Nadchodzą nowe obostrzenia! Niedzielski wskazał województwa – zamkną ścianę wschodnią

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP
REKLAMA
Nadchodzą obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że Adam Niedzielski i jego ludzie podjęli już decyzję – na pierwszy ogień pójdą województwa, w których występuje najniższy odsetek szczepień.

„DGP”, powołując się na kręgi rządowe, podaje, że dodatkowe obostrzenia wkrótce mogą pojawić się w województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim.

Obostrzenia mają być wprowadzane zgodnie z systemem, który Niedzielski ogłosił pod koniec sierpnia.

REKLAMA

Kraj, podobnie jak jesienią ub.r., ma być podzielony na strefy: zieloną, żółtą i czerwoną. Strefa żółta ma zaczynać się od 12 przypadków zakażeń na 10 tys. mieszkańców, a czerwona – od 24. Dodatkowo pod uwagę ma być brany poziom wyszczepień.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Przypomnijmy, że rok temu na przełomie lata i jesieni również wprowadzono na początku regionalizację obostrzeń. Po kilku tygodniach wszystkie restrykcje, nakazy i zakazy rozszerzono na cały kraj, niezależnie od liczby zakażeń czy hospitalizacji.

Jesienią ub.r. zaprezentowano także tabelki zwane „progami etapów bezpieczeństwa”, na podstawie których miano decydować o obostrzeniach. A potem się do tego nie stosowano. Nawet, gdy średnia liczba zakażeń z ostatnich siedmiu dni wskazywała na strefę żółtą, i tak w Polsce panował lockdown nazywany narodową kwarantanną.

REKLAMA