Pfizer zachęca, by brać trzecią dawkę

Szczepionka przeciwko koronawirusowi na tacy.
Szczepionka przeciwko koronawirusowi podana na tacy. (Fot. PAP/PA)
Trzecia dawka szczepionki firmy Pfizer/BioNTech „silnie” zwiększa ochronę przed wariantem Delta koronawirusa. Poziomy przeciwciał są pięciokrotnie wyższe niż po drugiej dawce – twierdzi producent leku.

W opublikowanym w środę raporcie za drugi kwartał Pfizer poinformował, że poziom przeciwciał przeciwko wariantowi Delta u osób w wieku od 18 do 55 lat, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki, jest ponad pięciokrotnie wyższy niż po drugiej dawce.

Ponadto trzecia dawka, tzw. dawka przypominająca, zapewniła wysoką ochronę przed oryginalnym wariantem koronawirusa i szczepem Beta, który po raz pierwszy wykryto w Republice Południowej Afryki – twierdzi Pfizer.

Niewiele krajów osiągnęło etap, na którym są gotowe do podawania trzecich dawek preparatów Pfizer/BioNTech, AstraZeneca czy Moderna, choć niektóre mieszają szczepionki w celu uzyskania lepszej ochrony.

W swoim raporcie za drugi kwartał Pfizer przekazał, że „prowadzi już rozmowy z urzędami regulacyjnymi” na temat swojej dawki przypominającej i w sierpniu chce wystąpić o pozwolenie na jej stosowanie w USA w sytuacji wyjątkowej (ang. emergency use authorisation – EUA).

Koncern poinformował również, że pierwsza partia „szczepionki na wariant Delta” została już wyprodukowana, a „badania kliniczne rozpoczną się w sierpniu”, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Opłacało się. Dochody Pfizera już przebiły prognozy

8 KOMENTARZE

 1. Naj lepiej szcztrzepionki brać co miesiąc a kasa będzie się zgadzać tym firmą a odpowiedzialnosci za swój preparat żaden tak unia podpisała umowy z tymi firmami.

 2. Bez przesady z tym co miesiąc, szczypionka powinna być obecna we krwi u wszystkich każdego dnia.
  Należy dodawać dobroczynny preparat od naszych dobrodziei do wody w kranie, tylko wtedy da się kontrolować wszczepienie.
  Nie jest to nic dziwnego, prekursorzy już są, do wody dodaje się zbawienne trutki, chlor i fluor a do soli inną truciznę jod.
  Dzięki temu wszyscy są zdrowi i odporni.

 3. Slogan: Pfizer kupujcie, kupujcie, aby brać trzecią dawkę, aby brać czwarta dawkę, aby brać piątą dawkę.. i tak w kółko. A skarbonka pęcznieje. Ależ oni zacierają ręce, hossa trwa w najlepsze. Szczepionka oczywiście stała się najlepiej sprzedającym się lekiem koncernu. 7,84 mld dol. zysków z jego sprzedaży przypadło Pfizerowi już po podzieleniu się dochodem z jego partnerem, niemiecką firmą BioNTech – podaje Associated Press.

 4. Wg badań Dr. Charles Hoffe, pacjentów, którzy przyjeli szczepionkę w ciągu ostatnich kilku dni – 62% ma mikro skrzepy w naczyniach krwionośnych (test d dimer).
  Te skrzepy obiawiają się u zaszczepionych bólem głowy, zawrotami, nudnościami, zmęczeniem,…Skrzepy powodują trwałe uszkodzenie organów jak płuca, mózg, serce i w ciągu 3 lat osoby te prawdopodobnie umrą na zawał prawej strony serca (większy opór naczyń krwionośnych). https://www.bitchute.com/video/dRwvxT8yE09n/

 5. To (jeszcze) nie firmy farmac rządzą, przynajmniej, nie jak banki. W tym sensie, że to co się dzieje to nie dlatego, że firmy f. chcą zarobić.
  Dla „panujących” (wśród których firmy f. mają jednak rolę jeszcze głównie pomocniczą) ważniejsze jest wytworzenie atmosfery permanentnego zagrożenia oraz wymuszanie permanentnego posłuszeństwa wobec wszelkich ograniczeń

 6. Stawiam na to, że 12-a szczepionka chroni przed wariantem ypsilon.
  Ilość przeciwciał może będzie taka, że zabije pacjenta, ale … chroni przed wariantem ypsilon

Comments are closed.