Sośnierz o słowach Brauna do Niedzielskiego. „Nie popadajmy w histeryczne tony”

Dobromir Sośnierz/Kadr z filmu
Dobromir Sośnierz/Kadr z filmu "Podnieś rękę, naciśnij przycisk – czyli tam, gdzie płaczą ustawy”/Fot. screen YouTube/SośnierzTV
W programie „Woronicza 17” w TVP gościł m.in. poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Padło pytanie o słowa Grzegorza Brauna skierowane do „ministra pandemii” Adama Niedzielskiego podczas czwartkowych obrad Sejmu. Sośnierz podkreślał, że wypowiedź ta nie była groźbą.

Przypomnijmy. W czwartek podczas posiedzenia Sejmu „minister pandemii” Adam Niedzielski wystąpił w związku z wnioskiem klubu KP-PSL o przedstawienie informacji bieżącej „w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia”. Głos po wystąpieniu ministra zabrał m.in. Braun, który mówił o przyszłym „akcie oskarżenia” za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii Covid-19. Już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: – Będziesz pan wisiał.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła w czwartek zawiadomienie do prokuratury w związku ze słowami Brauna. We wniosku napisała, że wypowiedź posła Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w Kodeksie karnym, tj. groźby karalnej.

PAP zwróciła się z prośbą o ocenę tej sytuacji do wszystkich posłów Konfederacji. Robert Winnicki oświadczył: – To nie jest stanowisko Konfederacji i nie będę tego komentował. Krzysztof Tuduj odpowiedział: – Bez komentarza. Taka sytuacja.

Poseł Janusz Korwin-Mikke ocenił, że Grzegorz Braun „przede wszystkim nie obraził (ministra zdrowia), natomiast co do pana Niedzielskiego, to on ewentualnie powinien złożyć wniosek do prokuratury”. Jak dodał, pod względem formalnym nie można mówić o żadnej groźbie ze strony Brauna, a raczej o formie ostrzeżenia bądź symbolicznej „przepowiedni”.

Na antenie TVP do słów Brauna odniósł się też Dobromir Sośnierz. – Wypowiedź Grzegorza Brauna nie była miła, ale to nie była groźba. Nie popadajmy w histeryczne tony. Jak się mówi „będziesz siedział”, to nie oznacza to, że „ja Cię wsadzę”, a powiedzenie „będziesz wisiał” nie znaczy, że „ja cię powieszę” – podkreślił.

Źródła: TVP/NCzas

28 KOMENTARZE

 1. Wśród nazwisk urobionych od dni tygodnia najczęstsze jest Niedzielski, eksponujące, że Żyd przyjął święcenie niedzieli i odżegnał się od szabasu.

   • Trochę kulą w płot. Bo „halat” jest chyba z perskiego i rozpowszechnione w Azji, też np. w Rumunii, a Ty masz zapewne na myśli jidisz, co jest kiepskim tłumaczeniem etymologicznym (jidisz ma dużo zapożyczeń).
    Co do „niedzielski”, to nie ma wątpliwości. Nie przesądzam o pochodzeniu tego osobnika, ale nazwisko jest na 99,99% żydowskie.

   • Z tym, że osobiście się od takiego postrzegania świata odżegnuję, to zbyt wielkie uproszczenie. Nie zmniejszam jednak winy Ż/żydów wobec tragicznych losów świata, po prostu nie stosuję odpowiedzialności zbiorowej. W Polsce przed II wś. 99% Żydów było biedotą lub skrajną biedotą – czy oni mieliby za to zło odpowiadać? Ale zapewne nie ma nic gorszego niż bogaty Żyd…

 2. „co do posła Brauna, to jego skandaliczna wypowiedź nie ma nic wspólnego z moralnością chrześcijańską. I nawet, kiedy zdarzyło mu się taką głupotę wypowiedzieć, to powinien publicznie przeprosić. Powinien zadośćuczynić osobie, którą obraził, iść do spowiedzi i przeprosić”

  • Ksiądz jak to ksiądz – łagodzi sytuację jako dobry uczeń Jezusa Chrystusa ale tym razem źle ocenił sytuację. Jeżeli ktoś mówi „będziesz pan wisiał”, to nie obraża tylko najwyżej grozi. Co zresztą w tym przypadku nie miało miejsca. Jeżeli ktoś przedstawia argumenty natury prawnej i uważa, że pewne czyny zasługują na najwyższy wymiar kary, to najwyżej może się mylić ale nie obrazić. Chyba żeby te prawie 100 tys. nadmiarowych zgonów wymyślił. Ale nie wymyślił.

   • Pełna zgoda. Ks. IZ błądzi, być może nie wsłuchał się w wypowiedź GB. Osobiście nie mam nic do zarzucenia jego wypowiedzi.
    Errare humanum est, nikt nie ma monopolu na prawdę, poza Bogiem.

   • Rzeczywiście można różnie oceniać zachowanie Pana G.B., ale „obraził”? Może czcigodny ksiądz dopatrzył się tego w innych fragmentach wypowiedzi?
    Dziwi mnie zaś brak jakichkolwiek reakcji na częsty i liczny udział w
    uroczystościach religijnych polityków formacji rządzącej, którzy jawnie kłamią, korumpują, żerują w spółkach Skarbu P., nie przestrzegają prawa, czy reguł przyzwoitości. Obłuda tych polityków jest gorsząca i budzi głęboki niesmak.

   • On nie ma zdania, on jest tu zadaniowany, by mącić. Jestem też przekonany, że ktoś mu te argumenty podsyła. My sobie nie zdajemy sprawy jak bardzo oni są w tę „sprawę” (plandemię) zaangażowani. Nam się wydaje, że oni strzelają z kapiszonów, a oni już strzelają z Wielkiej Berty, a mają w zanadrzu bombę atomową. Już idzie gra o wielką stawkę, być może największą w dziejach ludzkości, gdyż dosłownie cały świat jest w to uwikłany.

   • Wojny światowe były straszne, ale faktycznie nie dotyczyły całego świata, tylko świata „białego człowieka”. I wiele na to wskazuje, że przegramy – społeczeństwa świata – ale na pewno będzie „reszta ocalałych”. Wszystkich nie uda im się zabić.

 3. Wpłacać na zrzutkę: zrzutka(KROPKA)pl/caj6sn
  Pokażmy Braunowi, że nie jest sam.
  Tylko on się z tej całej jedenastki nadaje.

  • Nie wiem czyś troll, by antagonizować, czy tylko tak głupio gadasz. Jestem przekonany, że mamy 11. świetnych zawodników, którzy wiedzą co to gra w zespole. Nawet gdyby nam się wydawało, że któryś jest „kontuzjowany”, to jest ławka świetnych rezerwowych.
   GB jest mocarzem, ale nie robi całej roboty, nie wiesz co to znaczy synergia.

   • Jak dotychczas cała ekipa robi bardzo dobrą robotę. Różnią się pewnie aktywnością i zdolnością zjednywania wyborców.

 4. A gdyby tobie Braun ktoś życzył, by powiesili cię za tą ryżą, pejsatą brodę przygłupie, uznałbyś to za język parlamentarny ?

  • Trzeba miec za co wieszac palancie. Poseł Braun nic takiego nie zrobił aby mu tak powiedziec a psychopata niedzielny doprowadził do smierci 200 tysiecy ludzi i liczba stale rosnie! Działacze po tez maja łapy unurzane .

 5. Cyt.za PCh24.,,„Do 8 lat więzienia dla osoby, która świadomie zakaża koronawirusem” – taką zmianę proponuje wprowadzić do Kodeksu Karnego Ministerstwo Sprawiedliwości. Chodzi o nowelizację art. 161, który zakłada odpowiedzialność dla osoby zarażonej wirusem HIV. O sprawie poinformował serwis PolsatNews.pl.”

 6. Bardzo racjonalny komentarz Sośnierza. A po co to: ” ja bym tak nie powiedział, to nie moja poetyka” innych konfederatów. Nie musicie być tacy sami, Braun jest indywidualnością i ma swój styl. Nikomu nie groził. Wyraził tylko obawę o hipotetycznie potencjalny stan w przyszłości..

  • Janosik też uważał słowa „będziesz wisiał” za żart…
   Kiepski będzie papuga, który taką linię obrony sądowi przedstawi…

   • Przesłuchaj jeszcze raz (możliwe, że w ogóle nie słuchałeś) wypowiedź GB, to tylko 2 min., może coś do Ciebie dotrze…
    A nie wyrywasz 3 słowa – te słowa wystąpiły po przedstawieniu „aktu oskarżenia”.

  • Popieram. Ale to OCENIĄ podwładni kolegi Niedzielskiego, ministra Ziobry…
   Wiemy, że rządzi Bezprawie i Niesprawiedliwość!

Comments are closed.