Restrykcje tylko dla niezaszczepionych? Andrusiewicz nie wyklucza, ale nie chce nazwać tego segregacją

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. / foto: Prt Sc Polsat News
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, był gościem w Polsat News. Polityk przyznał, że rząd nie wyklucza, że restrykcje w czasie IV fali dotkną tylko niezaszczepionych. Choć na pierwszy rzut oka jest to segregacja sanitarna, to pisowiec nie chciał użyc tego słowa.

Segregacja regionów i ludzi

– Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami – powiedział w rozmowie z Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

– Niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią – mówił Andrusiewicz.

Restrykcji niby dla wszystkich, a jednak tylko dla niektórych

Pisowski polityk nie chciał użyć słowa segregacja. Jego tłumaczenia były jednak bardzo pokrętne.

– Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym – podsumował.

Iwermektyna jednak działa! I jest tania. „Skraca czas trwania choroby i zmniejsza zakaźność”

Źródło: Polsat News

20 KOMENTARZE

 1. Tak szkolą tych półgłówków na zajęciach PR-(opagandy). Rzygać się chce jak unikają konkretów tylko rzucają ogólniki: działania, obszary, linie biznesowe, transmisja wirusa, estymacje, ekspansje uchodźców (zamiast nierobów imigrantów), eskalację (zamiast wojny Putina). To brzmi jak dukanie ze ściągi Sorosa. i do tego ten wzrok szukający rozumu. Przygotowane pytania pseudodziennikarzy i przygotowane odpowiedzi politycznych miernot. Won z Polski.

 2. Andrusiewicz jeszcze nie wie że kij z dużą siłą spuszczony na cudzy grzbiet może się odbić i wybić napastnikowi wszystkie zęby.A nawet połamać kulasy i rozbić mu łeb.

 3. „Niezaszczepieni są niebezpieczni”. Czyż tej naracji już nie było? Okazuje się, że stan zdrowia decyduje o tym, czy ma się prawa czy nie. A przecież niezaszczepieni, niechorujący są odporni, nie potrzebują sztucznego wspomagania żeby być zdrowi. To ludziem którzy o sibie dbają i nie muszą używać dopalaczy. Z biologicznego punktu widzenia są bardziej bezpieczni niż zaszczepieni, gdyż ci ostatni mają odporność ograniczoną tylko do jednego białka, jednego typu wirusa.

 4. Osoby zaszczepione mogą zarażać tak samo jak nie zaszczepieni. Andrusiewicz bezczelnie kłamie. To jest próba zaszczucia nie zaszczepionych.

 5. W pierwszej kolejności zamkną regiony w których „wyszczepienie” będzie najmniejsze. Czyli jak najmniej zaszczepionych będzie, powiedzmy na Podlasiu, a najwięcej zachorowań np. na Śląsku, to zamkną Podlasie. Jest w tym sens?

 6. We Francji niezaszczepieni nie będą wkrótce mogli udać się do centrum handlowego. Później będzie pewnie zakaz wstępu do sklepów. Dalszy scenariusz opisany jest w Apokalipsie św. Jana:
  „17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia – imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć”

 7. Wprowadzenie przepisu ograniczajacego zycie ludziom niezaszczepionym nie oznacza ze automatycznie wszyscy beda sie do niego stosowac. To ze cos tam sobie Niedzielski ustali nie oznacza ze wszyscy sa durni i beda sie do tego stosowac Ten rzad nie ma prawa wtracac sie do mego zycia. WYPAD pisowskie scierwa

 8. ten orwellowski język sobie w doopę wsadźcie. Jesteście bandą gnid, bandą przestępców, bandą terrorystów.

 9. Bardzo dobry pomysł głupich i leniwych trzeba jakoś zmobilizować do szczepień! Ale jak mnie pozbawicie jedzenia to przyjde do was i zjem to co macie w lodówce, razem z lodówką

Comments are closed.