Tysiące ludzi na ulicach. Francja protestuje przeciwko szczepionkowemu zamordyzmowi. Doszło do starć z policją [VIDEO]

Protestujący przeciwko szczepionkowemu zamordyzmowi w Paryżu. Foto: PAP/EPA
Protestujący przeciwko szczepionkowemu zamordyzmowi w Paryżu. Foto: PAP/EPA

W Paryżu policja użyła gazu łzawiącego podczas sobotniej manifestacji przeciw paszportom sanitarnym. Podobne demonstracje zorganizowano także w innych miastach Francji. AFP podaje, że w całym kraju na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

To trzecia z rzędu sobota protestów przeciw wprowadzeniu obowiązku posiadania przepustki sanitarnej, by np. móc brać udział w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych.

W przeddzień manifestacji w Paryżu spodziewano się, że weźmie w niej udział około 150 tys. osób; minionej soboty w stolicy demonstrowało 161 tys. demonstrantów, a dwa tygodnie temu – 110 tys.

Jeden z dwóch marszów protestacyjnych zorganizował były zastępca szefowej prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, założyciel małej eurosceptycznej partii Patrioci, Florian Philippot.

Biorący udział w drugim marszu przedstawiciel ruchu „żółtych kamizelek” Jerome Rodrigues tuż przed rozpoczęciem marszu krytykował rząd i media, które chcą jego zdaniem „sprzedać (Francuzom) informację o skuteczności szczepionki, nie mając nawet dowodów”.

Około godz. 16 w pobliżu Placu Republiki policja użyła gazu łzawiącego wobec demonstrantów atakujących ich petardami i krzyczących „nie dla dyktatury!”. Manifestujący nieśli transparenty z napisami „(Prezydent Emmanuel) Macron – dymisja” i „Prezydent, posłowie, senatorzy, naukowcy, media – wszyscy tchórze”.

Liczące po kilka tysięcy osób manifestacje odbyły się też w innych miastach Francji, m.in. w Rennes, gdzie uczestnicy marszu nieśli plakaty z napisami „Media kłamią! Chcemy prawdy” oraz „Zaszczepcie mnie przeciw kapitalizmowi i faszyzmowi!”.

Tłumy wyszły na ulice również w Nantes, Montpellier, Nicei, Lille, Strasburgu i Lyonie.

Przepustka sanitarna obowiązuje od 21 lipca osoby udające się do miejsc kultury i rozrywki, a od 9 sierpnia będzie ona również wymagana, aby wejść do kawiarni, restauracji, pociągów etc.

Według opublikowanego w piątek badania we Francji osoby niezaszczepione stanowią 85 proc. chorych na Covid-19 wymagających hospitalizacji, w tym na oddziałach intensywnej terapii, oraz 78 proc. ofiar śmiertelnych – podaje AFP.

W piątek wieczorem francuskie władze poinformowały, że w ciągu minionej doby zdiagnozowano ponad 24 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na początku lipca średnia dobowa zakażeń nie przekraczała kilku tysięcy.

W środę organizacja Reporterzy Bez Granic (RSF) oznajmiła w komunikacie, że domaga się ochrony dziennikarzy i zagwarantowania im prawa do informowania o manifestacjach w krajach UE przeciw paszportom sanitarnym, podczas których atakowano ostatnio pracowników mediów.

Podczas poprzednich manifestacji co najmniej siedmiu dziennikarzy zaatakowano, a wielu innym grożono podczas demonstracji we Francji, Hiszpanii, na Słowacji i we Włoszech.

22 lipca podczas protestu przed budynkiem Senatu w Paryżu dziennikarze BMFTV tylko dlatego uniknęli ataku, że osłonili ich ochroniarze tej telewizji.

Covidowe media. Kto i ile kasy wziął od rządu za promocję szczepień [LISTA MEDIÓW]

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

 1. Brawo Francuzi !!!

  Nie dajcie się diabelskiej sekcie kowida, walczcie o wolność waszą i naszą, bo u was testowany jest zamordyzm Nowego Ładu bandy filantropów na służbie Szatana.

  • Byłbym ostrożny. Oczywiście do pewnego momentu jest nam razem po drodze, ale niepokoi mnie np. takie hasło „Zaszczepcie mnie przeciw kapitalizmowi i faszyzmowi!”.
   Francuzi są niereformowalni, jak Niemcy – Niemcy mają genetyczne uwarunkowania do Lebensraum, a Francuzi do komunosocjalizmu.
   Albo źle rozumiem to hasło.

 2. Takie demonstracje nic nie dają.Jedynym sposobem na pozbycie sie opresyjnej chazaro-masońskiej oligarchii jest głosowanie na kandydatów spoza obecnego systemu [np. Le Pen] plus przypilnowanie wyborów by nie oszukali jak np. w USA,

  • Dają. W Londynie 2 miliony spowodowały, że ten tłusty wieprz Johnson wycofał ograniczenia. Teraz usiłuje z powrotem zająć teren, ale początek został zrobiony.

 3. Naród utrzymuje wojsko , policję nie napchane brzuchy rządowe i co ma w zamian? PAŁOWANIE.To nazywa się demokracją.

  • jezeli narod sklada sie z bydla hodowlanego wychowwanego przez tv,to tak wlasnie to wyglada. W szwajcarii maja referendum,a bydlo hodowlane ma szpryce

 4. @kowalski
  Na kogo niby mogą głosować?
  Tylko pozornie nic to nie daje. Władze oczywiście nic sobie z tego nie robią, ale samo uczestnictwo w takiej demonstracji daje poczucie wspólnoty, które zaowocuje później, gdy trzeba będzie się organizować żeby przetrwać a następnie stworzyć struktury bardziej ludzkie niż teraz.

 5. No i dobrze coś czuję że bez przemocy, rozlewu krwi się nie obędzie
  ściema z epidemią się sypie, lockdowny jako zamordyzm niszczenie gospodarek, chcieli do tego zmusić prezydenta Łukaszenkę ale się nie dał, więc chcieli go obalić nie wyszło,
  szprycowanie może skończyć się chorobami, śmiercią,

 6. Rząd w Irlandii zmuszony do przyznania, że Covid-19 nie istnieje.
  Zacznijcie się organizować. Domagajcie się dowodów badań potwierdzających istnienie wirusa cv19. Domagajcie się naukowuych dowodów na to, że lockdowny blokująś rozprzestrzenianie się wirusów; że maski są bezpieczne i powstrzymują rozprzestrzenianie się wirusów.
  Takie badania i dowody nie istnieją. To nie opiera się na nauce.
  https://www.brighteon.com/9c4f4cfb-07e9-4f76-99bb-15cacd31e759

Comments are closed.