Gigantyczna presja w wojsku i koincydencja po szczepieniu. Porucznikowi kazano sfałszować raport? Żołnierz UJAWNIA [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Głos zabrał m.in. porucznik Szymon Fijał. Opowiedział o szokujących praktykach stosowanych w wojsku ws. szczepień przeciw COVID-19.

O tym, że na żołnierzach zarówno zawodowych, jak i WOT wywierana jest niesamowita presja ws. zaszczepienia się, alarmowano już wielokrotnie.

Już pod koniec 2020 roku poseł Grzegorz Braun ujawnił pismo wysłane przez MON do żołnierzy. Wynikało z niego, że kto się nie zaszczepi przeciw koronawirusowi, nie może liczyć na udział w dodatkowych kursach kwalifikacyjnych i doskonalących, co w praktyce wiąże się z niemożliwością awansu.

Wraz z kolejnymi miesiącami pośredni przymus na szczepienia w wojsku tylko się nasilał. Ci, którzy nie chcieli poddać się, w teorii dobrowolnemu, szczepieniu spotykali się z dyskryminacją, mobbingiem, kierowani byli na przymusowe urlopy.

Porucznik Szymon Fijał, wojskowy z Podkarpacia, wziął udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Organizatorami byli trzej posłowie Konfederacji: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Konrad Berkowicz.

Porucznik Fijał ujawnił, z jakimi represjami ze strony wyżej postawionych zmagał się za wskazywanie na działania ws. szczepień niezgodne z obowiązującym prawem.

Szczepienia w wojsku. Przymusowy urlop

Przed szkoleniem wpłynął rozkaz dowódcy Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ws. wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 realizowanych w ramach operacji pod kryptonimem: „Trwała odporność na kampanię letnią”, który to rozkaz dostałem do bezwzględnej realizacji – nakreślał tło jednej z historii porucznik Fijał.

W wytycznych (…) zawarto, że jeżeli liczba zaczczepionych w pododdziałach jest mniejsza niż 50 procent, szkolenie w terenie otwartym odbywa się wyłącznie wtedy, kiedy niezaszczepieni zostaną przebadani obowiązkowym testem antygenowym, a szkolenia w pomieszczeniach nie realizuje się. Napisałem meldunek dotyczący dotyczący przekroczenia uprawnień do dowódcy WOT z nadzieją, że jeżeli w piątek generał przeczyta taki meldunek, to w sobotę nie będą prowadzone takie działania. Godzinę później polecono mi wypisać kartę urlopową i kompania pojechała na poligon bez dowódcy kompanii – ujawnił.

Kazania dla niezaszczepionych w wojsku

Inna z przytaczanych przez porucznika Fijała historii dotyczy mobbingu i „kazań” wobec osób niezaszczepionych.

Zdecydowałem o napisaniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Wydział ds. Wojskowych, w których zarzucam moim przełożonym nadużycie uprawnień poprzez stosowanie nielegalnych, wykraczających poza prawo działał, decyzji czy zaniechań, które w konsekwencji doprowadzają również do dyskryminacji oraz mobbingu, poprzez m.in. zmuszanie do określonego zachowania – mówi por. Fijał.

Co budziło wątpliwości żołnierza ws. działań przełożonych? – Żołnierze niezaszczepieni lub tacy, którzy wyrażali swoje wątpliwości odnośnie szczepionki, kierowani byli na rozmowę z dowódcą. Nie były to rozmowy dyscyplinarne, były to rozmowy nieokreślone prawnie, nie był to raport służbowy. Żołnierz stawiał się do dowódcy sam, do dowódcy jednostki wojskowej i słuchał. Tam usłyszałem, że w razie działań bojowych za wszystko odpowiada dowódca jednostki wojskowej, a ja mam tylko wykonywać polecenia – wyznał i był to „wstęp” do mrocznej historii.

Śmierć żołnierza po szczepieniu. Porucznikowi kazano sfałszować raport?

Porucznik Fijał opowiedział także historię o śmierci żołnierza tuż po zaszczepieniu. Oficjalnie nie można z całą pewnością, że to szczepionka przyczyniła się do zgonu wojskowego, bo wyników badań nie ma, ale koincydencja jest zastanawiająca.

Po tym zdarzeniu wśród dowódców zapanował popłoch. Jak wyznaje por. Fijał, żołnierze w trakcie służby odgórnie zostali skierowani na szczepienie, a po śmierci mężczyzny, Fijałowi nakazano napisać w raporcie, że na szczepienie zmarły żołnierz pojechał dobrowolnie.

Zdarzył się przypadek w 21. brygadzie – umarł żołnierz, prawdopodobnie po przyjęciu szczepionki. Dzień później dotarła do mnie korespondencja, abym przesłał anulację punktów, w których żołnierze zostali powołani do pełnienia służby celem zaszczepienia. Mieliśmy zmienić po prostu punkt, tytuł, że nie „celem szczepienia”, tylko „celem pełnienia służby”, a to że pojechał w trakcie pełnienia służby to nie by tam kierowany, tylko sam chciał. Oczywiście nie zgodziłem się na to – wyznał.

Porucznik Fijał opowiedział także o kilku innych szokujących praktykach i wskazał, że na podstawie numerów PESEL, żołnierze są ewidencjonowani – na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Cała wypowiedź z porucznika Szymona Fijała na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych do obejrzenia poniżej.

25 KOMENTARZE

 1. Nie spodziewałem się, że Błaszczak to taka kanalia.

  I ja na tych pisowskich nazistów głosowałem kierując się współczuciem po Smoleńsku, a te diabły tak się teraz znęcają na Polakach w podziękowaniu.

  Twuu w ich naziolskie gęby !!!

  Gnębią ludzi jak Niemcy nad młodzieżą w powstaniu warszawskim !!!

  • Ja niestety także na nich głosowałem… Czekam na przedterminowe wybory. Jest szansa, że do nich dojdzie. Wystarczy, że ogłosza obowiązek „szczepień”… To ludziom wystarczy, żeby przewietrzyć cyrk na Wiejskiej. [masz kaz w adresie mailowym? i hot za małpą? no to wcisnęli mi twoją sesję]

   • @Ma
    —–ja często ,,widzę” adresy mailowe,ale to chyba dlatego tak jest,że ludzie sami odznaczają ,by witryna ich zapamiętała.
    ( ty masz @o2.pl ? ) również odznaczyłeś pamięć witryny,? 😉

   • …Czekam na przedterminowe wybory…
    Skąd Kolega taki naiwny? Magdalenka trzyma się dobrze. Zrobią lada dzień więcej okręgów wyborczych i pozostaną na scenie judeje i folksdojcze. Na kogo Kolega zagłosuje?

  • Cóż, byle naukę wyciągnąć na czas.
   Nie ufałem im od dawna, bo socjalistom ufać z definicji nie należy. I niejeden o to bój stoczyłem ze znajomymi. Niestety, przegrywałem, głosowali na pis.
   Ale też nie podejrzewałem ich aż o taką podłość, lecz początek plandemii w Polsce odsłonił mi wszystko. Moim znajomym zajęło to więcej czasu, lecz dobre i to – przejrzeli na oczy. Niestety, nie mam pewności jak zagłosują, ale nadzieja jest, że inaczej.

  • Jednak nie zależy nam na szybkich wyborach, Konfederacja musi bardziej okrzepnąć w oczach społeczeństwa, a pisowi noga musi się powinąć. Czas pracuje dla nas, choć chciałoby się przyśpieszyć.

   W większości sondaży pis + Konfederacja mają tą upragnioną parlamentarną większość. Oczywiście nie mam nadziei na taki sojusz – z JK nie jest on możliwy. Natomiast trzeba by grać na robicie pisu i wtedy koalicja pod hasłem „patriotyzm, polska racja najważniejsza” mogłaby mieć szanse powodzenia.

 2. To tylko czubek góry lodowej . W jednej z komend policji na 40 zaszczepionych policjantów 6 zmarło. Najstarszy miał 38 lat.

 3. Rozkazy dot. szczepień przychodzą od prawdziwych rządzących światem. Morawiecki lub Błaszczak mają je tylko wykonywać – wszyscy wybierani politycy to kukiełki.

 4. Od zeszłego roku 2020 mamy coup d’état na całym świecie: nagłe obalenie rządów (teraz jako ich marionetki) przez niewielką grupę osób: (elit 1%, big farma, WHO, GAVI etc) nie będących wcześniej na stanowiskach władzy. Dzisiaj to oni rządzą, a tacy w W-wie to tylko judasze narodu polskiego wykonujący rozkazy!

 5. Wyszkolenie pilota to koszt około 1,8 mln dolarów, a przygotowanie pilota instruktora to wydatek około 3 milionów dolarów. Szczepionka za kilka euro może tych pilotów trwale wyeliminować. W Wojsku Polskim wymuszają szczepienia. Co się stanie, gdy wyszczepieni nie będą zdolni do służby? Czy właśnie trwa pierwszy etap ataku na Polskę? Kim są ludzie którzy teraz rządzą Polską? Rozdają nieswoje pieniądze na lewo i prawo, kupują sojuszników. Co będzie potem? Obawiam się, że już NIC

 6. A jak jest/ w 16 batalionie w Krakowie to samo, presja mało powiedzane nie zaszczepisz się to jesteś nikim rozmowy strasznie,mobing odsuwają Cie od wszystkiego i wysyłanie do najgorszej roboty np na koniec Polski do robienia okopów dla czołgów, nie że nie…i większąść rzuca kwitami zazwyczaj stara armia….Sądzę że tak pewnie Mon robi w każdej jw ..wstyd żenada

 7. „Jeśli musisz być przekonywany, przypominany, naciskany, okłamywany, zachęcany, przymuszany, zastraszany, zawstydzany społecznie, wzbudzany poczuciem winy, straszony, karany i kryminalizowany… Jeśli wszystko to jest uważane za konieczne do uzyskania Twojej zgody – możesz być absolutnie pewien, że to, co jest promowane, nie leży w Twoim najlepszym interesie.” – Ian Watson

  • Panie Marku – podoba mi sie ten filozoficzny przyklad pochodzacy z publikacji Watsona, ktory zawarl to w medycznych rozwazaniach „Earth Pulse”.

 8. Jest ciśnienie. Nie zaszczepisz się to zapomnij o jakimkolwiek kursie. Nawet pomimo negatywnego testu dzień przed na jednostce .Odsyłają do domu bez podania podstawy prawnej. MON musi wiedzieć o takich praktykach. Ba, wręcz do tego zachęca polecając dowódcom osiągnąć 100% wyszczepienia w swoich jednostkach.

 9. Ktoś wysterował biednego porunia który dał się wmanewrować teraz jedynym dla niego ratunkiem będą służby albo cywil…

  • egon -z byka spadłeś? Takich żołnierzy należy chwalić za postawę, a nie bredzić o wysterowaniu.
   Ktoś Cię ostro wysterował, bo wygląda jakbyś wspierał chore rządy socjalistów i ich działania antywolnościowe!

  • Myślę, że on tak sam z siebie. Po prostu ma kręgosłup. Skalkulował co bardziej się opłaci – być wiernym swojemu sumieniu czy się sprzedać. Wybrał właściwą drogę licząc się z konsekwencjami. Widocznie sprawy są znacznie bardziej nabrzmiałe niż my widzimy. Czas pokaże, ale wróżę mu dobrze.

Comments are closed.