Imigranci wkraczają do Polski? Winnicki na granicy z Białorusią: Straży Granicznej i Wojsku Polskiemu chcemy wyrazić wdzięczność za to, że bronią naszego bezpieczeństwa [FOTO/VIDEO]

Robert Winnicki w miejscowości Unsarz Górny.
Robert Winnicki w miejscowości Unsarz Górny. (Fot. Konfederacja/Twitter)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Na granicy z Białorusią trzeba zbudować ogrodzenie, gdyż obecnie nie jest ona dobrze chroniona – uważa poseł Konfederacji Robert Winnicki, który udał się do miejscowości w Usnarz Górny, gdzie od kilku dni granicę próbują sforsować uchodźcy.

Grupa uchodźców, którzy twierdzą, że są z Afganistanu, utknęła w miejscowości Unsarz Górny. Białoruskie służby pilnują, aby imigranci nie cofnęli się w głąb kraju, a polskie służby nie pozwalają im przejść na teren RP.

Winnicki na miejscu wyraził przekonanie, że granica między Polską a Białorusią nie jest dobrze chroniona. Przywołał też relacje miejscowych, którzy twierdzą, że co jakiś czas nielegalni imigranci forsują granicę i wchodzą do Polski.

W wielu miejscach nie ma żadnych przeszkód naturalnych. Trzeba zbudować ogrodzenie ze względu na dywersyjny charakter działań Aleksandra Łukaszenki. (…) Trzeba, aby granica na całym odcinku była dobrze i skutecznie chroniona – oznajmił.

Według Winnickiego, grupa uchodźców przebywająca na Białorusi nie powinna zostać wpuszczona nielegalnie do Polski. Podkreślił, że rząd powinien naciskać na władze białoruskie, aby zabrały ich w głąb kraju.

Aby wywrzeć presję na białoruskich władzach zaproponował wprowadzenie dodatkowych sankcji wobec Białorusi, w tym zamknięcie Polski dla transportu białoruskiego.

Białoruski transport będzie miał o wiele ciężej, jeżeli Polska i Litwa zablokują granice. Moim zdaniem, kroki odwetowe i sankcje powinna podjąć cała Unia Europejska, ale przede wszystkim Polska i Litwa – powiedział.

Dodał, że Polska nie może ulec presji i szantażowi Aleksandra Łukaszenki.

Winnicki z grupą działaczy konfederacji przyjechał – jak zaznaczył – aby podziękować za służbę Straży Granicznej i wojsku.

Jesteśmy w tym miejscu frontowym, miejscu, gdzie odbywa się walka o polskie granice, o polskie bezpieczeństwo i wobec ataków wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego chcemy wyrazić im wdzięczność za to, że bronią naszego bezpieczeństwa, bronią polskich granic – powiedział.

Winnicki: nie można dopuścić by na całą Azję i pół Afryki rozniosło się, że teraz zamiast przez Morze Śródziemne warto kupić bilet do Mińska i uderzać do Polski

W Internecie pod adresem posła Winnickiego pojawiły się zarzuty, że „walczy z drugim człowiekiem”.

„Nie walczę z żadnym człowiekiem. Moim zadaniem jako polskiego polityka jest w tym momencie nie dopuścić by na całą Azję i pół Afryki rozniosło się, że teraz zamiast przez Morze Śródziemne warto kupić bilet do Mińska i uderzać do Polski. Bo łatwo i przyjemnie” – odpowiedział Winnicki.

Ile osób jest na granicy polsko-białoruskiej?

Kalina Czwarnóg z fundacji Ocalenie przekazała, że według informacji uzyskanych od uciekinierów, obecnie na granicy są 32 osoby z Afganistanu, w tym kobiety i nastoletnia dziewczyna. Jest z nimi również kot.

Przyznała, że informacja o tym, że są Afgańczykami nie została oficjalnie zweryfikowana. Wskazała, że mówią w jednym z języków oficjalnie używanych w Afganistanie i deklarują, że są afgańskimi uchodźcami.

Dodała, że „wcześniej z nimi było jeszcze trzech mężczyzn, ale zaginęli w lesie i nie widomo, co się z nimi stało” – powiedziała.

Doprecyzowała, że na samym początku grupa była jeszcze bardziej liczna. „Były kobiety i małe dzieci z Iraku, ale te osoby cofnęły się na Białoruś i nie wiadomo, gdzie są” – oznajmiła.

CZYTAJ TAKŻE:

14 KOMENTARZE

 1. Groźnie wygląda te wojsko, ale to chyba tylko wygląd.
  Odnoszę zresztą wrażenie, że ci groźnie wyglądający, co już od dawna patrolują Bruksele, Walencje, Paryże, też głównie sprawiają wrażenie…
  Czego oczekuję? Sam dobrze nie wiem; wszak wiem, że wojsko pełniące funkcje quasipolicyjne, bez pałek, ale z automatami, ma głównie „wyglądać i odstraszać”.
  Niemniej sądzę, że baliby się podejść do „opalonych”, a to już chyba nie jest dobrze…

 2. Sankcje, sankcje, nic tylko sankcje. Zrobić z Łukaszenki potwora i skłócić z Białorusią za poduszczeniem USraela. Była nadzieja, ze chociaż Konfederacja chce dobrze żyć z sąsiadami. A przecież żywotny interes USraela, to nie dopuścić do poprawnych relacji (chociażby tylko gospodarczych) Polski z Rosją i Białorusią.

 3. Brawo Panie Winnicki! Brawo jednak w wyborach 2019 roku pierwszy raz nie zmarnowałem mojego głosu, nie to jak w 2015 na PiS! Brawo!

  • I wówczas i ostatnio dałeś się nabrać na plewy. Przypominam – wszystkich bez wyjątku tzw. polityków przykuć do taczek w kamieniołomach. Straganiarz Winnicki przehandlował Twoje i moje złoża metali kolorowych, ramię w ramię z pisuarami.

 4. Jest coś takiego jak strzały ostrzegawcze. Jeśl nie są głusi, to zareagują.
  Granice od zawsze były po to aby chronić przed najeźdzcami. Nihil novi.

 5. No niestety, ale mec. Wilk dziś wieczór w Polsacie „nie do końca” trafił w sedno. On chce ich przyjmować i wszynać procedury. Ale po co? Przecież tym ludziom na Białorusi nic nie grozi – oni nie będą obalać Łukaszenki. Białoruś jest obowiązana rozpatrzyć czy kwalifikują się do statusu uchodźcy, a nie trzymać ich na polskiej zielonej granicy. Czyż nie?

 6. @Sorry Gregory: „chciałbym znać powody dla których tak zaciekle walczysz z drugim człowiekiem znajdującym się w potrzebie.”

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że ten sorry gregory jest w potrzebie.
  Potrzebie bycia ubogaconym. Kulturowo, OCZYWIŚCIE…

 7. Kamieniolomy,mierzeja wislana,autostrady,lotniska i wiele innych.”Ubranko w paski,taczka,kilof,niezmiernie zycie ci umila,a gdy juz znajdziesz sie za drutem,opusci tesknota cie i smutek i radosc w sercu twym zagosci,zes w centrum znalazl sie wolnosci.A gdy do pracy po apelu ,w rytm marsza pojdzie z toba wielu ,po drodze szczaw i mirabelki i wody w dolku bez butelki.
  Tak zapamietaj :W naszym kraju poczujesz sie jak w seraju…

 8. Wystarczy, jak na Hawajach, witać wieńcami z szynki, krakowskiej boczku…. a nawet i z golonką w dłoni..

  i tak by wystrzeliło ponad tabelki poparcie rejtanowi w, wśród miejscowych żuli… tfu… wyborców kaczyńskiego…

 9. Zbuduj sobie dom i otoczą go menele – zażądają abyś ich wpuścił i utrzymywał, bo oni nie mają, nie potrafią lub nie chcą wybudować sobie czegokolwiek. Tak mniej więcej wygląda dziś polityka migracyjna w Europie, a nawet w USA.
  Pojedź do jakiegokolwiek kraju Trzeciego Świata i poproś o pomoc – wsadzą cię do więzienia, ograbią, a może nawet zarżną. I nikt się tam nie zdziwi, bo to u nich normalne. Ale w Europie należy im się imigrantom wszystko. Jeździłem i widziałem.

Comments are closed.