Globalne ocieplenie czy globalne podpalenia? Mocne oskarżenie pod adresem Izraela

pożary w Algierii Fot. twitter Wasela
W kilku miejscach na świecie płoną lasy, co klimatyści wykorzystują do szerzenia narracji o globalnym ociepleniu. Wiadomo już, że w Algierii pożary, w których zginęło kilkadziesiąt osób, to nie sprawka klimatu, lecz podpalaczy. Tamtejszy rząd oskarża o tragedię Izrael i Maroko.

W kilkudziesięciu pożarach, które wybuchły 9 sierpnia w północnej Algierii, zginęło co najmniej 90 osób, w tym 33 żołnierzy.

Według prezydenta Abd al-Madżid Tabbuna większość tych pożarów ma „przestępcze” źródła.

W oświadczeniu prezydenta Algierii napisano, że aresztowano podejrzanych z dwóch organizacji uznanych za terrorystyczne. Niektórzy z nich zostali zatrzymani w związku brutalnym linczem, który władze zarzucają jednej z tych organizacji.

Izrael wspiera terrorystów?

Władze postanowiły zwiększyć wysiłki służb bezpieczeństwa, by aresztować pozostałe osoby mające związek z oboma przestępstwami, podobnie jak „wszystkich członków tych dwóch ruchów terrorystycznych, które zagrażają bezpieczeństwu publicznego i jedności narodowej”.

Celem jest ich całkowite wytępienie, a zwłaszcza Ruchu Samostanowienia Kabylii (MAK), który według władz algierskich jest wspierany przez Izrael i Maroko.

Zdaniem władz algierskich MAK nie tylko jest odpowiedzialny za wzniecanie pożarów, ale też za lincz na mężczyźnie niesłusznie oskarżonym o podpalenie.

MAK w rozmowie z agencją AFP odrzucił te oskarżenia.

W związku z linczem i podpaleniem ofiary przez tłum zatrzymano 61 osób. Według nagrań z zeznań niektóre z nich przyznały, że należą do MAK.

Drugą organizacją, której władze algierskie zarzucają udział we wzniecaniu pożarów, jest islamski ruch Rachad. Obie organizacje zostały uznane przez Algierię w maju za terrorystyczne.

Algierska Rada Bezpieczeństwa, której przewodniczy prezydent, podjęła decyzję o zrewidowaniu relacji z sąsiednim Marokiem ze względu na „nieustanne wrogie akcje Maroka przeciw Algierii”. Nie poinformowano, co oznacza „rewizja”. Zapowiedziano natomiast wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa na zachodniej granicy z Marokiem. Granica ta jest zamknięta od 1994 r.

W zeszłym miesiącu Algieria odwołała swego ambasadora w Maroku na konsultacje, gdy marokański wysłannik przy ONZ Omar Hilale poparł samostanowienie Kabylii.

Algieria nie uznaje Izraela

Stosunki algiersko-marokańskie są od kilkudziesięciu lat napięte, m.in. ze względu na sporną Saharę Zachodnią. Maroko uważa tę dawną kolonię hiszpańską za swoje terytorium, natomiast Algieria popiera ruch Polisario, który zabiega o jej niepodległość.

Jeśli natomiast chodzi o Izrael, Algieria go nie uznaje. Tymczasem szef izraelskiej dyplomacji Jair Lapid zapowiedział podczas niedawnej wizyty w Maroku przywrócenie pełnych stosunków dyplomatycznych z tym krajem.

To nie ocieplenie, a celowe podpalenia. 65 osób zginęło w pożarach w Algierii

Źródło: timesofisrael.com/PAP

11 KOMENTARZE

  1. Chiny oświadczyły ,że nie ma naukowych dowodów na związek działalności człowieka (CO2) a zmianami klimatycznymi a wielki reset i zielony wał ma na celu tylko zahamowanie rozwoju krajów rozwijających się , deindustrializację i depopulację i nie zamierzają brać udziału w tej hucpie.Podobne stanowisko reprezentuje Rosja i Indie.

  2. …ocieplenie jest faktem, ale pożary nie wybuchają od ciepła – tylko od ognia – a skąd się bierze ogień…? oto jest pytanie – za dużo tych przypadkowych pożarów – mówią, ze podpalacz z rowerem z Zamościa nie został zatrzymany, bo był – najwyższy stopniem. Może w tej historyjce jest jakiś klucz do plagi przypadkowych pożarów…

  3. Wcale ten rok nie był najcieplejszy, bardzo długo zimno i deszczowo,
    z raz czy dwa włączałem wentylator, w latach 90, czasami mi chodził non stop po dwa tygodnie

  4. Kiedy wreszcie państwa przestaną wypierać fakt, że mamy wojnę -oligarchia żydowska kontra reszta świata. Jak zwykle chodzi o pieniądze z tzw klimatu, z waluty CO2, z farmacji, z bogactw naturalnych. W tym celu muszą spacyfikować państwa narodowe i ich instytucje, w tym policji i wojska. ORAZ zmniejszyć w białych rękawiczkach /wojna biologiczno-chemiczna/ populację ludności, by łatwiej opanować i zniewolić.

  5. Globaliści od dawna wykorzystują geoinżynierię. Człowiek już nie jest potrzebny do podpalenia zdalnie emitują błysk magnetyczny i pożar gotowy. Poczytajcie co zrobili z Fukuszimą i skąd ta awaria- wywołane sztuczne trzęsienie ziemi i tsunami gotowe.

Comments are closed.