Szok i niedowierzanie covidian. Po zniesieniu restrykcji liczba zakażeń nadal szybko spada w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania, koronawirus Źródło: Pixabay
Wielka Brytania, koronawirus Źródło: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

Najniższą od 29 czerwca liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 21 952 – wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii – poinformowano w poniedziałek.

Spadająca liczba nowych infekcji coraz bardziej zaskakuje covidowych ekspertów.

Po tym, jak przed dwoma tygodniami w Anglii zniesiono niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe, a w Szkocji i Walii je poluzowano, spodziewano się, że wysokie wówczas bilanse zakażeń będą dalej rosły.

Minister zdrowia Savid Javid ostrzegał, że pod koniec lata mogą one dojść nawet do poziomu 100 tys. dziennie.

Tymczasem tuż po zniesieniu restrykcji zaczęła się rekordowa seria siedmiu kolejnych dni ze spadającymi bilansami. Wprawdzie w połowie zeszłego tygodnia została ona przerwana dwoma dniami wzrostów, ale od piątku znów są one coraz niższe.

Bieżący jest niższy od tego z niedzieli o ok. 2,5 tys. i o ok. 3 tys. w porównaniu z poprzednim poniedziałkiem. A łączna liczba zakażeń z ostatniego tygodnia – 184,5 tys. – jest o 26 proc. niższa niż była w poprzednim.

W ciągu minionej doby zarejestrowano 24 zgony z powodu Covid-19, co jest najmniejszą liczbą od tygodnia, choć zarazem większą o 10 od tej z poniedziałku przed tygodniem. W ciągu ostatniego tygodnia zarejestrowano łącznie 535 zgonów, o 20,2 proc. więcej niż w poprzednim.

Dotychczasowy bilans epidemii w Wielkiej Brytanii to 5,9 mln zakażeń, z powodu których zmarły 129 743 osoby.

Do niedzieli włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 46,87 mln osób, a obie – 38,46 mln osób. Stanowi to odpowiednio 88,6 proc. oraz 72,7 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Niedzielski idzie na wojnę. Twierdzi, że doszło do „aktu terroru wobec państwa polskiego”

(PAP)

20 KOMENTARZE

  • Mnie ciekawi co z Indiami, gdzie wariant delta „szalał” już kilka miesięcy temu. Gęste zaludnienie, brak higieny, warunki sanitarne i jeszcze kilka innych czynników powinny spowodować hekatombę, a to cisza.

 1. Będą robić więcej testów i podpinać zgony pod nowe, absurdalne przypadki. Niedługo jak niedzielski upadnie i sobie głupi ryj rozwali, to będzie to wina wirusa i „antyszczepionkowców” i idziemy na wojnę i tak dalej.

 2. Może dosypać tego covida z powietrza, czy co? No coś trzeba robić bo się wyda, że nasi zbawcy to mordercy!

  Np. w ‚polsce’ wymordowali tyle samo Polaków co niemcy w Powstaniu Warszawskim !!! Niemcy to ludobójcy, dowódcy Powstania to zbrodniarze, a MENGELEwiecki to zbawca narodu!

  Ktoś coś kuma czy nadal niekoniecznie?

 3. A ktorzy to eksperci sa w szoku? Bo zapomnieliscie przytoczyc chocby jednego. Rownie dobrze mozna powiedziec ze covidianie (jak NCzas) sa w szoku, bo smiertelnosc na Covid w krajach dobrze wyszczepionych jest bardzo niska,a wiec szczepionka dziala. W dodatku nie ma jakiejs istotnej liczby NOPow (chyba ze znow sie zaczniecie rozpisywac o bolach raczki po szczepieniu).

    • Rymy czestochowskie – brawo. Ale konkretow brak. Z ktora czescia sie nie zgadzasz? Ze podano tych ekspertow co sa w szoku? A moze ze w krajach dobrze wyszczepionych (i nie wynalazkami chinskimi czy rosyjskimi, bo na takie lubi sie powolywac Martyka) smiertelnosc jest obecnie minimalna? A moze slyszales o jakiejs fali powaznych NOPow? Czy moze uwazasz ze bolaczka raczka po szczepieniu to WIELKI problem? Dawaj konkret.

 4. GB ma jeden z najwyzszych wskaznikow zaszczepienia i to jest powod spadku zachorowan. Ale mikkisci wiaza to ze zniesieniem restrykcji :)

 5. W UK UK na przełomie lipca i sierpnia co roku jest fala przeziebien, nazywanych żartobliwie angielskie poty. Na pamiątkę epidemia.Ci co byli tam w wakacje do roboty, znają temat.

Comments are closed.