Mentzen nawołuje do buntu. „Te obostrzenia istnieją tylko w waszych głowach”

Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen skomentował na Facebooku wyczekiwanie – przez członków rządu i ich doradców – czwartej fali koronawirusa.

– Czwarta fala miała być w połowie sierpnia, ale za jej organizację odpowiadał Jacek Sasin, więc wyszło, jak wyszło – pisze żartobliwe Sławomir Mentzen, nawiązując do faktu, że wiele projektów wicepremiera Sasina okazało się porażką.

Ekspert ds. ekonomii Konfederacji pisze, że „ten pierwszy raz nasi najlepsi rządowi eksperci się pomylili, ich przewidywania się nie sprawdziły”, i że „do tej pory wirus działał jak w zegarku, fala za falą, wszystko na czas”.

– No ale ile można czekać? – zastanawia się Mentzen i przypomina słowa rządowego doradcy: – Już profesora Horbana ręka świerzbi, żeby wprowadzić przymus szczepień, już mu się nóż w kieszeni otwiera na myśl o tym, że nie każdy się z nim zgadza, już Niedzielski uspokaja, że to nie będzie przymus, a zaledwie obowiązek, już zaplanowano jesienne obostrzenia, a tu nic.

„Operację przełożona na wrzesień”


– Plan obostrzeń był oczywiście genialny: jeśli liczba testów pozytywnych przekroczy 2,5 na 100 000 mieszkańców dziennie, to zamykane miały być województwa, w których zaszczepiło się najmniej osób –
przypomina dr Mentzen i wyjaśnia, że w tej wersji „Niedzielski chciał zamykać restauracje i siłownie na Podkarpaciu, jeżeli w Poznaniu zachoruje 13 osób”.

– Operację przełożono na połowę września. Zmieniła się też koncepcja obostrzeń. Powiaty zostaną podzielone na trzy strefy: zieloną, żółtą i czerwoną, w zależności od liczby testów pozytywnych – pisze ekspert.

W reakcji na „nowy plan” rządu Mentzen apeluje: – Tak więc obywatelu: nie testuj się bez poważnego powodu, bo zamkniesz sąsiadce jej zakład fryzjerski.

Polityk przypomina też o segregacji, o której już się mówi. – Poziom obostrzeń będzie obniżany o jeden, jeżeli dany powiat jest mocno wyszczepiony. Oznacza to, że najbardziej przerąbane będą mieli ludzie z powiatów, gdzie sporo ludzi się testuje, a mało szczepi. Będą oni musieli jechać na obiad lub do fryzjera 10 kilometrów do sąsiedniego powiatu.

Ekonomista twierdzi, że „ten podział na powiaty nie powinien mieć sensu nawet dla kogoś, kto wierzy w skuteczność lockdownu”.

– Ja nie wiem, w jak chorej głowie, mógł się pojawić taki pomysł – stwierdził.

„Od miesięcy żyjemy w cyrku”

– Ten obłęd trwa prawie na całym świecie. Poszczególne rządy po raz kolejny będą na wszystkie sposoby powstrzymywać jesienny sezon chorobowy. Z uporem godnym lepszej sprawy, będą z poważnymi minami urządzać gusła i hołdować zabobonom. Jaki te zabobony mają wpływ na wirusa, to widać po przykładzie Szwecji i Izraela – uważa doktor.

Dalej dr Mentzen wspomina o sytuacji Izraela i Australii.

– Od miesięcy powtarzam, że żyjemy w cyrku. Niestety nie jesteśmy w nim widzami, ale zwierzętami, którym treserzy nakazują wykonywanie różnych sztuczek. Przoduje w tym Australia, która zamyka się po raz kolejny z powodu pojedynczych przypadków zachorowań – pisze konfederata.

Ekonomista przypomniał o tym, że w Australii nie przepuszcza się nawet psom. Pisaliśmy o tej szokującej sprawie:

Niepojęte! Rozstrzelali 15 psów, bo wolontariusze potencjalnie mogli roznosić koronawirusa

– Ktoś powie, że nie chodzi o liczbę chorych, a o liczbę zgonów. Super! Zgonów wszędzie teraz jest mało. To czemu ten cyrk dalej trwa? Czemu nie kończymy z obostrzeniami? Co się musi wydarzyć, żeby dali nam spokój? – pisze Mentzen.

„Czy ktoś pytał ludzi o zdanie?”

Polityk przypomina, że „coraz częściej słyszymy, że nie ma powrotu do świata sprzed tej umysłowej choroby ćwierćinteligentów”.

Dalej dr Mentzen pyta: – Czy ktoś pytał się ludzi o zdanie w tej sprawie? Czy mieliśmy referendum, gdzie obywatele pytani byli o to, czy chcą być pozbawieni podstawowych praw, nosić szmaty na głowie i prosić urzędnika o zgodę na wyjście na piwo?

Polityk pisze, że „nawet uczciwej debaty na ten temat nie było, bo jedna strona jest sukcesywnie pozbawiana głosu w mediach tradycyjnych i społecznościowych”.

– Będziemy tak długo zwierzętami w tym cyrku, jak długo będziemy na to pozwalać – stwierdza.

„Te obostrzenia istnieją tylko w waszych głowach”

– Tu nie przyjedzie żadna kawaleria, nie pojawi się filmowy superbohater, który rozwiąże za nas ten problem. Jesteśmy zdani na siebie. Jeżeli będziemy dalej pochylać głowy przed tymi durnymi zakazami nakładanymi przez tych małych ludzi, to możemy zapomnieć o świecie, w którym można z wyprzedzeniem planować wakacje, chodzić do restauracji zimą czy posyłać dzieci do szkoły.

Dalej dr Mentzen stwierdza, że „ten rząd działa nielegalnie, sądy wielokrotnie to już wykazywały”.

– Te obostrzenia istnieją tylko w waszych głowach. Przed nami kolejna jesienna tura pokazów cyrkowych. Nie dajmy się tym razem, bojkotujmy tych pajaców i ich nielegalne świstki papieru. Dalej nie będę się stosował do prób niekonstytucyjnego ograniczania moich praw na mocy prezentacji w PowerPoincie. I proszę was o to samo. Stosujecie obywatelskie nieposłuszeństwo. To naprawdę wiele nie kosztuje, a może pomóc przywrócić dawny świat i dawne życie – kończy wpis polityk.

Źródło: Facebook/Sławomir Mentzen

Prenumerata NCZ! z prezentem

42 KOMENTARZE

 1. Sławek dobrze mówi jak tak robie od samego początku w żadnym cyrku nie uczestnicze mandatów nie przyjmuje i żyje tak jak żyłem i żył tak nadal będę.

   • Nawet raz nie miałem żadnej szmaty na twarzy, chodziłem wszędzie, gdzie chciałem albo musiałem, spotykałem się z ludźmi, z którymi chciałem lub musiałem i ani szlag mnie nie trafił, ani mandatu nie zapłaciłem, ani po sądach nie łaziłem. Tam, gdzie choćby krzywo na mnie spojrzeli za brak szmaty więcej nie chodziłem, albo potrafiłem wywalczyć swoje wolnościowe prawa. I tyle w temacie !

  • Kolejny pan z „arcypolskim” nazwiskiem „arcymądry” apel wystosował:
   „obywatelu: nie testuj się bez poważnego powodu, bo zamkniesz sąsiadce jej zakład fryzjerski”
   A jaki powód panie Arcypolski nie jest na tyle poważny, by nie sprawdzać czy ma się śmiertelnie niebezpiecznego wirusa, który już zabił ponad 4 miliony ludzi na Ziemi?

 2. Pranie mózgów zrobiło swoje i część społeczeństwa jest już nie do uratowania przed skutkami paranoi, wynika to z wrodzonej skłonności do zaburzeń psychicznych, ale reszta powinna się obudzić i doedukować w technikach inżynierii społecznej stosowanych w strategii Wielkiego Resetu, skupionemu na kontroli społecznej i depopulacji rozłożonej na wiele lat.

  Tresowanie ludności do regularnych szczepień ma na celu przyzwyczajanie nas do tego, jako stałego elementu nowej normalności.

  • Jednak opór ma sens ! Wszyscy z mojego otoczenia najpierw byli przerażeni moim postępowaniem (chodzenie bez szmat na twarzy), później się dziwili, a na końcu zaczęli mnie naśladować ! Nawet co niektórzy strachliwi zaczęli się ze mną witać przez podanie ręki ! I nikt nie zachorował, nikt nie umarł, wszyscy chodzą znowu uśmiechnięci !

 3. Mam takie samo podejście z rodzinką, jesteśmy tylko widzami w tym przedstawieniu i żyjemy tak jak do tej pory, żadnych szmat, streczowania się, dystansów czy smarowania smrodliwymi płynami dłoni, patrzymy na to jak na gigantyczne przedstawienie odgrywane przez nic nie myślących idiotów.

 4. Te wszystkie pytania o logikę rządzących tracą sens gdy sobie uświadomimy, że szczepienie jest celem samym w sobie.

 5. Nie będę przestrzegał żadnych obostrzeń dlatego, że uważam jak wszyscy moi znajomi i cała rodzina, że jest to oszustwo mające na celu ogromne zyski finansowe i redukcję populacji.

 6. Nie jest potrzebny żaden bunt – tępe zniewolone polactwo niech się szprycuje i wyzdycha, a zostaną tylko PRAWDZIWI WOLNI POLACY !
  Niech wreszcie odsieje się plewy od ziarna !!!

  • To się dzieje od dawna, gdzieś tak od lat '50 ub. wieku. Rozrodczość, nie tylko w PRLu załamała się i do tej pory się nie podniosła.

   A to wtedy zaczęto masowo szczepić na tężec, polio i dziesiątki innych chorób nie zagrażających populacjom. USA rozdawały ten syf demoludom za darmo.

   Dziś już wiemy, że szczepionka na tężec z całą pewnością sterylizowała i sterylizuje kobiety i mężczyzn.

  • Rozrodczość, nie tylko w PRLu załamała się i do tej pory się nie podniosła.

   A to wtedy zaczęto masowo szczepić na tężec, polio i dziesiątki innych chorób nie zagrażających populacjom. USA rozdawały ten syf demoludom za darmo.

   Dziś już wiemy, że szczepionka na tężec z całą pewnością sterylizowała i sterylizuje kobiety i mężczyzn. I to jest przyczyna niskiej rozrodczości w krajach starannie „wyszczepianych”!

   • Szczepionki na tężec nie miały z tym nic wspólnego… Szczepionki są wszystkiemu winny dla analfabetów naukowych napędzanych dodatkowo religiami. A prawda o wiele ciekawsza i smutna jest taka, że ludzie tak jak zwierzęta nie rozmnażają się w warunkach niewoli za dużo, a PRL i tegoż kontynuacja prawna, czyli III RP, to jest niewola. Nie zmienią tego żadne pińset plusy…

    • Tak, szczepionki na tężec mają wiele z tym wspólnego, tak. Mają.

     I nie bredź więcej, Zachód nie był i nie jest w niewoli!

 7. zgadzam sie! pora pogonic te bolszewickie szmaty,ktore maja na sumieniu 100 zamordowanych osob przez szczypawki!

  POZNAN 11.09.2021 WSZYSCY MELDUJEMY SIE I POKAZUJEMY IM SRODKOWY PALEC!!!!

 8. pranie mozgu latwo zrobic juz nie taka tania propaganda. ciezko bedzie tak wytworzonych swirow przywrocic do rzeczywistosci. w miedzyczasie wszyscy za to slono zaplaca a producenci tego czy tamtego przejma za wasze pieniadze wasze zycie. biznes oraz agresywna reklama siegaja nowego dotad niespotykanego poziomu.

 9. Masz immunitet, więc twoja odwaga niewiele kosztuje. Ja nie mam czasu ani sił na to, by w sądach dochodzić swoich praw. Taka sytuacja… Gestapowiec za kolkiem autobusu nie ruszy gdy 1 osoba nie ma szmaty. I co? Zostaje ulica.

 10. TO DAWAJ GIEROJ

  WYWAL BIURKO NA ULICĘ POSTAW Z NIEGO BARYKADĘ POD SEJMEM I WYMACHUJ FLAGĄ KONFEDERACJI….. TARGOWICKOUBECKIEJ… JAKIEJ TAK SPIESZNO DO KRWAWEJ ZADYMY W KACZOLIN…. BY TUSKU WRESZCIE „ODZYSKAŁ” KORYTO DLA SWOICH… KAMRATEN

  • Ojej, musimy oddawać cześć i chwałę Kaczelnikowi po wieki wieków amen, bo jak nie to Tusk… Ograniczone umysłowo zwierzątka…

 11. żeby wezwanie do przestrzegania prawa wynikającego z ustawy zasadniczej nazywać buntem – gubię się już w tej nowej normalności…

 12. Panie Sławki!
  Brak nam przywódcy, charyzmatycznego organizatora. Kogoś kto nas za sobą pociągnie. A jednocześnie wspomoże w razie problemów prawnych.
  Ludzie się boją!!!
  W pojedynkę nic nie zdziałamy.
  Proszę nam pomóc.

Comments are closed.