Restrykcje tylko dla niezaszczepionych? Andrusiewicz nie wyklucza, ale nie chce nazwać tego segregacją

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. / foto: Prt Sc Polsat News
REKLAMA
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, był gościem w Polsat News. Polityk przyznał, że rząd nie wyklucza, że restrykcje w czasie IV fali dotkną tylko niezaszczepionych. Choć na pierwszy rzut oka jest to segregacja sanitarna, to pisowiec nie chciał użyc tego słowa.

Segregacja regionów i ludzi

– Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami – powiedział w rozmowie z Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

– Niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią – mówił Andrusiewicz.

REKLAMA

Restrykcji niby dla wszystkich, a jednak tylko dla niektórych

Pisowski polityk nie chciał użyć słowa segregacja. Jego tłumaczenia były jednak bardzo pokrętne.

– Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym – podsumował.

Iwermektyna jednak działa! I jest tania. „Skraca czas trwania choroby i zmniejsza zakaźność”

Źródło: Polsat News

REKLAMA