Afganistan. Rakieta spadła na Kabul. Amerykanie zaatakowali zamachowca-samobójcę. Jest ofiara cywilna [VIDEO]

Rakieta spadła na Kabul.
Kabul, niedziela 29.08.2021r. (Fot. Twitter)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Niespokojnie w Afganistanie. Na prywatny dom w Kabulu spadł pocisk (lub jego odłamki) wystrzelony przez Amerykanów w celu zlikwidowania zamachowcy-samobójcy. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna wśród cywilów.

Jak podaje niemiecka agencja dpa, w Afganistanie doszło do ataku rakietowego, a pocisk trafił w prywatny dom położony w pobliżu lotniska w Kabulu.

Siły zbrojne USA dokonały „uderzenia w samoobronie”, przeprowadzonego za pomocą drona, który wystartował poza Afganistanem i zaatakował samochód w Kabulu – przekazało w komunikacie Dowództwo Centralne sił USA (CENTCOM). Dodano, że na razie nie ma informacji o ofiarach wśród cywili.

W samochodzie było kilku zamachowców samobójców, a uderzenie wywołało silne eksplozje wtórne, co sugeruje, że w pojeździe znajdowała się znaczna ilość materiałów wybuchowych – informuje agencja Associated Press, powołująca się na źródła wśród urzędników amerykańskich.

Amerykańską operację antyterrorystyczną potwierdził także w komunikacie rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid, ale nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.

Cytowani przez agencję świadkowie mówią o co najmniej jednej silnej eksplozji w stolicy Afganistanu.

Według szefa miejscowej policji po uderzeniu pocisku zginęła co najmniej jedna osoba – to dziecko.

Według telewizji ABC terrorysta Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan (IS-Ch) jechał na lotnisko w Kabulu z ładunkiem wybuchowym. Tam miał go zdetonować.

Amerykanie potwierdzili, że zaatakowali z powietrza za pomocą drona, który wystartował z bazy poza Afganistanem. W wydanym oświadczeniu podali, że są przekonani, iż zamachowiec został zlikwidowany. Siła eksplozji wtórnej ma zaś sugerować, że w samochodzie znajdowała się duża ilość materiałów wybuchowych.

Do ostatniego ataku terrorystycznego w Kabulu doszło w miniony czwartek. Zginęło co najmniej 170 osób. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie.

Rośnie liczba ofiar po zamachu w Kabulu. Państwo Islamskie wydało oświadczenie

6 KOMENTARZE

    • Richards Allen Landes – amerykański historyk z Boston University, sugeruje następujący scenariusz:

      „Kiedy Afganistan zostanie przejęty przez Talibów, świat stanie na krawędzi gigantycznej wojny religijnej. Nowy ISIS na terenie Afganistanu będzie inny niż ten w Syrii – sto razy bardziej agresywny, niebezpieczny, drapieżny. Upadek Afganistanu to będzie najważniejsze wydarzenie XXI wieku, które wpłynie na losy świata.”

    • Obawy Landesa potwierdzają słowa dowódcy Talibów, wypowiedziane w CNN:

      „Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia mudżahedini odniosą zwycięstwo, a prawo islamskie wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na cały świat. Nie spieszy nam się. Wierzymy, że pewnego dnia to nadejdzie. nie skończy się aż do ostatniego dnia.”

Comments are closed.