COVIDIAŃSKA HIPOKRYZJA. Zamordyzm obowiązuje wszystkich. Poza premierem

Premier Australii Scott Morrison fot. PAP/EPA WOLTER PEETERS / POOL
Premier Australii Scott Morrison fot. PAP/EPA WOLTER PEETERS / POOL
Prenumerata NCZ! z prezentem

Premier Australii Scott Morrison został skrytykowany za weekendową podróż prywatnym samolotem z Canberry do Sydney na Dzień Ojca podczas obowiązywania lockdownu – poinformowały we wtorek australijskie media. Szef rządu tłumaczy, że otrzymał pozwolenie na wyjazd jako tzw. pracownik kluczowy.

Krytycy Morrisona zarzucają mu stosowanie podwójnych standardów w czasie pandemii Covid-19.

Ponad połowa ludności Australii obecnie jest objęta lockdownem z powodu wzrostu liczby zakażeń wariantem Delta koronawirusa w Sydney, Canberze i Melbourne. W związku z tą sytuacją granice pomiędzy stanami pozostają zamknięte dla zwykłych obywateli. Mieszkańcy Australii bez specjalnego zezwolenia nie mogą także opuścić kraju.

Dzień Ojca w covidiańskiej Australii. Kraj podzielono, rodziny rozdzielono barykadami [VIDEO]

„Nie można ustanowić jednych zasad dla pana Morrisona, a drugich dla innych” – powiedział poseł opozycyjnej Australijskiej Partii Pracy Bill Shorten. Premier odpierał zarzuty nazywając je „cynicznym” atakiem politycznym ze strony oponentów.

W Dzień Ojca, którzy przypada w Australii w pierwszą niedzielę września, szef rządu opublikował na Instagramie zdjęcie ze swoją rodziną z podpisem, że „ojcostwo to błogosławieństwo”, dodając że zdjęcie było zrobione wcześniej w tym roku. Morrison nie podzielił się jednak informacją, że wyjechał na weekend ze stolicy do Sydney, co wzbudziło krytykę.

W maju przyszłego roku w Australii mają odbyć się wybory parlamentarne, a w związku z opóźnieniami rządu w prowadzeniu kampanii szczepień przeciw Covid-19, premier ostatnio traci w sondażach.

Tak przynajmniej głosi oficjalna covidiańska propaganda…

8 KOMENTARZE

  1. To tylko pokazuje jakimi słabymi staliśmy się. Smutne to ale nie zasługujemy, aby żyć jak wolni ludzie. Zatraciliśmy instynkt przetrwania, jesteśmy skazani na Rządy i ich ekspertów. Sami sobie, z niewielką ale sprytna „pomocą” tych wiedzących więcej, daliśmy to zrobić! Tego już się nie da zatrzymać, to co zostało przepowiedziane musi się stać! Trzymajcie się mocno w rodzinie.


  2. związku z opóźnieniami rządu w prowadzeniu kampanii szczepień przeciw Covid-19, premier ostatnio traci w sondażach.

    To tak jak na Kubie, gdzie wg głównego ścieku ludzie protestowali, bo im za mało było szprycy. :-)

  3. już dawno twierdziłem że c19 jest tylko i wyłącznie dla plebsu, szlachta ma go w nosie
    mam kolegę który obsługuje prywatne czartery na jedym z lotnisk na wyspach
    przekaz jest jasny żadnych masek żadnych testów pod gulfstreamy czy inne prywatne odrzutowce podjeżdza limuzyna towarzystwo przechodzi z samolotu do auta i tyle

Comments are closed.