Prezenty od Bidena. Talibowie chwalą się, że latają już Black Hawkami [VIDEO]

Talibowie i Joe Biden - MEM, Black Hawk nad Kandaharem Źródło: Twitter, collage
Talibowie i Joe Biden - MEM, Black Hawk nad Kandaharem Źródło: Twitter, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Islamscy bojownicy przejęli wart miliardy dolarów amerykański sprzęt militarny. Talibowie już chwalą się w swoich mediach, że latają Black Hawkami.

W rękach talibów mają być teraz m.in. 33 helikoptery Mi-17, 33 blackhawki UH-60, 43 helikoptery MD530. Islamiści dostali też za darmo (przynajmniej oficjalnie): setki tysięcy sztuk broni, dziesiątki tysięcy pojazdów opancerzonych, dziesiątki samolotów.

Warto dodać, że według szacunków amerykańskiego kongresmena Jima Banksy’ego, talibowie po opuszczeniu Afganistanu przez USA, mają teraz więcej helikopterów Black Hawk niż 85 proc. świata.

Pisaliśmy o tym, jaki dokładnie arsenał Amerykanie zostawili w Afganistanie:

Taki arsenał Biden zostawił talibom. Mają czym jeździć, latać, strzelać i bronić się [FOTO]

Wszystko wskazuje na to, że sprzęt już dostał się w ręce talibów, a oni, wbrew temu co twierdzili niektórzy komentatorzy – potrafią z niego korzystać.

W Internecie pojawiło się sporo nagrań, na których widać m.in. śmigłowce Black Hawk latające nad ulicami Kandaharu.

Także dziennikarz „Bilda”, Julian Roepcke, opublikował zdjęcia elementów wyposażenia wojskowego, które trafiło w ręce talibów. Znalazły się tam m.in. drony ScanEagle, bojowe wozy opancerzone MaxxPro MRAP oraz humvee, czyli wielozadaniowe pojazdy terenowe:

Źródło: The Times, Independent, Bild

25 KOMENTARZE

 1. Zapoznanie się z tym sprzętem nie jest do pogardzenia!
  Już tam rzeczoznawcy z Chin, Rosji czy Iranu zapewnili sobie doń dostęp. Ciekawe, kto z nich pierwszy i czy ktoś jeszcze, poza nimi, zabiega o tę atrakcję.

 2. Ten sprzęt nie został tam przez przypadek
  W „normalnych okolicznościach” całość tego sprzętu którego nie można było by zabrać
  została by podpalona lub wysadzona przed ewekuacją ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiono

  • 👹👹👹 Wujek Biden liczył, że Taliban się nawróci na chrześcijaństwo i uwierzy w Świętego Mikołaja…! 👹👹👹

 3. Sprzęt i broń pozostawiono tam po to aby te różne grupy miały się czym wzajemnie zwalczać. Państwo Islamskie i Talibanowie nienawidzą się bardziej, niż obcych. Jest też nadzieja, że te sunnickie grupy zagrożą szyickiemu Iranowi. W sumie to było najlepsze rozwiązanie. Chiny czy Rosja mają broń nie mniej zaawansowaną, więc to nie jest dla nich łakomy kąsek. Afgańczycy długo się nie nacieszą prezentami, bo trzeba umieć je utrzymać i reperować.

  • Jeżeli z tej broni będzie użytek to możemy być pewni że się naucza ją utrzymywać i reperować. Dwa dni temu każdy się śmiał że przecież oni nie umieją latać, nauczą się wszystkiego, mając kasę można wszystko. Nie róbcie z tych talibów takich debili, nie dali się zawojować ruskim i amerykanom, to nie są idioci.

   • Nie wiem ile tych Hawków już lata, może ze 2 i od razu podziw.
    Ale jeśli większość, to nie ma możliwości, by „normalną drogą” już opanowali sprzęt. Widocznie byli wcześniej przygotowani, a także może właśnie widzimy jak kolejni się szkolą pod bacznym okiem instruktora.
    Nie ma najmniejszej wątpliwości, że USA nie pozostawiły „o tak sobie” takiego sprzętu. Ale jaki jest zamiar i o co chodzi, to się okaże. Jednocześnie przypominam racjonalistom – w życiu głupota ludzka też gra istotną rolę.

   • Skąd kałachy u amerykanów? Zostawili za to m.in. ponad 126 tysięcy pistoletów i ponad 358 tysięcy karabinków AR, to wystarczy.

  • 👹👹👹 Jak się we właściwy sposób utrzymuje, to reperowanie jest zbędnym – zgodnie z angielskojęzycznym powiedzeniem „nie zepsute, nie naprawiaj” ! 👹👹👹

 4. Planowane lekcje islamu w bawarskich szkołach mogą odbyć się w nadchodzącym roku szkolnym. Bawarski Trybunał Konstytucyjny odrzucił pilny wniosek grupy parlamentarnej AfD, która wniosła sprzeciw w powyższy zakresie.

  „Islamunterricht in Bayern ist rechtens: AfD-Antrag abgewiesen” – (27-08-2021)

  • „Kogo właściwie uratowaliśmy? – Sekretarz generalny FDP Wissing wzywa do wyjaśnień”
   WŚRÓD PRZETRANSPORTOWANYCH przez Bundeswehre „UCHODŹCÓW” znaleźli się także PRZESTĘPCZY OSKARŻENI O GWAŁT.

   „BUNDESWEHR-MISSION IN AFGHANISTAN
   Wen haben wir da eigentlich gerettet?” – (BILD – 30-08-2021)

 5. „Unia Myśli, Jak Utrzymać Afgańczyków z Dala Od Europy” – (31-08-2021)

  UE wstrzymuje się z deklaracjami co do liczb uchodźców, których byłaby gotowa przyjąć, by nie zachęcać ich do migracji. Bruksela wskazuje na możliwość sankcji wizowych przeciw Białorusi za „ataki hybrydowe”.

 6. Słowa dowódcy Talibów, wypowiedziane w CNN:

  „Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia mudżahedini odniosą zwycięstwo, a prawo islamskie wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na cały świat. Nie spieszy nam się. Wierzymy, że pewnego dnia to nadejdzie. nie skończy się aż do ostatniego dnia.”

 7. „Był Ministrem w Afganistanie. Teraz Rozwozi Pizzę w Niemczech” – (31-08-2021)

  Z ministerialnego fotela w Kabulu przesiadł się na rower w Lipsku i zarabia na życie jako dostawca jedzenia.
  „To nie wstyd wykonywać taką pracę. Praca to praca” – mówi Sayed Sadaat agencji informacyjnej AFP. Były minister komunikacji Afganistau rozwozi rowerem pizzę i inne posiłki do klientów w Lipsku w Niemczech.

 8. czekam na procesy generałów, dowódców oskarżanych o porzucenie TAKIEJ ILOŚCI i TAKIEJ JAKOŚCI sprzętu BOJOWEGO. Zniszczyć czołg – jest pewien problem ale wysadzić nawet granatem śmigłowiec czy inny samolot? Absolutnie proces wycofania/ewakuacji przeprowadzony PLANOWO. Bezcenny eskimosland będzie chroniony konfliktem Iran-Afganistan.

  • Taki Plan:

   „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego”

   (Albert Pike)

Comments are closed.