Kurz OSTRO o źle pojętej tolerancji. Przypomniał zbrodnię na 13-latce. „Przyjmowanie nieograniczonej liczby ludzi jest nieodpowiedzialne”

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz. fot: PAP/EPA.
Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz. fot: PAP/EPA.
Austriacki kanclerz Sebastian Kurz podtrzymuje swoje zdanie w kwestii przyjmowania afgańskich imigrantów. Jest temu zdecydowanie przeciwny. Przypomniał, że jego kraj przyjął więcej migrantów niż jakiekolwiek inne państwo na świecie.

– Mamy teraz czwartą co do wielkości społeczność afgańską na całym świecie na mieszkańca i drugą co do wielkości w Europie, po Szwecji. Jestem szczery i mówię, że w tej grupie mamy ogromne wyzwania integracyjne – mówił Kurz.

Austriacki polityk przyznał, że są oczywiście osoby, które się dobrze integrują. – Ale niestety mamy też takich, którzy popełniają przestępstwa i używają przemocy. Dlatego uważam, że przyjmowanie nieograniczonej liczby ludzi jest nieodpowiedzialne – stwierdził.

– Nie możemy przyjąć nieograniczonej liczby ludzi i nie chcemy też powtarzać roku 2015 – podkreślił.

Austria ma spory problem z imigrantami. Aż 60 proc. mieszkającej tam afgańskiej młodzieży uważa, że użycie przemocy w przypadku znieważenia ich religii jest uzasadnione.

Kurz przypomniał też sprawę 13-letniej Leonie z Wiednia. Dziewczynie podano narkotyki, a następnie ją zgwałcono i zamordowano. Zbrodni dokonali Afgańczycy. Ciało 13-latki porzucili na pasie trawy przy drodze. – Sprawa jest dramatyczna i jak dotąd wprawiła nas w osłupienie, ale po części też rozzłościła – mówił Kurz.

Austriacki kanclerz zaznaczył, że w pierwszym wywiadzie, w którym minister spraw wewnętrznych poinformował o tej szokującej zbrodni, pierwsze pytania dotyczyły tego, czy rodzice zaniedbali swoje dziecko, czy też była to wina dziewczynki. – Inne pytania poszły w kierunku tego, czy republika zawiodła, ponieważ nie zintegrowaliśmy wystarczająco dobrze tych ludzi, którzy są straumatyzowani, a zatem być może republika ponosi odpowiedzialność za czyn – dodał Kurz.

Kanclerz Austrii zaznaczył, że ma już dość źle pojętej tolerancji. – Jeśli zgwałcona zostaje 13-letnia dziewczynka, to nie jej rodzice są winni, ale sprawcy. A jeśli ktoś popełni przestępstwo, to winę ponosi sprawca, a nie republika czy społeczeństwo – dodał.

Zdaniem Kurza, nie należy ukrywać, że w „pewnych społecznościach z określonymi grupami” nieproporcjonalnie często pojawiają się wyzwania. Jak zaznaczył kanclerz, sukces integracji zależy w dużej mierze od liczby integrowanych.

– I im większa jest ta liczba, tym trudniejsza zwykle staje się praca w zakresie integracji – ocenił.

Austria nie przyjmie więcej migrantów? Jasne stanowisko kanclerza Kurza

Źródło: jungefreiheit.de

Prenumerata NCZ! z prezentem

13 KOMENTARZE

  • Dokładnie tak. Kurz podał rękę sorosowi więc te swoje deklaracje między bajki może włożyć. Polityczne pierdy dla pelikanow

 1. Hahaha „pytania poszły w kierunku tego, czy republika zawiodła, ponieważ nie zintegrowaliśmy wystarczająco dobrze tych ludzi, którzy są straumatyzowani, a zatem być może republika ponosi odpowiedzialność za czyn” hahaa typowa logika tzw. myślenia etatowych trolli z tego portalu :)

 2. no gdzie jest mój koment? znowu ??? napisałem że austriaczki są grube,mają krótkie nogi,są brzydkie i same nadstawiają,—–czy to jest obelgą? Przecież to fakt.

  • Niemki są równie piękne(ale nie bardzo),dlatego A.Merkel doszła do wniosku iż sprowadzając opalonych inżynierów poprawi ich wygląd.Dla poprawy średniej tzw jurności wolała tych ,bardziej’ opalonych.

 3. Przed kim uciekał uciekinier? Wojna
  Dwudziestolatka w Austrii dopadła?!
  Nie, to miłosna historia „upojna”…
  Blada dziewica zupełnie w niej zbladla.

  Trzynastolatka wciąż na instagramie
  Szuka znajomych nowych i znajduje.
  Niestety nie wie, że ktoś ją okłamie.
  (Ktoś kto jej państwo wcześniej okłamuje!)

  • Piękna blondynka, na wpół dziecko jeszcze,
   Z młodzieńcem z Azji wkrótce się spotkała;
   Spotkała prochy, gwałt i śmierci dreszcze…
   I porzucenie jej martwego ciała.

   Pytam fundację „Ocalenie”: kogo…
   Kogo ocala?!… Poseł zapytuję
   Hartwich: dlaczego, jej zdaniem, nie mogą
   Strażnicy strzec nas, kto i jak migruje!?

   • Poseł Sterczewski niech z torbą niebieską
    Spróbuje biegów wzdłuż brzegów Jordanu!
    (Z gwiazdą Dawida i podwójną kreską
    Niewielkie szanse jeszcze daję Panu.)

    Poseł „Żukowska” (co – też dla zmylenia –
    Anna i Maria dostała imiona)
    Dla Izraela niech ubogacenia
    Granicę z Gazą szturmuje, aż skona!

    • Jachira, zamiast wozić wieprzowinę,
     „Biednym uchodźcom”, co na Białorusi
     Sami być chcieli, niech przyjmie rodzinę
     Romską pod dach swój, gdy „pomagać musi”!

     Wszystkich idiotów nie wymienię, ale
     Do Marty Lempart nie minę pytania:
     Czemu, chcąc babom pomóc doskonale,
     Nie chce w Kabulu wynająć mieszkania!?…

Comments are closed.