Tłumy w Katowicach przeciwko segregacji i rządowym korona-represjom. Polacy się budzą [VIDEO]

Protest w Katowicach. Foto: tter
Protest w Katowicach. Foto: tter

Pod hasłami „Stop segregacji” i „Stop zamykaniu Polaków” wyszli w sobotę na ulice Katowic uczestnicy „Wielkiego Śląskiego Marszu Wolności”, z udziałem tysięcy osób. Sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej Covid-19, segregacji sanitarnej i prześladowaniu niezaszczpionych.

„My jesteśmy czwartą falą” – krzyczeli.

Uczestnicy demonstracji zgromadzili się przed południem przy Pomniku Powstańców Śląskich, później ruszyli ulicami miasta.

Na dwóch dużych banerach napisano „Stop segregacji sanitarnej”, „Cała Polska zjednoczona”. Wielu manifestantów miało w rękach flagi państwowe.

Na placu przy pomniku rozwinięto też kilkudziecięciometrową biało-czerwoną flagę, później demonstranci nieśli ją idąc ulicami miasta.

„Przyjechali tutaj ludzie z całej Polski. Nie chodzi nam tylko o wolność pandemiczną, ale też gospodarczą. Ostatnio mieliśmy pozamykane firmy. Walczymy też o wolność słowa” – powiedział PAP jeden z uczestników zgromadzenia Andrzej Borek.

„Jesteśmy wolnymi ludźmi i jeżeli będą przeprowadzone badania i polskie władze, lekarze, fachowcy – nie pan Morawiecki – tylko fachowcy zatwierdzą, że jest to lek, za który mogą wziąć odpowiedzialność (…) wtedy jak najbardziej będziemy w inny sposób reagować. Na dzień dzisiejszy uznajemy to za eksperyment” – powiedział inny uczestnik demonstracji, pytany o szczepienia.

W tłumie można było dostrzec plakietki z napisem „Fałszywa pandemia”. „Zakrzep się”, „Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień. Chrońmy nasze dzieci” – takie natomiast napisy można było dostrzec na koszulkach. Niektórzy demonstranci mieli t-shirt z napisem „Oto mój paszport covidowy”, ilustrowany wyprostowanym środkowym palcem.

„Wolna Polska”, „Łapy przecz od naszych dzieci”, „My jesteśmy czwartą falą” – krzyczeli demonstranci, przy wtórze syren, gwizdków, bębnów i muzyki wydobywającej się z głośników.

„Trzecia dawka będzie tak samo skuteczna, jak dwie poprzednie” – napisano na trzymanym przez jednego z mężczyzn kartonie. Ktoś na wózku ciągniętym przez rower przywiózł trumnę z napisem „Tu spoczywa dorobek mojego życia”. „Rząd zabija. Paraliż służby zdrowia 75000, zgony poszczepienne 1121” – napisano na banerze stylizowanym na znaki ustawiane na niebezpiecznych odcinkach dróg.

Marsz zorganizowało kilka organizacji, jednym z nich jest Stowarzyszenie „Polska To My – Sosnowiec”, które wśród swoich celów wymienia prowadzenie działalności informacyjnej, promocję zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki, edukację społeczną, propagowanie kultury, sztuki, ochronę tradycyjnych wartości oraz ochronę środowiska.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej marsz organizatorzy deklarowali, że chcą w pokojowy wyrazić niezadowolenie z działań rządu, „stawić opór tyranii, która urodziła się przez ostatnie półtora roku temu” i pokazać, że osób podzielających ich poglądy jest wiele. Jak oświadczyli, to „manifestacja przeciwko bezprawiu”.

Domagają się zaprzestania – jak to określili – „łamania praw człowieka i obywatela”, segregacji narodu oraz przedstawienia dowodów medycznych i naukowych dotyczących szczepień przeciwko COVID-19, które „stanowią podstawę tak drastycznych, wyniszczających decyzji”. Jak dodają, jeśli te dane nie zostaną pilnie przekazane, żądają ujawnienia „winnych zbrodni przeciwko narodowi polskiemu” oraz ich osądzenia, a także zaprzestania „eksperymentów medycznych i propagowanie mobbingu”. Kwestionowali zasadność wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, przekonując że prowadzi to do wyniszczenia gospodarki.

Według nich, w Polsce ma miejsce segregacja na tych, którzy mogą więcej dzięki szczepieniom i tych, którzy nie przyjęli szczepionki, same szczepienia nazywają „nieprzymusowym przymusem”. Protestują też przeciwko obostrzeniom, które miałyby dotyczyć niezaszczepionych.

Organizatorzy protestują zarazem przeciwko nazywaniu ich antyszczepionkowcami i przypinaniu im łatki „oszołomów” – jak przekonywali, są za wolnością wyboru i rzetelną informacją, która umożliwia podjęcie właściwych decyzji. Oświadczyli też, że nie popierają ataków na punkty szczepień.

Miasto odcięło się od postulatów uczestników marszu. – Tematyka tych zgromadzeń oraz poglądy prezentowane przez organizatorów nie są tożsame z polityką urzędu miasta Katowice. Uczestnicy tych zgromadzeń, a w każdym może być maksymalnie do 150 osób, przejdą ulicami Katowic – mówił rzecznik urzędu miejskiego w Katowicach Michał Łyczak.

W sumie zarejestrowano 7 zgromadzeń publicznych. W każdym z nich może wziąć udział 150 osób.

Twarde dane. Pora skończyć z segregowaniem ludzi i prześladowaniem niezaszczepionych

Źródła: PAP/nczas.com

103 KOMENTARZE

 1. Fajnie że są ludzie co się przeciwstawiają segregacji lecz niestety znam osoby które np. głosowały na Lewicę a są przeciwni segregacji ludzi że nawet skończyliby z takim światopoglądem bo zaczęli rozumieć co się dzieje zwłaszcza gdy odbiło im się to na portfelu, oczywiście część pracuje za granicą a część w Polsce.

 2. Przestancie sie klocic, pomyslcie, ze Powstania Slaskie byly zwycieskie i dajcie od siebie czastke, aby i teraz tak bylo.

 3. Piękna manifestacja wolności, niech kowidowi zamordyści zielonego ładu w tęczowych onucach na gębie czują na plecach oddech wolnych Polaków patriotów.

 4. Na marszu oczywiście NIE ZABRAKŁO GORYLI kaczynskiego przybyłych z MISJĄ DOKONANIA KRWAWYCH BURD i POGROMÓW pijących piwo w parku Polaków… by móc ich potem w mediach obsmarować jako antypolinowców

 5. Powinni walczyc wszyscy, nawet zaszczepieni, bo tu chodzi o wprowadzenie tylem szczepien rok w rok przymusowo. Niech sie szczepi kto chce i ile chce, ale tak od teraz do smierci co rok? NO jak mozna sie zgodzic na taki absurd? Toz to gorsze od narkomani.

 6. Czym się różni parada LGBT od parady antyszczepionkowców? Nie widzę większej różnicy, obie lewackie. Tęczowi paradując domagają się by ich nie traktować tradycyjnie, chcą nowych praw dla siebie, mają w nosie innych ludzi. Antyszczepy paradując też nie chcą by ich poddawać tradycyjnej (od kiedy istnieją zarazy) kwarantannie czy tradycyjnej od starożytności segregacji sanitarnej. Nie chcą tradycyjnych już obowiązkowych szczepień. Też mają w nosie innych ludzi.

  • Tradycyjne już obowiązkowe szczepienia. Dobre. Poza tym to nie była demonstracja „antyszczepionkowców”. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Znowu.

   • Bardzo dobre. Obowiązek szczepień był już czasem stosowany zanim Marks zaczął zatruwać świat lewactwem.
    A na tej paradzie były same antyszczepy.

   • To nie jest thebillu szczepionka tylko preparat eksperymentalny badania kliniczne zakończą się 2023 wynika z dokumentów pfizera

    • Dla lewaków antyszczepionkowców nic nie istnieje, dopóki nie zostanie zaaprobowane przez biurokrację. Taki się nawet nie wys…, gdy sedes będzie bez atestu biurokraty. Nie kupuj jabłek od działkowca! To nie są owoce, tylko eksperyment sadowniczy który nie przeszedł testów 😛

    • To manipulator genetyczny mRNA, mający na celu białkiem kolczastym zmusić organizm do nadprodukcji odpowiedzi obronnej organizmu. Niestety, ta nadprodukcja zamyka prawidłową odpowiedź, uznając z czasem, że to organizm „żywiciela” jest wrogiem i stopniowo więc zabija jego organy. Powoduje także bezpłodność u obu płci, w tym poronienia oraz podatność na działania ukrytych jeszcze możliwości sieci 5G

    • Na co teraz zarabiasz parszywy trollu piździelniętych, bo produkujesz się jak byś miał wieczną sraczkę. Czy zarabiasz na chleb z masłem, czy na coś więcej, sprzedajna flanelo?

  • Fajnie, że ty się chociaż zaszczepiłeś. Gratuluję, życzę wygrania hulajnogi. Daleko masz na cmentarz? Pamiętaj, aby w trumnie leżeć w maseczce, bo dostaniesz mandat.

 7. Tradycyjnie ten kto nie ma nic do powiedzenia- siedzi cicho? Przykro mi, że o tym nie wiedziałeś. Teraz już wiesz i bądź wierny tej tradycji!

 8. Katowicki urzad miasta jest za segregacja sanitarna, za eksperymentami na dzieciach, za trzecia dawka, za bezprawiem politykow? Za czym jeszcze?

  • Bez eksperymentów na dzieciach nie miał byś czym dziecka leczyć, mędrcze.
   Bez segregacji sanitarnej pewnie byś nie istniał, bo twoi przodkowie by zmarli na dżumę, trąd lub ospę. A trzecią dawkę, po zbadaniu ile mi zostało przeciwciał, chętnie wezmę.

 9. Jakoś w TfuVNie czy innej Kur..zji i Posracie cichutko. Tzn rzetelna informacja płynie i tylko prześcigają się kto jest bardziej wiarygodny i oglądalny. Wściekłe macice z koszulkami z napisem konstytucja też cichutko. Tęczowa Babunia Kas..nia- cichutko. A tam ludzie byli za wolność naszą i waszą. Za pielęgniarkę, policjanta i sprzedajnego polityka też. W całej Europie ludzie protestują. I mają do tego prawo- na razie jeszcze.

 10. ten Marsz dlatego się odbył, bo’władza’ szuka pretekstu, żeby się wykaraskać z ‚pandemii’.

  Może się mylę, może jestem świrem od teorii spiskowych. A jednak być może to ta sama sytuacja co ‚solidarność’ i ich żydowscy przywódcy.

   • Bo zaszczepieni zrobili wszystko by zapobiec zachorowaniu. W normalnym czyli prawackim systemie kwota i zakres ubezpieczenia zależy od zachowania ubezpieczonego. Np. rozbije auto pijany, nie ma wypłaty. A lewactwo w tym antyszczepy chcą mieć wszystko bez względu na ich postępowanie, roszczeniowe socjaluchy przebrzydłe

    • zarówno lewactwo jak i łżeprawica chce segregacji… jeśli nie mam prawa do świadczeń medycznych jako niezaszczepiony to proszę nie pobierać ode mnie składki sam sobie świetnie poradzę… bolszewik z PISu ma jednak problemy ze zrozumieniem podstaw…

 11. Uwaga , firma Pfizer wynajęła firmy do PR w celu propagowania szczepień i ośmieszania przeciwników. Dobrze płacą !!
  A mają z czego na szczepionce zarobili 7 miliardów dolarów , a Pfizer podał że w planach finansowych mają 30 miliardów dolarów, mają z czego płacić

  • Przeciwników nie trzeba ośmieszać, sami się ośmieszają. Choć warto zauważyć, że dzień po tym jak Niedzielski zapowiedział że służby sprawdzą najbardziej aktywnych w internecie antyszczepaków by sprawdzić czy zagraniczna agentura wpływu paluchów w tym nie macza, zniknęły stąd największe bredniopisy. Przypadek?

 12. Logiczne podsumowanie bełkotu antyszczepaków.
  1. Twierdzą że nie powinno się szczepić podczas pandemii bo wtedy wirus mutuje. OK.
  2. Twierdzą że wirus mutuje w kierunku odmian o mniejszej zjadliwości, czyli powodujących mniej śmierci. OK
  Czyli… Uwaga!!! Ci degeneraci sprzeciwiają się szczepieniom dzięki którym mniej ludzi umiera!!! Po prostu mordercy.

 13. brawo !!! jeśli nie będziemy wychodzić na ulice polskich miast tłumnie to szczepnięci uniemożliwią nam normalne funkcjonowanie… najgorsze jest to, że zarówno sPISskowcy jak i totalna opozycja chce tego apartheidu…

Comments are closed.