Organizator antylockdownowego protestu skazany na osiem miesięcy więzienia

Australia. Protest w Melbourne przeciwko lockdownowi.
Protest w Melbourne przeciwko lockdownowi. (Fot. Twitter)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Mieszkańcy Australii co i rusz protestują przeciwko wprowadzanemu tam drastycznemu lockdownowi. Czy wystarczy zapału w walce z zamordystyczną władzą? Organizator jednej z manifestacji został skazany na osiem miesięcy więzienia.

29-letni Anthony Khallouf został skazany przez sąd za organizację „nieautoryzowanej” manifestacji i złamanie obostrzeń covidowych.

Pójdzie siedzieć na osiem miesięcy. Jeśli będzie sprawował się poprawnie za kratkami, może ubiegać się o warunkowe zwolnienie po trzech miesiącach.

29-latek został zatrzymany przez policję w Sydney za to, że przyjechał do stolicy stanu Nowa Południowa Walia z Queensland. Złamał tym samym zasady lockdownu, tzn. bez uzasadnionej przyczyny pojechał dalej niż 5 km od własnego domu.

Mężczyźnie zarzucono także organizację antylockdownowych protestów, co podciągnięto pod naruszenie zasad zdrowia publicznego, oraz podżeganie innych obywateli do popełnienia przestępstwa, czyli łamania obostrzeń covidowych.

Do zatrzymania doszło w ostatni czwartek, 19 sierpnia. Skazany został dzień później – w piątek 20 sierpnia.

Khallouf jest założycielem grupy „Australijczycy vs The Agenda”, która na komunikatorze Telegram liczy 12 tysięcy osób. Uznawana jest za jedną z największych grup w Australii walczących z politycznymi decyzjami o wprowadzeniu zamordystycznego lockdownu.

Australia, 21 sierpnia. Protesty w wielu miastach

29-latek był już oskarżony o współorganizowanie antylockdownowych protestów w zeszłym roku Melbourne, ale wówczas uniknął odsiadki. Według policji był także organizatorem jednej z manifestacji w ubiegłym miesiącu. Jego „wina” polegała na promowaniu grafiki „Australijski Rajd Wolności” oraz dystrybuowaniu tysięcy ulotek z informacjami o planowanych protestach.

Zdaniem śledczych Khallouf organizował także protest, do którego doszło dzisiaj, 21 sierpnia, w Sydney. Policja poinformowała, że 47 osobom postawiono zarzuty związane m.in. z naruszeniem przepisów dotyczących zdrowia publicznego. Nałożono także ponad 260 grzywien w wysokości od 50 (140 zł) do 3 tys. dolarów (8,3 tys. zł).

Ogromny protest 21 sierpnia odbył się także w Melbourne. W pobliżu budynku parlamentu zebrały się tysiące demonstrantów, którzy próbowali przedostać się przez policyjny kordon. Doszło do starć.

Aresztowano 218 osób. Każda z osób zostanie ukarana grzywną w wysokości 5452 dolarów (ok. 15,2 tys. zł) za złamanie obostrzeń.

Więcej o sobotnich manifestacjach w Australii w poniższym artykule.

Manifestacje w obronie wolności w całej Australii. Doszło do starć z policją [VIDEO]

23 KOMENTARZE

  1. Prawa trzeba przestrzegać, obowiązuje też faciutka noszącego migranckie nazwisko Khallouf.
    Ale jak widzę antyszczepstwo lewackie sympatyzuje nie tylko z łamiącymi prawo, ale też z ekscesami osobników o ciemniejszym kolorze skóry.

  2. Nie wiem jak w Australii, ale nie mam powodu, by sądzić, że było tam inaczej. Gdybyśmy razem z nimi nie tonęli, to bym powiedział: „nie wierzyliście nam co to jest komunizm, na własnej piersi tę żmiję wyhodowaliście, to teraz łykajcie ten zgorzkniały piwo-jad, niech was kąsa.”
    Niestety, to nic nie da. Gorzka satysfakcja.
    To jest konsekwencja odrzucenia Boga. Oby Bóg ocalił tych, którzy do niego wołają.

  3. Ambasador Australii w Wolnej Rzeczpospolitej dostałby z miejsca „persona non grata” czyli wypi….j faszysto do siebie i nigdy nie wracaj, ale obecnie mamy hybrydę PRLu czyli miłościwie nam panująca Polszewia Okrągło Stołowa (1989-2021) w której na dodatek Niedzielski z Horbanem w 2021 bredzą o przymusie ukłuć trucizną w środku PLANDEMI (Światowej Rewolucji) komunistycznej o kryptonimie „COVID-19” *****POPIS

Comments are closed.