Kpina z polskich pacjentów i nowe, niebezpieczne mechanizmy. Konfederacja o ustawie 1449 [VIDEO]

Jacek Wilk, Krzysztof Bosak Źródło: Facebook/Konfederacja
Jacek Wilk, Krzysztof Bosak Źródło: Facebook/Konfederacja
Ten projekt to koń trojański. Przemyca kilka niebezpiecznych mechanizmów i wprowadza policję sanitarną – ostrzega Konfederacja przed ustawą 1449. I apeluje o dymisję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało nowelizację ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz niektórych innych ustaw (druk 1449).

Niebawem odbędzie się jej pierwsze czytanie w Sejmie.

W nowelizacji znalazł się m.in. zapis o odszkodowaniach finansowych za Niepożądane Odczyny Poszczepienne (NOP).

Ogromne możliwości śledzenia Polaków otrzyma także Sanepid – urzędnicy będą mogli wlepiać drastyczne kary, sięgające nawet 30 tysięcy złotych za… nieudzielenie instytucji odpowiedzi na pytanie lub podanie nieprawdziwej informacji.

Ustawa 1449. „To kpina i żart z polskich pacjentów”

Po zapoznaniu się ze szczegółami nowelizacji ustawy ,potocznie nazywanej 1449, Konfederacja na konferencji prasowej przedstawiła swoje zdanie na jej temat.

Ustawa 1449 to kpina i żart z polskich pacjentów, którzy zostaną poszkodowani przez NOP. Projekt przedstawiony przez rząd nie przewiduje możliwości odszkodowań za zgon, czyli najgorszą konsekwencję NOP. Wyklucza też odszkodowania dla osób, u których w dniu hospitalizacji wykryto pozytywny test na COVID-19. Z kolei limit odszkodowań de facto uniemożliwia pokrycie kosztów rehabilitacji za NOP – mówił mecenas Jakub Kalus.

Ten projekt to także koń trojański. Przemyca kilka niebezpiecznych mechanizmów. Wprowadza policję sanitarną, która będzie karać za brak donosu na osoby, z którymi się spotkaliśmy. Wprowadza on szczepienia przez osoby niemające wykształcenia medycznego! Już nie tylko felczer ukraiński, już nie tylko higienistka szkolna, ale także studenci III roku pielęgniarstwa będą nas szczepili – kontynuował Kalus.

Ustawa 1449. Świadczenie nie przysługuje, jeśli hospitalizacja miała przyczynę SARS-CoV-2

Mecenas Jacek Wilk mówił, że tzw. ustawa 1449 „od początku do końca skonstruowana jest w sposób kuriozalny”.

Jej założenie jest takie, aby jak najmniej osób dostało jak najmniejsze rekompensaty z tytułu NOP. (…) Kryteria są takie, że jeśli ktoś trafi do szpitala w ciężkim stanie, ale hospitalizowany będzie krócej niż 14 dni, to rekompensata nie przysługuje. Górna granica odszkodowania to 100 tys. zł – i koniec. Nie ma mowy np. o zadośćuczynieniu, o naprawieniu szkody i zwrocie utraconych korzyści. Nie ma mowy o rencie, a przecież zdarza się – mowa o innych szczepieniach, ale w przypadku szczepień przeciw COVID-19 będzie tak samo – że osoba, która doznała NOP przez długie lata, a może i do końca życia, będzie wymagała leczenia, rehabilitacji – wyliczał Wilk.

I zacytował – jego zdaniem – najbardziej zdumiewający fragment ustawy 1449. – Świadczenie nie przysługuje, jeśli hospitalizacja miała przyczynę SARS-CoV-2.

Zastanawialiśmy się, jaka jest tego przyczyna i… nie potrafimy rozstrzygnąć tego dylematu. Z jednej strony rząd zachęca, zmusza wręcz do szczepień, a z drugiej strony zarażenie się np. w punkcie szczepień albo tuż po szczepieniu będzie skutkować tym, że ewentualna rekompensata z tytułu NOP nie będzie przysługiwała – mówił Wilk.

Ustawa 1449. Media głównego nurtu milczą

Krzysztof Bosak był zdziwiony, że ustawa 1449 nie budzi zainteresowania mediów głównego nurtu. – Zachęcamy wiodące telewizje, portale, prasę do tego, aby przybliżyły społeczeństwu to, co szykuje rząd – zaapelował.

Zespół naszych prawników przejrzał te paragrafy. Niestety, napawają wielkim niepokojem. Przede wszystkim dlatego, że są w drastycznej kolizji z oficjalną propagandą rządową – mówił poseł Konfederacji.

Bosak zacytował niektóre zapisy ustawy 1449. Mowa tam m.in. o 30-dniowej kwarantannie, o karze za „kłamstwo covidowe”, o dopuszczeniu studentów i dentystów do szczepień społeczeństwa. Na fundusz NOP płacić mają koncerny farmaceutyczne (1,5 proc. z kontraktu na szczepionki), ale… unijne kontrakty na szczepionki będą z tego zwolnione.

Bosak szerzej skomentował paragraf, który da możliwość wykonywania szczepień studentom.

Czy naprawdę, kiedy mamy zupełnie nowe, warunkowo dopuszczone produkty lecznicze (szczepionki – red.), stan zdrowia i dopuszczenie do szczepienia ma badać ktoś, kto nie ma wykształcenia medycznego? Czy o to rzeczywiście chodzi, czy to jest bezpieczne? A może chodzi o to, że to jest czysta formalność i żadnego badania stanu zdrowia de facto nie ma? I chodzi o to, aby zrobić grunt pod masowe, przymusowe szczepienia. Liczba osób, które rząd upoważni do wykonywania szczepień idzie w kilkadziesiąt tysięcy – zastanawiał się poseł.

Ustawa 1449. Bosak przewiduje ataki na Konfederację. 

Konfederacja będzie atakowana za to, że o tym mówi. Będzie atakowana przez lobbystów koncernów farmaceutycznych, przez inne opcje polityczne, które boją się mówić prawdy o tym, co jest w przepisach proponowanych przez rząd. Z mówienia prawdy Konfederacja jednak nie zrezygnuje – zapewnił Bosak.

Po pytaniach dziennikarzy Bosak podsumował konferencję: – Żądamy dymisji Adama Niedzielskiego. Człowiek, który przedstawia takie przepisy, nie jest godny piastować urzędu.

Cała konferencja do obejrzenia poniżej.

17 KOMENTARZE

 1. „Część antyszczepionkowców to osoby, które mają takie dosyć urojeniowe podejście do rzeczywistości, to znaczy mają poczucie tego wszczepienia czipa, kontrolowania. Według mnie to są dosyć chore klimaty. Z całym szacunkiem. Jako psychiatra traktuję to jako przejaw takiej ksobności, nadmiernej podejrzliwości i skłonności do popadania w jakieś takie urojeniowe klimaty” – ocenił psychiatra prof. Święcicki.

  • Dobrze, że zacząłeś chodzić do psychiatry. Może uda się doprowadzić twój przypadek do remisji choroby. Byłyby to dobre rokowania dla tobie podobnych.

 2. „Już nie tylko felczer ukraiński, już nie tylko higienistka szkolna, ale także studenci III roku pielęgniarstwa będą nas szczepili”
  Skandal! Powinni szczepić najwybitniejsi eksperci – matematycy i biologowie, w końcu z braku wsparcia dla porypanego antyszczepstwa ze strony profesorów specjalistów chorób zakaźnych, NCzas matematyka i biologa przedstawia jako swoich „ekspertów”🤣

  • Pieprzenie. Dla tych chętnych co zostali wystarczy Horban, Niedzielski i ty ujadaczu. Nie przepracujecie się napewno.

  • Ja bym powiedział – idźcie popie…ńce szczepienne się wys…ć. Tylko sprawdźcie, czy w gównie nie ma mózgu, bo w głowach na pewno go nie macie już.

 3. Jeśli już niefortunnie odbierzecie telefon od urzędniczej mątwy, to odpowiadajcie na pytania skurwepidu jak Bul-Komorowski na przesłuchaniu ws. WSI: na 121 pytań 118x: NIE PAMIĘTAM.

 4. Wszyscy, którzy przykładają rękę do zmuszania innych do uczestnictwa w eksperymentalnych szczepieniach powinni się zapoznać z wnioskami z Trybunału Norynberskiego z 1947 roku.
  Nie ważne czy tylko wykonujesz polecenia – jesteś zbrodniarzem!

 5. Tu jest zero wskazań medycznych.

  To wszystko jest na przekór nauce. Literalnie wszystko.

  Akcja nabiera tempa przy zerowym zagrożeniu kowidem dla społeczeństwa (trwała odporność stadna). Dla kasy, nawet największej, nie rozpętuje się takiej operacji.
  Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest wywołanie maksymalnych szkód zdrowotnych. Brutalne, ale „zaszczepieni” już się nie odszczepią. Pozostaje liczenie na szansę, że dostało się placebo.

 6. Spójrzcie na czas ukazania sie artykułu i pierwsze upławy myślowe grasującego tu trolla. Zazwyczaj jest to minuta po artykule o różnych porach dnia. Nie jest raczej możliwe, że siedzi tyle przed komputerem. Pochodzi albo od samej redakcji, albo ma skrypt powiadamiający o nowych artykułach i od razu wkleja te swoje rzygowiny.

 7. A czy Konfederacja prowadzi rozmowy z 11 posłami PiS, którzy poparli ustawę Stop SS? Czy prowadzi rozmowy z innymi rozsądnymi (jeżeli tacy jeszcze są) posłami z innych partii? Można by przy okazji spytać Kukiza jaki ma stosunek do odbierania praw obywatelom? Tym razem Konfederacja musi się trochę postarać.

Comments are closed.