Wstrząsający raport o „bohaterze Demokratów”. Okazał się obrzydliwym knurem

Kolejna kobieta oskarża gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo o molestowanie seksualne. Zdjęcie: EPA/SETH WENIG / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo . Zdjęcie: EPA/SETH WENIG / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo dopuścił się molestowania seksualnego 11 współpracujących z nim kobiet – ustalili śledczy ze stanowej prokuratury. Dymisji wywodzącego się z Partii Demokratycznej polityka domaga się nawet prezydent USA, Joe Biden.

Ogłoszony 168-stronicowy raport jest wynikiem pięciomiesięcznego śledztwa, wszczętego po tym, gdy pojawiły się pierwsze oskarżenia wobec gubernatora Cuomo.

„Śledztwo wykazało, że gubernator Andrew Cuomo molestował seksualnie obecne i byłe urzędniczki stanu Nowy Jork poprzez niemile widziany dotyk i wypowiadanie wielu obraźliwych komentarzy” – powiedziała na konferencji prasowej prokurator generalna stanu Letitia James.

Śledczy stwierdzili, że w biurze gubernatora panowała „atmosfera strachu i zastraszania”, co sprawiło, że oskarżenia pod jego adresem wyszły na jaw dopiero po pewnym czasie.

Dochodzenie wykazało, że dopuścił się niewłaściwego zachowania wobec 11 kobiet, w tym m.in. policjantki, która go ochraniała. Mimo potwierdzenia oskarżeń, politykowi nie grożą zarzuty karne, bo śledztwo było prowadzone w sprawie cywilnej.

Cuomo nie przyznaje się

Cuomo odrzucił wszelkie zarzuty i zapowiedział, że nie poda się do dymisji.

„Nigdy nie dotknąłem nikogo w niewłaściwy sposób, ani nie czyniłem żadnych niewłaściwych propozycji seksualnych. Mam 63 lata. Żyłem całe dorosłe życie na widoku publicznym. To nie jest to, kim jestem” – powiedział polityk w nagranym oświadczeniu.

Apele o dymisję Cuomo

Sprawę krótko skomentował prezydent USA, Joe Biden.

„Myślę, że powinien zrezygnować ze stanowiska” – powiedział Biden pytany w Białym Domu o komentarz w sprawie oskarżeń wobec swojego partyjnego kolegi. Jak dodał, jest świadomy doniesień o możliwym impeachmencie gubernatora przez stanowy parlament. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy gubernator powinien usłyszeć zarzuty karne.

O dymisję zaapelował także przewodniczący Zgromadzenia Ustawodawczego stanu Nowy Jork, Carl Heastie. Ocenił, że oskarżony o molestowanie seksualne gubernator Andrew Cuomo „nie może dłużej pozostawać na stanowisku”. Możliwe jest wszczęcie procedury impeachmentu.

„Po naszej dzisiejszej popołudniowej konferencji w celu omówienia raportu prokuratora generalnego dotyczącego zarzutów wobec gubernatora Cuomo o molestowanie seksualne, jest dla mnie całkowicie jasne, że stracił on zaufanie większości demokratycznej w parlamencie stanowym i nie może dłużej pozostawać na stanowisku. (…) Gdy tylko otrzymamy wszystkie istotne dokumenty i dowody od prokurator generalnej będziemy niezwłocznie dążyć do jak najszybszego zakończenia naszego dochodzenia w sprawie impeachmentu” – zapowiedział Heastie.

Więcej o problemach bohatera Demokratów pisaliśmy w papierowym wydaniu „Najwyższego Czasu!”. Tekst dostępny poniżej.

Niespodziewany upadek bohatera Demokratów i covidowego „guru”

14 KOMENTARZE

 1. Ten „demokratyczny” pieszczoch lewackich mediow okazał sie nie tylko seksualnym maniakiem ale i wyjątkowo nieudolnym gubernatorem NY gdyz podczas jego nierządow skokowo wzrosła przestępczość,a rozrośnięta i skorumpowana biurokracja wymuszala ciągłe podnoszenie podatków[ i ucieczkę białych podatników.].Czyli klasyczny lewak chroniony i pompowany przez wiele lat poprzez „swoje” eskimoskie media i glupotę wyborców z NY.

 2. Podczas gdy lewica bohatersko rozwiązuje problemy, które sama stworzyła, ludzie masowo uciekają z Nowego Jorku, Kalifornii i innych kolebek nowego komunizmu pod zarządem tzw. demokratów, bo zwyczajnie nie da się tam już żyć. Czyli w rewolucyjnym bagnie wszystko jest po staremu.

 3. Różnica między prawakami a lewakami.
  Prawak uznaje za winnego dopiero po prawomocnym wyroku sądu. A lewak, zarówno NCzasowy jak i lewak Demokrata amerykański za winnego uznaje bez procesu. Brawo NCzas, gratuluję!

  • A kto te procesy ma prowadzić.Może opanowane przez lewactwo i eskimosów sądy.?Jak one dzialają dokladnie widzimy wPolsce.Bez radykalnej czystki i prawdziwie rynkowych reform w mediach ,w sądach ,szkolnictwie Zachód jest skazany na zaglade.

  • Gdzie w artykule jest napisane że NCzas uznaje go za winnego? Czytanie ze zrozumieniem się kłania (znowu).

   • Właśnie, znowu… Co niby oznacza komentarz w NCzasowym tytule „okazał się obrzydliwym knurem” jak nie uznaniem za winnego bez wyroku sądu? Trafionyś lewaku antyszczepaku, zatopionyś 😋

     • Onufry może mieć ryj o wiele bardziej podły, ale wg konserwatywno liberalnej, prawackiej cywilizacji opartej na prawie rzymskim nawet z najbardziej podłym ryjem człowiek jest niewinny do prawomocnego wyroku sądu. Lewactwo z podłym nie ryjem lecz charakterem orzeka winę bez sądu. Trafionyś zatopionyś lewaku…

 4. „Dymisji wywodzącego się z Partii Demokratycznej polityka domaga się nawet prezydent USA, Joe Biden.”
  Co wolno wojewodzie….

 5. Same zarzuty nie sa dowodem domniemanego „molestowania”.
  Dotyk ramienia, przyjazny uscisk, czy poklepanie po plecach nie jest zadnym gwaltem, ale zdziczale spoleczenstwo US stara sie to podciagnac do przestepstwa okreslonego „nietykalnoscia osobista”. Nawet dokladne przypatrywanie sie jakiejs osobie uznane jest za nietakt, gdyz … obraza czyjes uczucia. Swiat doprowadza sie juz do obledu.

Comments are closed.