Szpryca w szkole. Czarnek chwali się wynikami. „Milion już się zaszczepiło”

Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: PAP
Do 48 tys. deklaracji od rodziców chęci zaszczepienia dzieci przeciw COVID-19 w szkołach trzeba dodać prawie milion już zaszczepionych dzieci i młodzieży – wskazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podał, że zaszczepionych jest ponad 34 proc. uczniów w wieku 12-18 lat.

MEiN podało w poniedziałek, że dyrektorzy zebrali od rodziców ponad 48,3 tys. deklaracji o chęci szczepienia dziecka przeciwko COVID-19 w ramach akcji organizowanych przez szkoły. Chęć zaszczepienia się zgłosiło też blisko 1,5 tys. pracowników szkół, a także blisko 3,4 tys. członków rodzin uczniów.

Minister edukacji i nauki komentując we wtorek te dane wskazał, że szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia jest możliwe od końca maja w ogólnodostępnych punktach szczepień.

– Na ten moment mamy już zaszczepionych blisko 35 proc. dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 12-18 lat. A zatem setki tysięcy, prawie milion osób skorzystało z punktów ogólnodostępnych – powiedział Czarnek. Podał też, że im starsze dzieci tym więcej jest wśród nich zaszczepionych. – W przedziale 16-18 lat zaszczepionych jest zdecydowanie ponad 40 proc. – dodał.

Szef MEiN poinformował też, że szczepienia na terenie szkoły przeprowadzone będą w blisko 1400 placówkach, dodatkowo ponad 9 tys. szkół zorganizuje szczepienia dla uczniów w populacyjnych punktach szczepień.

– Zachęcamy do szczepień, to są jedyne możliwe w tym momencie środki, żeby zabezpieczyć przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią siebie i innych – powiedział Czarnek. Dodał, że akcja informacyjna na temat szczepień będzie nadal prowadzona w szkołach.

– Będziemy tę akcję kontynuować, zapewniając, że szczepienia dla dzieci i młodzieży są i pozostaną szczepieniami dobrowolnymi, to będzie decyzja rodziców – zapewnił.

Minister pytany na konferencji czy uważa, że 48 tys. deklaracji rodziców to dużo, czy mało odpowiedział: „Milion już się zaszczepiło, żebyśmy nie tracili tego z pola widzenia”.

– Punkty szczepień w szkołach są punktami dodatkowymi, czynne są cały czas punkty ogólnodostępne (…). Te 48 tys. trzeba dodać do tego miliona, który już się zaszczepił – mówił.

– To są dodatkowe akcje wspomagające akcje szczepień. Zachęcamy dalej do szczepienia się. Myślę, że taka racjonalną, spokojną retoryką pokazująca fakty – a fakty są takie, ze szczepienia jako jedyne chronią przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią – będziemy docierać do kolejnych osób – powiedział.

Źródło: PAP

21 KOMENTARZE

 1. „a fakty są takie, ze szczepienia jako jedyne chronią przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią ” a fakty są takie że można leczyć tanio amantadyną czy iwermektyną jak w Indiach

 2. i kolejne :
  A new study from University of California found that teenage boys are more at risk from vaccines than covid; 6 times more likely to suffer from heart problems from the vaccine than be hospitalized from Covid
  https://rifnote.com/2021/09/11/a-new-study-from-university-of-california-found-that-teenage-boys-are-more-at-risk-from-vaccines-than-covid-6-times-more-likely-to-suffer-from-heart-problems-from-the-vaccine-than-be-hospitalized-fro/

 3. Kiedy szczepienia noworodków bez wiedzy rodziców? Czy może już koncerny to testują w Polsce w ramach umów? Jak populacja Polski spadnie do 10 mln dadzą nam już spokój?

 4. A taki ładny był, katolicki, katolicko-kulowski…
  Wstyd czarnek, kiedyś Bóg ci to wypomni!

  48 tys. na Polskę, hmm… dobry wynik, choć mógłby być lepszy.

 5. Żydowski lekarz mówi, że zgony z powodu fałszywych szczepionek będą potencjalnie wynosić ponad dwa BILIONY w ciągu 2-3 lat – „Jedynym powodem, dla którego podalibyście dzieciom ten trujący zastrzyk śmierci, jest to, że wierzycie w ofiarę z dzieci.

 6. Kiedyś Czarnek wydawał mi się uczciwym człowiekiem, ale niestety było to złudzenie, bo tylko człowiek pozbawiony sumienia i wrażliwości chrześcijańskiej może skazywać dzieci i młodzież na kalectwo, bezpłodność i zgon po niepotrzebnym szczepieniu w eksperymencie GMO prowadzonym przez firmy nie raz karane gigantycznymi kwotami za zgony i oszustwa w ulotkach informacyjnych produkowanych przez nich leków, później wycofanych ze sprzedaży.

 7. Łże jak bura suka. Nikt nie jest w stanie sprawdzić tego a on podaje 10 razy wyższe dane dla propagandy żeby ludzie myśleli że jednak ludzie tej trucizny się nie boją to i ja zaszczepię siebie i swoje dziecko. Parszywa podstępna kanalia.

 8. „…a on podaje 10 razy wyższe dane dla propagandy żeby ludzie myśleli że jednak ludzie tej trucizny się nie boją to i ja zaszczepię siebie i swoje dziecko…”

  Tez tak uwazam. Dzialaja wedlug starej reguly: mow tak jak chcesz, zeby bylo. Niewazne na jaki temat: Jast tak jak chce by bylo.

 9. Dziś – może nie zszokował, bo już nic nie szokuje – ale sprawił wrażenie superbezczelnosci, plakat zachęcający młodzież i to młodszą do szczepień. Za pieniądze podatnika zresztą.
  Dzieciak tak ok. 12 chyba lat, pół twarzy prawie trupia bladość i napis „zdalna”, pół twarzy normalna, może radosna – i jakiś napis, że szkoła normalnie.
  Nie wiem czy nie dopowadam sobie, ale być może napis: „Wybór należy do ciebie”. Kampania „szczepimy się”.

 10. Ogłupieni rodzice będą jednak protestować przeciwko zakazowi wpuszczania do szkół propagandystów LGBT, a nie eksperymentom medycznym na własnych dzieciach…
  Zastanawiam się, czy temat „cnót niewieścich” nie został podrzucony po to, aby odwrócić uwagę rodziców od tego, co naprawdę istotne.

 11. Dyrektor Instytutu Patologicznego Uniwersytetu w Heidelbergu, Peter Schirmacher, przeprowadził ponad czterdzieści autopsji osób, które zmarły w ciągu dwóch tygodni od otrzymania szczepionki Covid-19 i wyraził zaniepokojenie swoimi odkryciami. Schirmacher stwierdził, że 30 do 40 procent badanych przez niego osób zmarło z powodu szczepionki i że jego zdaniem częstotliwość śmiertelnych skutków szczepień jest „niedoszacowana”.

 12. Żydowski lekarz mówi, że zgony z powodu fałszywych szczepionek będą potencjalnie wynosić ponad dwa BILIONY w ciągu 2-3 lat – „Jedynym powodem, dla którego podalibyście dzieciom ten trujący zastrzyk śmierci, jest to, że wierzycie w ofiarę z dzieci.

 13. „Nie można zmienić mas. One zawsze będą takie same: głupie, żarłoczne i zapominalskie”. – Józef Goebbels aka Przemysław Czarnek

 14. Wszystko dla dzieci bo nasze są i tym podobne hasła a w głowie eksperymenty na dzieciach i kasa burak chociaż tego nam nie brakuje.

Comments are closed.