Izraelska armia: Nie chcemy wojny, ale jesteśmy gotowi

Izraelska artyleria. / foto: PAP
Izraelska artyleria. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Izrael oświadczył w piątek, że nie chce „eskalacji napięcia” na granicy z Libanem, ale „jest gotowy”, by sobie z tym poradzić. To reakcja Tel Awiwu na atak rakietowy Hezbollahu, który ostrzelał izraelskie pozycje w spornym obszarze Farm Szebaa.

„Nie chcemy prawdziwej wojny, ale oczywiście jesteśmy na to gotowi i nie pozwolimy, aby te akty terrorystyczne trwały dalej” – powiedział rzecznik izraelskiej armii Amnon Shefler. „Zrobimy to, co konieczne” – dodał.

Shefler wyjaśnił, że w piątek rano z terytorium Libanu wystrzelonych zostało 19 rakiet, które nie spowodowały żadnych zniszczeń, a większość z nich została przechwycona przez izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

Do ataków tych przyznał się Hezbollah, który oświadczył, że był to odwet za izraelskie ataki lotnicze w tym tygodniu na otwarty teren w Libanie.

Izrael. Minister obrony: „Powinniśmy podjąć operację militarną przeciw Iranowi”


(PAP)

6 KOMENTARZE

  1. Czyli w skrócie.
    Izraelska armia mówi: Nie chcemy wojny, ale jesteśmy gotowi i nie pozwolimy, aby te akty terrorystyczne w odpowiedzi na izraelskie ataki lotnicze na otwarte tereny w Libanie trwały nadal. Należy im wierzyć, wojny nie chcą, chcą sobie tylko postrzelać trochę w Libanie.

    • To tak jak w tym szmoncesie o Icku który dostał kartę poboru do wojska. Kiedy go pytano, co tam będzie robił odpowiedział że pójdzie na front i będzie strzelał, może nawet zastrzeli paru nieprzyjaćiół. Na pytanie a co jeśli jego zastrzelą spytał zdziwiony: -A mnie za co?

  2. Jak to są gotowi? Przecież armia izraelska, po przyjęciu śmiertelnych szczepionek, już jest martwa. Każdy lewak antyszczepionkowy wypisujący na tym forum mundrości o zabójczych szczepionkach to potwierdzi 🤗

    • Nie ma znaczenia stan izraelskiej armii. Oni od walki mają gojów. Większość krajów Bliskiego Wschodu które stanowiły zagrożenie dla Izraela jest obecnie w chaosie bez udziału armi żydowskiej.

Comments are closed.