Żwir uznano za broń i mężczyźnie, który rzucił nim w premiera Trudeau grozi 10 lat

Flaga Kanady - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
O „bezpośrednim” kontakcie premiera Kanady Justina Trudeau z „ludem” już pisaliśmy. W trakcie kampanii wyborczej znalazł się w tłumie protestującym przeciw wprowadzaniu przez niego obostrzeń sanitarnych. Tłum sypnął w premiera i jego świtę żwirem.

Trudeau był mocno zdziwiony, że go jednak nie wszyscy lubią. Teraz zatrzymano mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera i grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyźnie postawiono zarzut napaści z użyciem… broni. Trochę to przypomina aresztowanie tego samego dnia pod Kapitolem w USA „faszysty”, który wymalował sobie na lusterku swastykę…

Rzucanie żwirem w polityka nie należy do dobrych obyczajów. Jednak taki „zamachowiec” we Francji, który spoliczkował prezydenta, posiedział sobie raptem 2 miesiące. A tu pod rządami tak tolerancyjnego i liberalnego premiera stawia się zarzut napaści z użyciem broni, aby paragraf był mocniejszy.

Do tego incydentu doszło kilka dni temu 6 września w miejscowości London w prowincji Ontario. To tamtejsza policja zidentyfikowała i aresztowała mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Kanady Justina Trudeau podczas spotkania wyborczego.

Premier, ani nikt inny, nie odniósł obrażeń. W rezultacie dochodzenia zatrzymano „Shane Marshalla, lat 25, ze St. Thomas usłyszał zarzut napaści z użyciem broni” – poinformowała policja w London. Stanął już w sobotę przed sądem, który wyznaczył następne posiedzenie na 6 października.

Zastosowano tu art. 267 Kodeksu, który stanowi, że napaść z użyciem broni to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego i jest karane więzieniem do 10 lat lub inaczej określoną karą łączną. Zatrzymanego mężczyznę było łatwo zidentyfikować. Chwilę po wydarzeniach w London w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób rzucających żwirem i szybko wskazano nazwiska dwóch z nich, w tym właśnie Marshalla.

„Postępowy” Trudeau miał okazję spotkać się z ludem i poczuł, co ten o nim myśli [WIDEO]

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

  1. Skoro żwir to nie broń tylko zamiennik konfetti, zapraszam antyszczepionkowców na testy.
    Jeden antyszczepionkowiec przywiązany do pala by sobie oczu nie zasłaniał, inni rzucają w jego głowę żwirem, do skutku czyli aż oślepnie. Wizyta w szpitalu na oddziale okulistycznym zbędna, oczu nie da się uratować

  2. dlatego rzucanie zwirem w masowych mordercow i pokojowe demostracje nie maja sensu!potomek czerwonego fidela niczego innego nie zrozumei jak pieknie zastruganego palika,jak to robili nasi przodkowie lub kilku gramow olwoiu.sprawy zaszly za daleko.normalni ludzie maja prawo bronicsie przed masowymi mordercami typu trudeau,bekart castro.sa tacy sami jak hitler i stalin,a za chwile bedz jeszcze gorsi

Comments are closed.