Naga prawda o imigrantach! Służby francuskie wychwyciły wśród sprowadzonych z Afganistanu agentów talibów

Talibowie w Kandaharze. Foto: PAP/EPA
Talibowie w Kandaharze - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Kilku Afgańczyków przywiezionych do Francji jest podejrzewanych o związki z talibami – podaje AFP. Jeden z nich przyznał się do przynależności do ruchu. O to samo miejscowe służby podejrzewają jeszcze cztery inne osoby.

W ich przypadku zastosowano działania przewidziane w ramach ustaw antyterrorystycznych. Uwagę władz zwrócił mężczyzna, który pomagał w ewakuacji ambasady francuskiej.

Według MSW Darmanina, okazało się jednak, że pracował dla talibów. Przesłuchany, przyznał się do członkostwa w ruchu i wyjaśnił, że wcześniej był bojownikiem odpowiedzialnym za blokadę drogi do Kabulu.

Ze względu na pomoc świadczoną dla ambasady, władze francuskie „zgodziły się na zabranie tej osoby i jego rodziny”. Kiedy samolot przyleciał do Abu Zabi, Dyrekcja Generalna Wywiady Wewnętrznego (DGSI) dokonała jednak przeglądu pasażerów, czego nie mogła już wykonać w Kabulu i tam pojawiły się pierwsze wątpliwości.

We Francji został objęty nadzorem służb, co dotyczyło także trójki jego krewnych. Piąty z podejrzanych według dochodzenia DGSI „też miał powiązania z tymi ludźmi, chociaż przyjechał osobno”. Wszyscy mężczyźni są obecnie pod nadzorem DGSI i podlegają środkom „ograniczenia wolności”.

Okazuje się, że talibowie wykorzystują ewakuację do umieszczania wśród uchodźców swoich agentów. Trudno się temu specjalnie dziwić. Francuskie służby informują, że zachowują „szczególną ostrożność”, ale wątpliwe, by przez te sieci nie przedostały się dziesiątki talibów, którzy w przyszłości mogą być „obudzeni” przez nowe władze Afganistanu i stanowić nawet zagrożenie terrorystyczne.

Ewakuowany z Afganistanu okazał się być wydalonym przestępcą

Źródło: AFP/ Le Figaro

5 KOMENTARZE

 1. Czy nie należałoby sprawy załatwić wprowadzeniem przepisu, że „osoba, która wtargnęła na teren państwa polskiego nielegalnie — a w szczególności inaczej, niż poprzez przejście graniczne — nie ma prawa do starania się o żadnego rodzaju ochronę ze strony polskich władz”? Innymi słowy: imigrant, który znalazłby się tu nielegalnie, może sobie darować „szukanie azylu”, zaś ci niezwykle chętni prawnicy, którzy pchają się na granicę do takich „do pomocy”, po prostu… nie mieliby już po co.

 2. „Ewakuacja z Afganistanu. Talibowie Stawiają Ultimatum, Strzały Na Lotnisku w Kabulu” – (23-08-2021)
  Islamiści dają czas do końca miesiąca na ewakuację ludzi z kraju. Sytuacja w okolicach lotniska w Kabulu jest coraz bardziej napięta.
  Przed kabulskim portem lotniczym wciąż czekają tysiące ludzi liczących na miejsce w samolocie ewakuacyjnym. W poniedziałek rano przed północną bramą lotniska doszło do wymiany ognia, w której uczestniczyli także żołnierze niemieckiej Bundeswehry oraz wojsk USA.

 3. „Niemcy: Roczna Pensja Dla Tych, Którzy Zostaną w Afganistanie” – (23-08-2021)
  Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej (GIZ) wypłaca równowartość miesięcznej pensji swoim afgańskim współpracownikom, którzy postanowili nie opuszczać kraju.
  Afgańscy pracownicy, którzy nie opuszczą kraju, otrzymują roczne wynagrodzenie płacone z góry. Ministerstwo Rozwoju potwierdziło doniesienia tygodnika „Der Spiegel”, który napisał o tym w sobotę (21-08-2021)

Comments are closed.