Prześladowanie niezaszczepionych pracowników. Bosak o propozycjach rządu: „To burzenie normalnego porządku ustrojowego i gospodarczego” [VIDEO]

Krzysztof Bosak o segregacji sanitarnej.
Krzysztof Bosak. (Fot. Polsat News/screen)
Krzysztof Bosak z Konfederacji stanowczo sprzeciwił się pomysłom rządowym, które zakładają, że pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik zaszczepił się przeciw COVID-19. W przypadku braku szczepienia będzie mógł wyciągnąć konkretne konsekwencje, z wysłaniem na bezpłatny urlop włącznie.

Proponowane przez rząd przepisy to nic innego, jak wywieranie presji na społeczeństwo, by zaszczepili się przeciwko COVID-19. Szczepionką, która podobno jest dobrowolna.

Przygotowany projekt, pod którym dumnie podpisał się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zakłada m.in., że pracodawca będzie mógł wysłać pracownika nielegitymującego się paszportem covidowym (zaszczepienie, przechorowanie COVID-19 lub negatywny test) na bezpłatny urlop, co w praktyce oznacza zwolnienie do momentu zaszczepienia się.

Projekt przewiduje także, że firmy będą mogły sprawdzać, czy klienci są zaszczepieni. To zapewne przygotowanie gruntu pod restauracje, bary, kina itd. tylko dla zaszczepionych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy projekt ministra Kraski: pracownik bez szczepienia nie dostanie pensji

Bosak krytykuje projekt segregacji sanitarnej

O najnowszych pomysłach rządu PiS dyskutowano w programie „Śniadanie w Polsat News”. Krzysztof Bosak z Konfederacji zdecydowanie sprzeciwił się proponowanym zmianom.

Sama idea, że kogoś, kto prowadzi biznes i daje pracę, obdarzamy kompetencjami władz publicznych, jest kompletnym nieporozumieniem. To burzenie normalnego porządku ustrojowego i gospodarczego – nie ma wątpliwości poseł.

To jest pomysł niekonstytucyjny, o czym mówi otwarcie nowy RPO (Marcin Wiącek – red.). RPO wybrany przez wszystkie partie poza Konfederacją, co tylko pokazuje, gdzie Wy macie konstytucję – zwrócił uwagę dyskutantom w studio Bosak.

Redaktor prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał, dlaczego nie dawać takich uprawnień pracodawcom, jeśli im chodzi o „zabezpieczenie miejsca pracy”.

Może chodzić o cokolwiek. Nie ma takiego prawa, żeby uzyskiwać takiej wiedzy o obywatelu, żeby stosować naciski w jakikolwiek sposób, poza jednym – czy ten, komu płaci, dobrze wykonuje swoje obowiązki. Koniec, kropka. Na tym polega wolność gospodarcza, na tym polegają prawa obywatelskie – mówił Bosak.

Weźmy przykład z Danii, która uchyla wszystkie szalone restrykcje, zaczyna traktować covid jako normalną chorobę, którą oczywiście trzeba leczyć, ale nie można paraliżować życia społecznego, gospodarczego, obywatelskiego – podkreślał.

Bosak zwrócił się także do poseł Izabeli Leszczyny z Platformy Obywatelskiej.

Niech pani nie przedstawia jako stempla rzekomego oświecenia sytuacji, gdy ktoś się na wszystko szczepi. Nie, to jest wybór! Te szczepienia zostały przedstawione jako dobrowolne, warunkowo dopuszczone. Obywatelom przedstawiono to jako opcję. To, że ktoś wybiera opcję A, a inny opcję B, jest zupełnie naturalne – mówił Bosak.

45 KOMENTARZE

 1. „Kraska, zakłada m.in., że pracodawca będzie mógł wysłać pracownika nielegitymującego się paszportem covidowym (zaszczepienie, przechorowanie COVID-19 lub negatywny test) na bezpłatny urlop, co w praktyce oznacza zwolnienie do momentu zaszczepienia się.”
  Czyli będą Corona party skoro przechorowanie już zabezpiecza przed faszystowskim (nie)rzadem , wole chorobę niż proponowane „lekarstwo” na nie

  • Nie przechorowanie, tylko pozytywny test. Nie trzeba być chorym żeby być ozdrowieńcem. Taka współczesna logika

   • Czyli zaszczepienie, >>przechorowanie COVID-19 <<lub negatywny test" to nie są antyciała tylko potwierdzenie ze jest sie chorym ? ale jesli ktos przeszedł bezobjawowo ? faktycznie logika PISowców …

    • Nie ważne jak i czy przeszedłeś, ale co ma wpisane sanepid. Ja po pozytywnym teście i dziesieciodniowej kwarantannie mam status ozdrowieńca i pół roku spokoju.

     • Wiec jak ci pracodawca powie, ze masz za malego fiutka, odpowiesz, ze masz status ozdrowienca, i przez pol roku nie musisz codziennie go ciagac by byl dluzszy?

  • Proponuję masowo dzwonić i mówić, że nie mamy węchu i smaku. Do tego kropelki z cytryny czy czegoś tam. Zrobimy im czwartą falę. Trzeba tylko namówić kilka milionów osób. Rozpieprzymy im system. Zabraknie im rąk do pracy bo każdy pójdzie na kwarantannę. mogą to robić nawet zaszczepieni. Najśmieszniejsze jest to, że nic nikomu nie będą mogli udowodnić. Będą nam wmawiać, że nie chorujemy? Że wirus jest w odwrocie?

 2. Wyobraź sobie szczepionkę tak dobrą i tak bezpieczną, że musisz być szantażowany, by ją wziąć. Na wirusa tak groźnego, że musisz robić jakieś testy żeby ci go na siłę znaleziono, bo bez nich niczego nie zauważysz i nie będziesz chciał się bać. (autor anonimowy)

  • I do tego zapamiętaj. Ta szczepionka nie jest, żeby chronić ciebie, tylko innych. Pierwsza na świecie szczepionka, którą się reklamuję i robi loterię dla tych co mają ochotę zaryzykować. Pieniądze, które wygrasz (nie wygrasz) będziesz mógł przeznaczyć na prywatnego lekarza.

 3. Obecnie nie zaszczepionych jest ~17 milionów Polaków , macie niezły potencjał wyborczy bo pozostałe partie (PO-PIS) już sprzedały Polskę, mój głos już macie !

 4. Ponieważ zaszczepili się w większości emeryci, frajerzy, idioci, i budżetówka, zwolnień raczej nie będzie.

   • Wstyd za które słowa? Wielkiej filozofii tu nie potrzeba. Ludzie, którzy protestowali razem z Braunem, wspierający konfederację są przeciwko szczepieniu ; Ludzie, którzy bezwzględnie popierają pis, lewice i naoglądali się tvp lub tvn się zaszczepili; Ludzie starsi mogli się zaszczepić ze strachu przed chorobą, ale nie potrzebnie ten strach rozprzestrzeniają

 5. Czy Kraska zdaje sobie sprawę ze jesli nawet czesc z tych 17 milionów Polakow sie zasczepi (sadze ze nie wszyscy) a reszta nie to nawet jesli 10 milionow Polakow z tych 17 pójdzie na urlopy to wie co sie stanie ?? to będzie lepsze niż strajk generalny :) , no ale ci z PIS nie grzeszyli nigdy rozumem ….

  • Żadnych urlopów nie będzie. Niezaszczepieni to w ogromnej większości pracownicy firm prywatnych, a tam rządzą raczej rozsądni ludzie, odporni na pomysły władzy.

 6. To jest genialny interes , można wszczepić truciznę i dostać kasę a potem jeszcze ich leczyć z NOPów i też dostać kasę i nie brać żadnej odpowiedzialności za to !!! lepsze niż handel bronią

  • też popieram, ale kiedy wreszcie i on i inni erudyci z konfy
   rzucą ripostę „statystyczną” więc nie do obalenia:
   A przecież są pracodawcy, którzy są! antyszczepionkowcami!
   i oni zechcą zwolnić za!szczepionych!!!

 7. Jak kogoś nie stać na 8 stów za lewe zaświadczenie niech wleje sobie do nosa kilka kropel soku z pomarańczy i idzie zrobić test. Potem kwarantanna- można się wyspać i nadrobić zaległości w oglądaniu seriali- i już jesteś ozdrowieńcem!! Potem tylko odebrać zaświadczenie, wyrobić grin passa i pół roku spokoju!!

  • Dzięki za hinta ! nie chce pytać gdzie to zaświadczenie jakby co ale by mi się przydało bo mam szefa psychopatę i przebiera nóżkami aby sie dowiedzieć kto zaszczepiony przy tym obraża wokół ludzi

 8. @ STEFAN ,@JAN co wy za brednie wypisujecie. JESTEM ENDEKIEM ,ale potrafię wyrazić Uznanie dla PiS.To dzięki PiS znikły bajtle—bomble w Hasiokach nurkujący za butelkami ,puszkami . Dzięki PiS znikają głodne bajtle rodzin tzw. mało zaradnych ,z wykształceniem podstawowym ,smakoszy okowity.To dzięki PiS co jest Ich osiągnięciem utrzymany wiek emerytalny ,500 plus,itd.Mnie tez PiS do złości doprowadza w Swej Rusofobi ,włażenie Ukrą do życi STOP–DOŚĆ.

 9. Jest jeszcze inna opcja. Masowo zachorujemy na covid19. Wszyscy będziemy dzwonić do lekarzy, że nie mamy smaku i węchu. Być może w tym pomoże kilka wspomnianych wyżej kropli do nosa z soku pomarańcza bądź cytryny. Kilka milionów ludzi wyląduje na kwarantannie. Zgadnijcie co się wtedy stanie? powiecie, że ciężko to zorganizować? niekoniecznie.

  • Niezła teoria. Jakoś jeszcze się nie zdarzyło, żeby miliony ludzi w Polsce były na kwarantannie, a koronawirus w Polsce jest od podajże lutego 2020. W 2020 nie było szczepionek i jakoś ludzie nie wyginęli. Większa panika niż podczas hiszpanki.

   • Dlatego to jedyny sposób by odebrać szkodnikom zabawki. Tak samo grupy zawodowe powinny grozić masowym zwolnieniem się z pracy. oni tego się właśnie boją. Trzeba przejść ze stanu strachu do straszenia.

 10. ,,Prześladowanie niezaszczepionych pracowników. Bosak o propozycjach rządu…” To jest dokładnie Czas Ucisku z wszczepiennym Znamieniem Bestii opisywany w wyklinanej/ ignorowanej/ wyśmiewanej Biblii. Szpryca z jawną i niejawną zawartością to prekursor Znamienia plus to co zapewne zechcą nam sataniści i ich pożyteczni zwolennicy szprycowania zamontować ,,na rękę lub czoło” jeśli Opatrzność się nad nami nie zlituje. Króluj nam Panie Jezu!.

 11. Chodzi tutaj o to że Polacy zorientowali się już o co chodzi i nie chcą się testować bo bez testów nie ma czwartej fali, dlatego pracodawcy będą naciskać na pracowników żeby ci się testowali.

  • Może by warto zrobić rejestr takich pracodawców. I do sądów. Myślę, że sama możliwość wezwania do sądu ostudzi zapały co poniektórych. Ktoś z zewnątrz mógłby wysyłać do podejrzanego przedsiębiorstwa pisma z paragrafami i obietnicą rychłego ich spełnienia.

 12. Jak durni pracodawcy będą zmuszać do przyjmowania tych szkodliwych preparatów to pozbawia się pracowników i zaczną płakać jak ci ze szpitala Houston. No chyba , że liczą na podmiankę swoich pracowników na tych inżynierów spod granicy białoruskiej..

 13. Przymuszanie do szczepień, gdy wiadomo że część zaszczepionych umrze z tego powodu, a część dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest zbrodniczą realizacją „celu publicznego” (!) bez prawa do odszkodowania. O ile Konstytucja RP pozwala na wywłaszczenie obywatela z majątku, jeśli konieczna jest realizacja celu publicznego (za słusznym odszkodowaniem), to nie przewiduje przymusowego pozbawienia kogoś zdrowia lub życia w żadnym przypadku.

Comments are closed.