Te teorie spiskowe okazały się prawdą [CZĘŚĆ 2]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Fani teorii spiskowych są szykanowani, wyśmiewani i uważani za świrów. Niejedna teoria spiskowa jednak okazała się prawdą. Oto kilka przykładów.

To drugi odcinek tej serii. Jeśli chcesz poznać poprzednie pięć teorii spiskowych, które okazały się prawdą – zajrzyj tutaj:

Te teorie spiskowe okazały się prawdą [CZĘŚĆ 1]

6. Amerykańskie władze planują zamachy terrorystyczne na własnym terytorium

Amerykański rząd mógłby planować zamachy terrorystyczne w granicach USA? Wielu wciąż to nie wierzy, choć to już trzecia dekada odkąd odtajniono dokumenty.

W 1997 roku odtajnionych zostało półtora tysiąca stron dokumentów zatytułowanych “Operacja Northwoods”. Okazuje się, że USA przygotowując się w latach 60-tych do wojny z Kubą rozważały przeprowadzenie prowokacji.

W dokumencie pt. “Uzasadnienie dla amerykańskiej interwencji wojskowej na Kubie” szef amerykańskie MON proponuje wysadzanie amerykański baz wojskowych, wzniecanie pożarów, porwania samolotów etc.

Plan ponoć nigdy nie został zrealizowany, ale wiele osób nie może uwierzyć, że w ogóle go rozważano.

7. Kościół Scjentologiczny pociąga za sznurki w Białym Domu

Jak to? Jakaś sekta ma wpływ na działania amerykańskiego rządu? Członkowie Kościoła Scjentologicznego przenikają do struktur państwowych. Długo śmiano się z tej teorii spiskowej, aż… wyszła na jaw tajna operacja rządu amerykańskiego o nazwie Snow White. Miała na celu wytropienie scjentologów w Białym Domu i kongresu, z którego wyciekały tajne informacje.

8. Dalajlama pracuje dla CIA

Brzmi niedorzecznie? Przywódca religijny agentem? Wielu „foliarzy” mówiło o tym, a krytycy śmiali się do rozpuku.

Ciekawe jakie miny mieli wyśmiewający, gdy USA odtajniły dokumenty, z których wynika, że  Tenzin Gjaco, czyli XIV Dalajlama, miał w latach 60. otrzymywać od amerykańskiego wywiadu miesięczną „pensję” w wysokości 160 tysięcy dolarów.

9. Masakra polskich oficerów w lesie katyńskim

Dziś każde dziecko po szkole podstawowej wie, że w Katyniu wymordowano tysiące polskich oficerów oraz przedstawicieli polskiej inteligencji.

W czasie PRL-u ta wiedza nie była jednak dostępna dla wszystkich. Polskie władze negowały ten fakt i obarczały winą za śmierć polskich elit Niemców.

Nie tylko polscy komuniści i ZSRR ukrywały ten fakt. By nie prowokować niepokojów, w kłamstwo zaangażowały się również rządy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Zakłamanej wersji historii uczono nawet w Polskich szkołach. Było to wielkie, zaplanowane pranie mózgów.

10. Amerykański rząd naprawdę zajmuje się UFO

To najświeższa i może najbardziej niedorzecznie brzmiąca teoria spiskowa, która okazała się prawdą. Departament Obrony przedstawił Kongresowi raporty dotyczące obecności UFO. Śledztwo wszczęto po opublikowaniu głośnych nagraniach zrobionych przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Niedługo potem były prezydent USA, Baracka Obama, wyjawił, że rząd traktuje kwestie UFO bardzo poważnie.

Pisaliśmy o tym:

Barack Obama: Rząd ma nagrania UFO

 

9 KOMENTARZE

 1. „Dziś każde dziecko po szkole podstawowej wie”… Akurat! W obecnych czasach cielsko pedagogiczne nie jest w stanie niczego nauczyć.Ze szkół wychodzą całe rzesze pryszczatych,rozwydrzonych bezstresowym wychowaniem debili,w większości zdolnych tylko do płodzenia następnych debili.

  • I o to chodzi. Przecież nauczycielami zostają same życiowe przegrywy, które nigdy nie opuściły szkoły! 99.9% pogłowia pedagogicznego to baby.Cały, zaplanowany system debilizacji Polaków.

 2. Pocahontas, wodza córa
  Tak beształa brata-gbura:
  „Co masz przeciw bladym twarzom?
  I cóż złego, że tu łażą?!
  Obco-wstrętu jesteś bliski
  I dlatego wietrzysz spiski!”

  Pewien Bohdan zaś z chutoru
  We wsi był przyczyną sporu:
  „Podstęp wietrzysz u Stalina.
  To szaleństwo przypomina!
  Mózg masz pod kułaków mocą…
  Kto by głodził nas i po co?!”

 3. Znam teorię spiskową, której wyznawcy twierdzą, że dziadek Tuska służył w Wehrmachcie. To jest oczywiste kłamstwo, przecież on służył w Armii Czerwonej a Donald tak naprawdę nie lubi Niemców.

 4. Kto pisał ten artykuł? Dziecko z przedszkola? Deklinacja w redakcji jest Wam obca. „były prezydent USA, Baracka Obama,” – serio?

Comments are closed.