Zaszczepieni są „superroznosicielami” COVID-19? WYJAŚNIAMY

Szczepienie, choroba Źródło: Pixabay, Pexels, collage
Szczepienie, choroba Źródło: Pixabay, Pexels, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Wstępne badania naukowców z Oxford University Clinical Research Group na pierwszy rzut oka wskazują, że osoba zaszczepiona ma w nozdrzach 251 razy więcej wirusa COVID-19 niż ktoś, kto nie przyjął szczepionki przeciw koronawirusowi. W rzeczonych wstępnych badaniach porównano jednak osoby zakażone wariantem delta koronawirusa i te, które zakaziły się wariantem standardowym.

Badania przeprowadzono na pracownikach głównego szpitala chorób zakaźnych w Wietnamie. Z badań na pierwszy rzut oka wynika, że osoby zaszczepione i zakażone mają w swoich nozdrzach nawet 251 razy więcej wirusa COVID-19 niż porównywani z nimi inni zakażeni.

W toku badań odkryto, że w pełni zaszczepieni pracownicy służby zdrowia, zaszczepieni AstrąZeneką, którzy nie mogli opuścić szpitala przez dwa tygodnie — nabyli, przenieśli i prawdopodobnie przekazali wariant Delta innym zaszczepionym medykom.

Sekwencjonowanie szczepów potwierdziło, że pracownicy przekazali sobie SARS-CoV-2.

Przenoszenie wariantu delta koronwirusa pomiędzy osobami, które przyjęły szczepionkę ma wynikać z niskiego poziomu przeciwciał neutralizujących indukowanych przez szczepionkę.

Z tego też powodu naukowcy ci uważają, że powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu delta może zachowywanie dystansu społecznego.

Choć na pierwszy rzut oka ze wstępnych badań wynika, że osoby zaszczepione i zakażone mają wyższy ładunek wirusowy niż osoby niezaszczepione i zakażone, to nie można używać tych badań jako argumentu w tej sprawie w debacie publicznej.

Badania, o których mowa nie ukazały się jeszcze w czasopiśmie naukowym i nie zostały ocenzurowane przez innych naukowców.

Dodatkowo przedmiotem zainteresowania badaczy były wyłącznie zaszczepione osoby zakażone „deltą”, a porównano je do osób zakażonych podstawowym wariantem koronawirusa.

Delta zaś przekłada się na wyższy ładunek wirusowy. Może więc być tak, że to po prostu osoby zakażone deltą zarażają mocniej niż osoby zakażone innymi wariantami.

Autorzy badania obecnie odcinają się od nadinterpretacji ich pracy.

Ozdrowieńcy czy zaszczepieni? Naukowcy zbadali, kto jest odporniejszy na „deltę”

Źródło: papers.ssrn.com, DoRzeczy

106 KOMENTARZE

 1. To pokazcie zdrodlo tego artykulu bo ja znam ang wysmienicie i wlasnie odwiedzilem strone oxford university research i nic tam takiego nie ma. Jedyne co jest potwierdzone to to ze zaszczepieni przenosza tak samo jak nie zaszczepieni. Z palca se wyssaliscie to 251 razy wiecej.

  • Nie. Jest wrecz napisane ze jest 251 razy wiecej przypadkow Delty niz poprzednich mutacji. Takze wprost sie porownuje liczbe mutacji, a nie czy zaszczepieni roznosza wiecej wirusow. A ze Delta jest duzo bardziej zarazliwa to juz wiemy.

  • porownanie to poczatku 2020. w tym czasie zaszczepionych nie bylo. wiec porownanie niezaszczepionych do zaszczepionych jest prawidlowe.

 2. Ten dureń co napisał największą głupotę na temat szczepionki Cowid19 była adresowana do głupich Baranów w Polsce w szczepionce nie ma wirusów

  • Z artykułu wynika, że twierdzenia sugerujące, że w wyniku szczepienia ludzie mają 251 razy więcej wirusa od niezaszczepionych są błędne.
   Wnioski tego typu wysunięto na podstawie błędnego porównania osób zakażonych różnymi szczepami wirusa, czyli porównano gruszki z bananami, tak jakby były tym samym.
   Badania wykazały że osoby zaszczepione i zakażone wirusem delta mają 251 razy więcej wirusa niż parę miesięcy wcześniej miały osoby niezaszczepione zarażone innymi szczepami wirusa.

   • Nieprawda. Jesli delta jest to mutacja, to pojawila sie po pojawieniu sie zastrzykow, najprawdopodobniej na skutek pojawienia sie zastrzykow. A dzis wiemy, ze wstrzyknieci sieja rowniez wlasny spike proteins (przez siebie wyprodukowany na skutek zastrzykow, i stad ten wspolczynnik 251),
    Przed zastrzykami mie bylo zadnej delty, bety…Nie byloby zadnego 251 gdyby nie bylo zastrzykow.

    • Co jest duzo gorsze, wstrzyknieci sieja tez przez siebie wyprodukowane antyciala na te wlasnej produkcji spike protein, ktore jesli nadmiarowe lub zbedne sa nieprawdopodobnie toksyczne i organizm ich sie pozbywa jak tylko moze (oddychajac, kaszlac,pocac sie, itd.) i powoduje (u innych takze) najrozniejsze MIS (nowy twor znany od 2020 roku : Multi-System Inflamatory Syndrom), ktorego objawy sa …takie same jak kowida…

 3. ‚This Ends The Debate’ – Israeli Study Shows Natural Immunity 13x More Effective Than Vaccines At Stopping Delta
  Badania Izraelskie pokazują ze zaszczepieni sa bardziej narażeni (13x!) na zarażenie wariantem Delta !!

  • Rozumiesz co piszesz? Chyba nie bardzo. Po angielsku zacytowales ze ozdrowiency maja 13x efektywniejsze przeciwciala niz zaszczepieni. Nie ze zaszczepieni sa bardziej narazeni na Delte. Do tego celu musialbys wziac NIEZASZCZEPIONYCH i porownac ich wyniki z zaszczepionymi.

 4. Nie ma napisane wprost, że ilość wirusa jest większa niż u niezaszczepionych, ale w marcu i kwietniu 2021 bo z tamtym okresem jest porównanie innych nie było.

 5. Ostatnio spędziłem trochę czasu na przeanalizowanie krzywych zachorowania na covid. Trzeba przyznać że krzywe te mają bardzo różny przebieg dla różnych krajów. Według wiedzy medycznej każda z nich powinna przechodzić poprzez jedno lub dwa maksima po czym następuje zanik który tłumaczy się osiągnięciem odporności stadnej. Innymi słowy nie ma prawa być więcej niż dwie fale.

  • Ale dla np. Wielkiej Brytanii krzywa ta ma inny przebieg, widoczne jest nadejście kolejnej fali. I tutaj pozornie jest nielogiczność. Pozornie bo jeśli się wyświetli krzywą szczepień to przypada ona na spadek fali. Czyli trzecie apogeum musi być skorelowane z krzywą szczepień. To prowadzi do konkluzji że te fale będą stymulowane i wywoływane przez szczepienia. Można wysnuć tezę że dopóki będą szczepienia, będą też kolejne fale zachorowań.

  • Żadne szmaty nie chronią przed wirusami. Masz braki w wiedzy. jest w tym temacie już ponad 120 badań i wszystkie zgodnie potwierdzają, że żaden kaganiec nie chroni przed wirusami. Mniej agresji, a więcej wiedzy życze.

 6. Teoria że szpryca chroni innych przed zakażeniem poszła się walić. Covididici są odporni na wiedzę i dalej będą klepać swoje teorie o ochronie innych.

 7. W wywiadzie dla SNBC Dr Anthony Fauci (dyrektor CDC sanepid USA) wyjaśnia aktualny wzrost „zakażeń”:
  „Ze względu na znakomitą zdolność tej szczepionki do rozprzestrzeniania się z osoby na osobę…”
  Trzymajcie się zdaleka od zaszprycowanych.
  Angielski tekst: „Due to exquisit capability of this vaccine to spread from person to person…”

 8. David LV Bauer z prestiżowego Francis Crick Institute (Londyn) – badania wykazały, że po przyjęciu 2 dawek szprycy Pfizer spada 5-6 razy ilość neutralizujących przeciwciał (złoty standard przeciwciał) blokujących wirusy przed wejściem do komórki.
  Ponadto im dłuższy czas od przyjęcia szprycy tym niższy poziom tych przeciwciał.
  Od około 21 minuty https://www.bitchute.com/video/AcxHFhsel6KL/

  • Jest wiecej ciekawych newsow od roznych takich doktorow. Np psychiatra Dr Donald Hinton mowil dla Fox News ze Elvis zyje i sam go badal (www.dailystar.co.uk/news/weird-news/elvis-alive-doctor-claims-treated-18850548). Powodzenia w researchu.

 9. Efektem strategii fałszywych szczepionek na mutujący kolec starego wirusa jest niepotrzebne angażowanie układu immunologicznego, co osłabia go na nowe mutacje powodując wysoki stopień zakażeń, paniki PCR i wyszczepienia generującego zjawisko dodatniego sprzężenia zwrotnego, czyli dalszy wzrost zakażeń, mutacji i paniki skorumpowanych mediów, co implikuje wzrost kolejnych szczepień i zysków Big Pharmy, no i oczywiście zamordyzmu potrzebnego do przeprowadzenia Wielkiego Resetu.

 10. Wynika z tego, że po przyjęciu szczepionki, która de facto miała być taka wspaniała i chronić, u osób tych pojawił się mocniejszy wariant wirusa niż u osób które chorowały na początku 2020 roku. Jak wiadomo w tamtym czasie nie było szczepień, więc były to osoby niezaszczepione.

 11. Ten artykuł to jakieś pierdoły. Nikt jeszcze nie wyizolował wirusa Sars-cov, a oni go znaleźli w nosach. Pic na wodę .

Comments are closed.