Pandemia, islamscy migranci u bram, ataki na Kościół, a Franciszek straszy „antysemityzmem w Europie”. Orban poprosił Franciszka, by nie pozwolił „zgubić chrześcijańskich Węgier”

Orban i Franciszek Fot. twitter Orbana
Prenumerata NCZ! z prezentem

Papież Franciszek spotkał się z premierem Viktorem Orbánem i prezydentem Jánosem Áderem w Muzeum Sztuk Pięknych. Wbrew temu co twierdziły zachodnie media i węgierska opozycja, do spotkania doszło. Nie ma w tym żadnej sensacji, bo w końcu to węgierska głowa państwa zaprosiła Ojca Świętego na Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie.

„Poprosiłem papieża Franciszka, aby nie dopuścił do zgubienia chrześcijańskich Węgier” – napisał w mediach społecznościowych po spotkaniu i rozmowie premier Viktor Orban.

„Rola Kościoła, zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska, obrona i promocja rodziny” – takie tematy rozmowy papieża Franciszka z premierem Węgier Viktorem Orbanem w niedzielę w Budapeszcie wymienił Watykan.

Później Franciszek spotykał się z Radą Ekumeniczną Kościołów i przedstawicielami wspólnoty żydowskiej. Powiedział, że zagrożenie antysemityzmem, który czai się w Europie i w innych miejscach, to „lont”, który „trzeba przeciąć”.

„Najlepszym sposobem rozbrojenia tej bomby jest pozytywna współpraca, promowanie braterstwa” – mówił w swoim stylu Franciszek. Ciekawe, czy widzi powiązanie aktów współczesnego antysemityzmu w Europie z napływem na nasz kontynent milionów migrantów – wyznawców Mahometa?

„Musimy być czujni i modlić się, aby to się nie powtórzyło” – zaapelował.

Papież mówił także o potrzebie promowania edukacji na rzecz „braterstwa”, „aby nie zwyciężyły te ataki nienawiści, które chcą to braterstwo zniszczyć”. Dziwnie się tu jednak przypomina dewiza „równość, wolność i braterstwo”, która jednak jest dość mało chrześcijańska…

„Bardzo doceniam zaangażowanie, jakie okazaliście na rzecz burzenia murów podziału z przeszłości; jako Żydzi i chrześcijanie chcecie widzieć w drugim już nie obcego, ale przyjaciela, już nie przeciwnika, ale brata” – oświadczył Franciszek. Jego zdaniem jest to zmiana spojrzenia, „pobłogosławiona przez Boga”.

Po tym spotkaniu papież udał się na krótki przejazd papamobilem przez Budapeszt. Następnie odprawi Mszę św. na Placu Bohaterów.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

    • Masz w pełni racje ,a teraz szatańskie lewactwo NWO ,będzie wybierać nowego pedofila-szatanistę na jego miejsce…już nawet o tym słuchy chodzą !!!

  1. za zaprzedanie dusz bestii, wystawienie narodu i chrześcijan na ludobójstwo/eugeniczne niszczenie Stworzenia Bożego, obydwaj powinni leżeć krzyżem za pokutę do końca swoich dni!To samo dotyczy tych których dzisiaj widzimy na imprezie pt „święty”. Zaprzedali bestiom naród za srebrniki i obiecanki bezkarności i jeszcze udają niewinnych? Gonić takich z naszych Świątyń, nie dawać rozgrzeszenia, rzucić anatemy na nich!

  2. Już zaczynam rzygać tym jego braterstwem…
    Człowieku (Franciszku), na Jezusa nastawali, wielokrotnie go chcieli ukamienować, zrzucić z góry i On się z nimi* nie bratał, ale starał się ich unikać i im wybaczał, a Ty nas pchasz po nóż??? Co Ty głosisz? Bo na pewno nie Ewangelię. Jezus nas wzywa do nie hodowania w sobie nienawiści, przebaczania i pragnienia dobra dla wrogów (czyli ich nawrócenia), ale wolą Bożą jest bronić siebie i swoich bliskich od niebezpieczeństw.

Comments are closed.