Jest zarzut zabójstwa dla kierowcy, który przejechał 19-latkę. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie

Kierowca autobusy w momencie doprowadzania do prokuratury. Foto: PAP
Kierowca autobusy w momencie doprowadzania do prokuratury. Foto: PAP
31-letni kierowca miejskiego autobusu, który w sobotę rano przejechał w Katowicach 19-letnią dziewczynę, usłyszał w niedzielę zarzut jej zabójstwa, a także zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch innych osób – poinformowała prok. Monika Łata z zespołu prasowego katowickiej prokuratury okręgowej.

Prokuratura będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Usłyszał on zarzut dokonania zabójstwa 19-letniej Barbary Sz. oraz próby zabójstwa dwóch innych osób, które znajdowały się przed autobusem w chwili, gdy kierowca ruszył.

Katowice. Nowe nagranie tragedii. Ciało 19-latki wypadło spod autobusu dopiero po kilkudziesięciu metrach [VIDEO]

Zatrzymany krótko po wypadku 31-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ w niedzielę krótko przed 10.30; po godzinie 14.00 jego przesłuchanie dobiegło końca. Mężczyzna składał wyjaśnienia – ich treść nie jest na razie znana.

Wcześniej policja przekazała prokuraturze dotychczas zgromadzony materiał dowodowy, m.in. zebrane dotąd zeznania świadków oraz ustalenia poczynione dzięki nagraniom wypadku – zarówno tym z monitoringu, jak i tym wykonanym smartfonami przez świadków.

Do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano opodal przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej – w ścisłym centrum Katowic. Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus, inni uciekają na boki.

Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Tragedia w Katowicach. Kierowca autobusu, który zabił 19-latkę, doprowadzony do prokuratury [VIDEO]

25 KOMENTARZE

  • To jest po prostu przerażające, to prawo w tym kraju… Jakiś gościu który zgwałci zamorduję z okrucieństwem, zgwałcił dziecko, porwie dziecko i będzie strange żył je pedofilom dostanie maksymalnie 3,4 lata… A gościu który ewidentnie był zagrożony przez bandziorów i przez przypadek przejechał dziewczynę, to jemu grozi dożywocie to jest po prostu koniec świata….. Przerażające jest to prawo…

  • Szkoda, nieszkoda, ale sądzę, że taki byłby rezultat.
   Pono – acz nie wiem czy to prawda, ale mnie nie zdziwi, bo były biznesy z jakimiś pieniędzmi, a tam zawsze ich trochę gęściej – jeden z tych od sprawy „Dług” był „korzenny”, stąd „wyszła konieczność skrócenia wyroku/ów” – niemniej tylko powtarzam czyjąś uwagę, nie wiem jak było

   • O ile pamiętam książkę – jednego z tych ( tylko 1-go) od mordu na synu B. Piaseckiego, powstrzymała od emigracji do Izrela, nie postawa milicji czy msw, lecz to, że wymusili to śledzący go gdzieś (do Zakopanego jechał?) paxowcy. Tj. ich zawiadomienia na milic, że widać, że się „szykuje”, chyba spwodowały cofnięcie czy niewydanie paszportu. Inni – chyba – pojechali

 1. Przecież ta rozwydrzona banda próbowała wedrzeć się do środka więc miał pełne prawo obawiać się o własne życie oraz o bezpieczeństwo pasażerów.
  Ja tu widzę obronę konieczną.

 2. A patola bez zarzutów? Nowy standard to urządzanie pijackich burd na środku ulicy? Nie trzeba inżynierów sprowadzać robią to rodzime sebixy

 3. Powinien odpowiadać z innego paragrafu. Za ubój bydła grozi max. 3 lata. Chyba, że ze specjalnym okrucieństwem to wtedy max. 5 lat

 4. Tak jak podejrzewałem, że będzie miał szczęście jak dostanie 25 lat, w takim razie ile pierdla dostanie Niedzielski za 150 tys. zabitych i przymusowe eksperymenty medyczne, zwłaszcza te najohydniejsze na bezbronnych dzieciach z domu dziecka.

 5. Czy byli zaszczepieni? To ważne! Może zabijając potencjalną roznosicielkę smiercionośnego wirusa ten kierowca uratował Twoją babcię!!

 6. Nie sądzę, by zabójstwo się ostało, chyba że jakieś – jak to kryminałach – w afekcie.
  Dziś jest takie mocne oskarżenie, bo
  a) aby zatrzymać go w areszcie,
  b) taki jest nastrój społeczny w danej chwili.
  Dostanie za zabójstwo 8 odsiedzi 4 -wtedy jak będzie nacisk na kozła ofiarnego.

  • Jednak bardziej prawdopodobne, że tym bardziej, że proces odbędzie się jak już wszyscy zapomną, że będzie to zmienione, na nieumyślne spowodowanie śmier., pod wpływem silnego stresu.
   Dostanie 5 odsiedzi 2,5 – dlatego, że te lekarstwo.
   Bez lekarstwa byłoby: 4 2
   Może jednak „prorokuję”/przewiduję nieprawidłowo

 7. To sygnal dla zulerki ze wszystkich miast- nie jestescie bezkarni, bedziecie rozjezdzani, bici, palowani. Nie ma dla was miejsca w naszym kraju. Uwolnic pana kierowce!

Comments are closed.