Sanitaryści zaczynają pękać? Znoszą wymogi zaszczepienia. Ludzie masowo wyszli na ulicę

Protestujący podczas demonstracji w Melbourne. / foto: PAP/EPA
Protestujący podczas demonstracji w Melbourne. / foto: PAP/EPA
Od przyszłego tygodnia wszystkie place budowy w Nowej Południowej Walii (stan Australii) będą mogły powrócić do pełnej sprawności, niezależnie od statusu szczepień pracowników. Wprowadzenie podobnych przepisów w sąsiednim stanie wywołało w tym tygodniu gwałtowne protesty.

Obecnie na budowach obowiązuje ograniczenie do 50 procent maksymalnej dziennej liczby pracowników, w przypadku gdy jeden lub więcej pracowników nie jest w pełni zaszczepionych.

Jednak od poniedziałku 27 września status szczepień pracowników nie będzie ograniczał ich liczby na terenie zakładu. Nie jest to jednak całkowity powrót do normalności, ponieważ jeden pracownik będzie mógł przypadać na każde cztery metry kwadratowe powierzchni.

Pomimo złagodzenia ograniczeń, niektóre zasady będą nadal obowiązywać pracowników zamieszkałych w 12 obszarach samorządowych. Przykładowo będą mogli opuszczać swój teren w celach służbowych tylko wtedy, gdy są zaszczepieni.

„Wspaniała wiadomość”

Jest to wspaniała wiadomość dla setek tysięcy pracowników, którzy tworzą ten przemysł – przemysł, który dostarcza 11 procent całej działalności gospodarczej w NSW – powiedział Tom Forest, dyrektor generalny Urban Taskforce.

Sektor budowlany ściśle współpracował z rządem, aby promować szczepienia swoich pracowników i zapewnić, że miejsca pracy są i pozostają bezpieczne przez cały czas – podkreślił.

Dzięki współpracy z sektorem budowlanym i zaoferowaniu zachęty do zaszczepienia się (możliwość pracy), wskaźnik szczepień wśród młodych pracowników budowlanych poszybował w górę. Poza zawodami związanymi ze zdrowiem, nasza branża jest teraz liderem – dodał Forest.

Protesty w Melbourne

Wycofanie się z przepisów jest zbieżne z gwałtownymi protestami, które wybuchły w tym tygodniu w Melbourne, po tym jak rząd Wiktorii (innego, sąsiedniego wobec Nowej Południowej Walii, stanu Australii) nałożył obowiązek szczepień na pracowników budowlanych.

Sytuacja się zaostrza. Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Policja strzelała gumowymi kulami. Gorąco w Australii [VIDEO]

Szczepienia w Australii

Do tej pory w Australii w pełni zaszczepionych jest niespełna 38 procent osób. Co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło ponad 58 procent mieszkańców.

Źródło: 9news.com.au

13 KOMENTARZE

 1. To nic nie znaczy! To takie pisowskie zamykanie lasów/otwieranie lasów!
  Oczywiście protestowac trzeba +miliard innych rzeczy,np.nie kupowanie produktów korporacji krzewiących homoseksualizm na świecie,nie chodzenie do restauracji wprowadzających sprawdzanie paszportu rotszylda na wejściu,itp.
  Ale dopiero po wojnie skończy się ten cyrk!

 2. „Jest to wspaniała wiadomość” – to nie jest wspaniała wiadomość, rozumiem ich racje, ale jest to po prostu gotowanie żaby. Przewiduję, że i w Melbourne ustąpią, ale to też nie będzie wspaniała wiadomość. Oczywiście nie zależy mi na rozlewie krwi, ale strona rządowa będzie knuła dalej.

  • to jest to wyprowadzenie kozy – jak w żydowskim dowcipie. Żadna wspaniała wiadomość, albo żaba albo koza – takie nękanie, oswajanie i systematyczne wprowadzanie satanistycznej „demokracji dla gojów”.

 3. Jeden krok w tył, a potem trzy do przodu.
  Tak zacisnęli śrubę, że nawet nieco luzując są daleko od stanu sprzed zamknięcia obozu.

 4. Wiadomosci na pol prawdziwe. Odwolanie szczepien i otwarcie budow tylko poza strefa zagrozonych LGA tam ciagle obowiazuje przynajmniej jedno szczepienie. Teren dwunastu LGA jest porownywany do obozu/ getta sa to zachodnie dzielnice Sydney zamieszkale glownie przez emigrantow i 75% robotnikow budowlanych pochodzi z tych dzielnic. By zmusic niepokornych robotnikow i sluzbe zdrowia zaklady pracy usiluja zmusic ich do zaszczepien

 5. To dobra wiadomość. Australia mogła być wyznaczona przez NWO na poligon do testowania, jak daleko mogą się posunąć covidofaszyści.

 6. nie dajcie sie zrobic jak polin z okraglym stolem! jestesci na ulicahc to dokacczcie robote! nie wracajcie do domu poki wam nie oddadza calej wolnosci! za chwile zmienia zdanie!

Comments are closed.