Szwajcaria stawia sprawę jasno: Nie przyjmiemy dużych grup uchodźców z Afganistanu. Niech składają indywidualne wnioski azylowe – rozpatrzymy

Obraz ilustracyjny
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Nie przyjmiemy dużych grup uchodźców przybywających bezpośrednio z Afganistanu, zamiast tego każdy wniosek azylowy będzie rozpatrywany indywidualnie – oświadczył w środę szwajcarski rząd. Dodano, że rząd sprowadzi do kraju afgańskich współpracowników szwajcarskich instytucji.

Wizy humanitarne będą wydawane osobom, których życie jest w sposób bezpośredni i konkretny zagrożone, dodatkowo aplikujący o nie muszą mieć aktualne i bliskie związki ze Szwajcarią.

Jak ogłosił rząd, do ubiegania się o wizę humanitarną nie wystarczy przynależność do grupy, której potencjalnie może grozić niebezpieczeństwo.

Szwajcarskie władze przekazały, że pracują nad sprowadzeniem do kraju 230 afgańskich pracowników szwajcarskiej agencji rozwojowej oraz członków ich rodzin.

Działający od 2002 r. afgański oddział agencji został tymczasowo zamknięty, a ostatni pracujący w nim Szwajcarzy we wtorek wrócili do kraju.

W Afganistanie wciąż przebywa ok. 30 szwajcarskich obywateli, którzy chcą opuścić to państwo; władze pozostają z nimi w kontakcie i opracowują drogę ich ewakuacji do kraju – poinformował rząd w oświadczeniu.

Głupota czy praca dla Łukaszenki? Szczerba i Joński przywieźli jedzenie i śpiwory imigrantom koczującym przy granicy z Białorusią [VIDEO]

(PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Kiedy Niemcy naciskali na Polskę PIS stawiał opór, teraz nakaz płynie od żydowskich animatorów wielkiego resetu dlatego Kaczyński zgodzi się na przyjęcie imigrantów bo wie, że w przeciwnym razie straci władzę, to znaczy pojawią się kolejne taśmy prawdy o pisie.

  2. W Szwajacarii robi się regularne referenda w sprawach, które dotyczą wszystkich mieszkańców. Proponuję zrobić w Polsce referendum na temat przyjmowania imigrantów z Trzeciego Świata – kto jest „za” automatycznie zobowiązuje się, bez odwołania, do opieki i utrzymania we własnym domu przynajmniej jednego imigranta przez rok. Przy okazji można zapytać o tolerancję zboczeń seksualnych i podobne zobowiązanie.

Comments are closed.