Punkty szczepień będą chronione. Szczegóły dot. podpalenia „objęte tajemnicą”

Punkt szczepień.
Punkt szczepień. / foto: Flickr
Prenumerata Najwyższego Czasu!
– Wydałem polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – powiedział w programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk.

Gen. Szymczyk twierdzi, że od kilkunastu dni obserwuje się rosnąca agresję środowisk antyszczepionkowców w obrębie punktów szczepień. Przypomnijmy, że tm mianem w ostatnim czasie niesprawiedliwie określa się wszystkich, którzy są sceptyczni wobec szczepień na Covid-19 – nie ważne, czy deklarują oni sprzeciw wobec wszystkich szczepionek, czy po prostu optują za wolnością wyboru.

– Obserwujemy, że ta agresja rośnie. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że przyzwolenia ze strony policji na tego typu zachowania nie będzie i nasze działania będą bardzo zdecydowane i będą stanowczą odpowiedzią na groźby wobec personelu i osób, które do tych punktów przybywają – oznajmił generał.

– Po rozmowie z ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim wojewódzkim komendantom policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punków szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – poinformował Szymczyk.

Zapewnił, że w sprawie podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, policja prowadzi intensywne działania. – Cały czas napływają do nas informacje, badamy szczegółowo, analizujemy. Dla nas ta sprawa jest sprawą honoru i prestiżową i jestem przekonany, że pracują przy niej najlepsi ludzie. Zatrzymanie sprawcy jest tylko i wyłącznie kwestą czasu – podkreślił.

Nie ujawnił szczegółów, wyjaśnił, że są one objęte tajemnicą. – Jeżeli tylko potwierdzimy personalia sprawcy, natychmiast zostaniecie państwo poinformowani – powiedział.

Tymczasem w Internecie coraz popularniejsza jest teoria według której podpalenie było prowokacją. Internautom trudno uwierzyć, że ktoś posunąłby się aż tak daleko – w dodatku dając się nagrać. Wielu osobom do wizerunku radykalnego antyszczepionkowca nie pasuje także maska, którą sprawca miał na twarzy.

Kraska twierdzi, że policja jest bliska złapania podpalacza punktu szczepień

Źródło: PAP

25 KOMENTARZE

  • Czy… chcesz poznać bezpieczeństwo samochodu przed jego zakupem? Musisz być anty-kierowcą!
   Czy… czytasz składniki żywności zanim ją kupisz? Musisz być anty-żywieniowcem?
   Czy… pytasz o niepożądane skutki zażywania tabletek na receptę? Musisz być anty-medykiem?
   Czy… badasz bezpieczeństwo, składniki i skutki uboczne szczepionek? Musisz być antyszczepionkowcem!

   • Nie pytam się sprzedwcy zamochodu czy jest sprawny, sam sprawdzam
    Nie pytam się kelnera o skład schabowego gdy go zamawiam
    A ty badasz szczepionki? Gdzie te twoje badania?
    Zresztą antyszczepakom nie chodzi o szczepionki, tylko o jedną, ta sekta czuje chorobliwy obsesyjny lęk tylko przed jedną. Antyszczepaki są bardziej tchórzliwe niż ciężarne kobiety, bo one nie odmawiają leczenia gdy lek nie jest zbadany w ciąży – a żaden nie jest.

 1. Antyobiawowy covid wyprodukował antyobjawową agresje antyszczepionkowców. A milicja w tajemnicy dalej szuka swoich prowokatorów

 2. Im więcej policji przy punktach szczepień tym mniej na ulicach. Czy to dobrze czy źle? Dla bandytów na pewno dobrze.

  • Beda nadgodziny liczbowe, dodatki za nocne „warty” a i tak podatnicy zapłacą za nich. A nie lepiej zamknąć i po problemie, będzie o wiele taniej. Tyle ze geniusze z W-wy na taki pomysł nie wpadną. Abo inny wariant przenieść punkty do komend miejskich czy wojewódzkich i tak już tam siedzą po 24h godziny na dobę. Korzyść podwójna i zaoszczędzone pieniądze.

 3. Widzę „dobre chęci w słusznej sprawie”, władz oficjalnych, ale zachowajcie umiar. :))))
  Może ucierpieć ochrona/osłona/pilnowanie/doglądanie wszelkich miejsc ż-skich (nie tylko religijnych), a to chyba dużo ważniejsze(!!!), niż wprawdzie ważne, ale nie aż tak, szczepionki

 4. Coraz więcej ludzi w USA uświadamia sobie, że pandemia covid-19 jest wydarzeniem przede wszystkim politycznym a nie medycznym. I że testy PCR nie rozróżniają covidu-19 od kataru oraz grypy. Szczepionki coraz częściej są nazywane „death jabs” czyli szprycami śmierci dla znacznego procentu zaszprycowanych. Oczekuje się także braków towarów i żywności w niedługim czasie. Jednym słowem – HOLOCAUST 2021!

  • „COVID-19” to kryptonim Światowej Rewolucji Komunistycznej NWO czyli zbrodni ludobójstwa w białych rękawiczkach. *****zbrodniarzyPOPIS

 5. Za chwilę się okaże, że za cały program ochrony będzie odpowiadał typ, który podpalił ten cały punkt szczepień – pisuary już nawet nie kryją się z tego rodzaju zagrywkami.

 6. Tajemnica i tak wyjdzie, tak tępych prowokacji dawno nie było, kiedyś wichrzyciele i malkontenci a teraz antyszczepionkowcy. Doczekamy się niowych nagrań jak te od Sowy, zlecił ten kto zyskał. Tylko patrzeć jak uruchomią dawne trójki jak z IRChy, będą naklanialy do eksperymentu.

 7. 1/ zaszczepić wszystkich policjantów, od komendanta głównego, przez wojewódzkich i powiatowych, a na kandydatach kończąc;
  2/ do wykrycia swojego prowokatora zatrudnić Archiwum X;
  3/ przenieść mobilne punkty wyszczepień pod komisariaty (pomysł zaczerpnięty z wpisu powyżej);
  4/ niech no chociaż podadzą producenta rowerów – wszyscy sobie je kupimy – taki rower niewidka (jak taka czapka z bajki dla dzieci); i czy była to tzw. damka, czy rower z ramą?
  5/ czy zdają sobie sprawę jak się ośmieszają?

 8. vide MENGELE’wiecki, Komoruski, Tuski, że o GIE’remku nie wspomnę.

  A teraz szukają upośledzonego umysłowo „sprawcy”, podobnie jak to się działo z „zaatakowaną synagogą”, prawda?

  Od biedy, TVN znajdzie nawet w lasach grupę nazistów antyszczypankowych.

 9. Najbezpieczniej to je przenieść do RZĄDOWYCH BUNKRÓW….

  i zakazać wychodzenia NA POWIERZCHNIĘ i będą w PEŁNI BEZPIECZNE. ;D

 10. Wydałem polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień

  no i wiadomo czemu KACZAFI ABRAMSY tak na gwałt KUPIŁ….

  po JEDEN na PUNKT SZCZEPIEŃ…. a te mniejsze OBRZUCI LEOPARDAMI, jak tylko maciarewicz odda im gąsienice….

Comments are closed.