„To nie są pieprzone nazistowskie Niemcy”. Policjanci grożą odejściem po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień

Policjanci z Chicago.
Policjanci z Chicago. (Fot. PAP/Abaca)
REKLAMA
Jesteśmy w Ameryce, do cholery. Nie chcemy być do niczego zmuszani. I kropka. To nie są pieprzone nazistowskie Niemcy – powiedział prezes organizacji Fraternal Order of Police John Catanzara. Funkcjonariusze grożą masowym odejściem ze służby po wprowadzeniu w Chicago obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19.

Lewicowa burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła, że do 15 października wszyscy pracownicy, którym płaci miasto z pieniędzy podatników, muszą się zaszczepić przeciw COVID-19 .

„Wobec wzrostu liczby przypadków zakażeń koronawirusem musimy podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby wszyscy w naszym mieście byli bezpieczni i zdrowi” – ​​ogłosiła Lightfoot w komunikacie prasowym.

REKLAMA

W komunikacie nie podano, co stanie się z pracownikami, którzy nie dostosują się do nowej polityki miasta i nie zaszczepią się do 15 października.

Podobno morale wśród policjantów w Chicago nie są zbyt wysokie. Catanzara z organizacji Fraternal Order of Police powiedział, że informacja o obowiązkowych szczepieniach „dosłownie podpaliła lont wśród funkcjonariuszy”.

Ciekawe, co zrobią, jeśli cztery albo pięć tysięcy gliniarzy nagle powie: 'Pieprzę to, zostaję w domu. Nie możesz mi nakazać przyjąć szczepionki. W porządku, nie płać mi pensji. W takim razie do zobaczenia w sądzie. Ciekawe, kto będzie strzegł ulic miasta? – kreśli scenariusz.

Jesteśmy w Ameryce, do cholery. Nie chcemy być do niczego zmuszani. I kropka. To nie są pieprzone nazistowskie Niemcy – użył mocnego porównania.

W rozmowie z „Sun Times” Catanzara powiedział, że nie można zmuszać policjantów do szczepienia chociażby ze względu na to, że nie wiadomo, jakie mogą być długoterminowe skutki uboczne szczepionki.

Nikt tego nie wie. Nikt. A każdy, kto mówi, że coś wie, po prostu kłamie – powiedział.

Antifa napada na ludzi. Pobili i zagazowali fotoreporterkę. Brakuje policjantów [VIDEO]

REKLAMA