Grecy postawili 40-kilometrowy mur na granicy z Turcją. Ma zatrzymać imigrantów z Afganistanu

Grecka granica Zdjęcie: EPA/DIMITRIS TOSIDIS Dostawca: PAP/EPA.
Grecka granica Zdjęcie: EPA/DIMITRIS TOSIDIS Dostawca: PAP/EPA.
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Z obawy przed wzrostem liczby uchodźców z Afganistanu, władze Grecji postawiły 40-kilometrowy mur na granicy z Turcją oraz zainstalowały tam nowy system nadzoru.

„Nie możemy biernie czekać na możliwe skutki” przejęcia władzy w Afganistanie przez talibów – powiedział Michalis Chrisochoidis, grecki minister ds. ochrony obywateli, podczas piątkowej wizyty w graniczącym z Turcją regionie Ewros. „Nasze granice pozostaną nienaruszone” – podkreślił.

Minister odpowiedział w ten sposób na apel tureckiego rządu, aby kraje europejskie były gotowe na możliwy napływ uchodźców z Afganistanu. „Turcja nie ma obowiązku bycia europejskim magazynem uchodźców” – skomentował w czwartek prezydent tego kraju Recep Tayyip Erdogan.

Podczas rozmowy telefonicznej z premierem Grecji Kyriakosem Micotakisem, Erdogan zaznaczył, że wzrost liczby Afgańczyków opuszczających swój kraj, może być „poważnym wyzwaniem dla wszystkich”. „Nowa fala migracji będzie nieunikniona, jeśli w Iranie i Afganistanie nie podejmie się niezbędnych działań” – dodał.

Micotakis powiedział, że kryzys stworzył „nowe możliwości napływu migrantów do Europy”.

Szybkie przejęcie władzy w Afganistanie przez talibów po wycofaniu się wojsk USA spowodowało, że duża część Afgańczyków stara się zbiec ze swego kraju nierzadko podejmując desperackie wysiłki.

W 2015 roku miał miejsce kryzys migracyjny, kiedy ponad milion osób uciekających przed wojną i biedą na Bliskim Wschodzie usiłowało przedostać się do Europy. Granice Grecji znalazły się wtedy na pierwszej linii frontu. Większość uchodźców udała się dalej, na północ Europy, ale ok. 60 tys. osób zostało w Grecji.

Imigranci wkraczają do Polski? Winnicki na granicy z Białorusią: Straży Granicznej i Wojsku Polskiemu chcemy wyrazić wdzięczność za to, że bronią naszego bezpieczeństwa [FOTO/VIDEO]


(PAP)

9 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się: jaki jest związek między Afganistanem, kryzysem migracyjnym, wyszczepianiem, SS (seg-sat) a nowym resetem aka agendą 2030 tego potomka narodowo-socjalistycznej parszywej niemieckiej świni Klausa Schwaba?

 2. Problem jest z tym, że im głupszy naród tym bardziej jest biedny, zamiast zająć się pracą aby zapewnić sobie bezpieczne życie, to robią masowo dzieci, które nie mają innej szansy jak iść w ślady rodziców. Okładać się wzajemnie i robić dzieci. Cyniczni politycy w rozwiniętych krajch wysyłają pomoc i pieniądze. Pieniądze lądują na kontach dyktatorów, a trochę żywności zniechęca do własnej uprawy i mają więcej czasu aby robić więcej dzieci.

  • „zamiast zająć się pracą aby zapewnić sobie bezpieczne życie, to robią masowo dzieci” czyli wg ciebie praca zapewnia bezpieczeństwo? Oraz, jakie bezpieczeństwo masz na myśli? Że np Policyjny sadysta nie udusi cię kolanem na ulicy, że władza nie okradnie ciebie podnosząc podatki, że kiedy zaistnieje taka potrzeba to nie będziesz musiał zbierać na leczenie pomimo przymusu podatkowego?

   • Praca dla siebie – zbudowanie dobrego domu, wydajna uprawa roli, a nie kilka żon i gromada dzieci. Objechałem wiele krajów i wszędzie jest ten sam model. Dlatego jest takie parcie na Europę bo dają tu za frajer dobre mieszkanie i jedzenie, a na dzieci zasiłki.

    • Ty mi mówisz o pracy a ja się pytałem o bezpieczeństwo.
     Jakie bezpieczeństwo wg tego co twierdzisz daje praca?
     Oraz, „Objechałem wiele krajów” świetnie, ale wiesz co wynika z tego co piszesz? Ano tylko li tyle że piszesz. Bo w jaki sposób ja mógłbym to potwierdzić. Więc skupmy się na twoim twierdzeniu a nie domniemanych przygodach, ok?

     • W tym akurat się z tobą „Ubserwator z rozkroku” zgodzę.
      Choć pozwolę sobie zadać jedno ret. pytanie, skoro jak twierdzisz praca zapewnia bezpieczeństwo to zgodzisz się także że praca czyni wolnym, co nie?
      Miłego dnia :D

 3. „MURY POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI DYSTRYKTAMI z PODLUDŹMI”

  TO CEL RÓŻNORAKICH „SZCZĘŚĆ PISów” KTÓRYM SIĘ MARZY,

  JAK ZA „BIBLIJNEJ neSSary ŻYDÓW”….

  NIEKOŃCZĄCE SIĘ „IGRZYSKA ŚMIERCI” GOJÓW „o KROMKA CHLEBA”…

  („MYCKA RYŻA” w LOKALNYM JUDZISZ)

 4. Nadal nie mogę zrozumieć konfederatom głosujących na trzaskowskiego. Przecież to człowiek sorosa który zaleje kraj islamem

Comments are closed.