Sytuacja się zaostrza. Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Policja strzelała gumowymi kulami. Gorąco w Australii [VIDEO]

Australijczycy protestują przeciwko przymusowi szczepień. Policja strzela gumowymi kulami.
Australijczycy protestują przeciwko przymusowi szczepień. Policja strzela gumowymi kulami. (Fot. PAP/EPA)
Kolejne protesty przeciwko „nowej normalności” zaprowadzanej pod pretekstem koronawirusa w Australii. Manifestanci wyszli na ulice Melbourne i zablokowali m.in. autostradę West Gate. Zapowiadają, że nie ustaną w protestach, dopóki rząd się nie opamięta.

We wtorek w Melbourne protestujący znienacka zebrali się pod siedzibą CMFEU (Unia Budowlana, Leśna, Morska, Górnicza i Energetyczna), a następnie głównymi ulicami, w tym autostradą West Gate, udali się pod budynek parlamentu.

Manifestacje są następstwem decyzji premiera stanu Wiktoria Dana Andrewsa, który ogłosił, że pracownicy sektora budowlanego zobligowani są do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 do 23 września. W przeciwnym razie nie będą mogli pracować.

Protestowali głównie pracownicy branży budowlanej ubrani w robocze kamizelki. Spowolnili ruch głównych arterii miasta. Służby w odpowiedzi nakazały kierowcom zjechać z głównych dróg. Autostrada West Gate została całkowicie zamknięta dla ruchu.

Był to już drugi dzień protestów tej branży. Dzień wcześniej doszło do zamieszek z policją. Część protestujących rzucała w funkcjonariuszy różnymi przedmiotami, ci w odpowiedzi zaczęli strzelać do protestujących gumowymi kulami. Kilka osób aresztowano.

Protestujący zapowiadają, że nie spoczną, dopóki rząd stanu Wiktoria nie wycofa się z nakazu przyjęcia pierwszej dawki szczepionki, by móc w ogóle pracować. Pandemiczni eksperci medialni sugerują natomiast, że w proteście wcale nie uczestniczą pracownicy branży budowlanej, lecz wynajęci do tego ludzie, którzy za tychże pracowników się podają.

Premier stanu Wiktoria Daniel Andrews poinformował, że bunt pracowników budowlanych nie będzie skuteczny i nie wycofa się ze swojej decyzji.

Korona-zamieszki w Australii. Protestujący przedarli się przez kordon. Policja mówi o największej operacji od 20 lat [FOTO/VIDEO]

41 KOMENTARZE

   • Mają jednak trochę problem – nie odważą się (nie powinni się odważyć) na to. Jeśli zginie kilka osób i społeczeństwo się ugnie, to rząd wygrał, ale jeśli będzie masakra (50-100 osób zabitych), to ich plan światowy polegnie, chyba, że wprowadzą zamordyzm na całym świecie. Co jest możliwe, ale wtedy już będzie wojna ludzkości z bandytami.

    • Wojna ludzkości z antyszczepionkowymi bandytami.
     Mikke twierdził że do demonstrujących nielegalnie kazał by strzelać, gdy nie chcą się rozejść. Australijski rząd jeszcze nie realizuje w pełni wizji Mikkego, na razie asekuracyjnie strzelając gumowymi kuleczkami.

   • Dlaczego? Bo ich działania są iście szatańskie – oni nie grają z otwartą przyłbicą, tylko podstępem. A jak dojdzie do masakry, to się zdemaskują, a nie powinni (z ich punktu widzenia) do tego dopuścić za wszelką cenę. Dlatego te działania są ciągłym naginaniem prawa (my wiemy, że łamaniem, ale spora część społeczeństw sądzi, że rządy działają jeszcze w ramach prawa) – „nie ma przymusu, jest zachęta”.
    Jak to będzie wyglądało? Zamiast chronić życie społeczeństwa oni ich będą jawnie zabijać?

   • Jak będzie zobaczymy. Najważniejsze (wciąż nie wiemy jak przebiegł ten TIRowy protest), że jednak nie ustępują. Teraz dość decydujące – poszły kule i co ludzie na to? Przestraszą się czy się wq.wią?

  • Jest demokracja, większość wybrała ten rząd, większość chce przyjmować szczepionki, więc mniejszość też musi je przyjąć. Na tym polega demokracja.

  • Sądzę, że u nas tak nie będzie (przez dłuższy czas). Oni nas będą męczyć, na tyle, by nie dopuścić do punktu wrzenia.

 1. To będą pierwsi którzy mogą zostać rozszarpani żywcem. Nie trzeba wieszać – panie N., wystarczy rozszarpać z transmisją na żywo, a będzie to lekcja pokory przed Narodem – już na wieki. Szczęśliwi zaś będą ci, poczęstowani ołowiem. Taka wasza „ostatnia wieczerza”, więc pomyślnych lotów w Nieznane ! I uważajcie na ciżbę w Tunelu ! Żebyście się tam nie pozabijali ;)

 2. Wygląda na to, że Australia jest przygotowywana na to, żeby za kilka lat przyjąć uciekinierów typu Niedzielski, Morawiecki, Fauci, Macron, Johnson itp. Tam ci ludzie znajdą azyl i ucieczkę przed odpowiedzialnością. Najpierw jednak władze Australii muszą zgnieść opór mieszkańców.

 3. Ale ilu ich tam jest? 1000 osób? To powinni wszyscy na raz uderzać, pielegniary i położne, kierowcy ciężarówek, budowlańcy, farmerzy, wszyscy.

 4. Ci którzy włożyli grube pieniądze w ten makabryczny cyrk, żeby uwiarygodnić piramidalne kłamstwo nie ustąpią łatwo. Wygląda jednak na to ,że bez rozlewu krwi się nie obejdzie (nie tylko antypody)

  • Zostawcie na boku te pieniądze… Ciągle pieniądze i pieniądze. Oni mają tej kasy oceany. To są ludzie, którzy dysponują majątkiem jak np. budżet RFN. W ogóle nie o to chodzi. Nie mówiąc o tym, że oni w ten „interes” nie włożyli swoich pieniędzy. Co? Zafundowali nam te testy i szpryce?? My sami sobie kupujemy ten sznur… Jedyne co zrobili, to przekupili naszych prześladowców, ale – znów – na pewno nie swoimi pieniędzmi.

 5. rząd w Australii walczy o zyski z inwestycji kowidowych. Tak mówiła globalna mafia, „jak rządy zobaczą zyski z inwestycji to podejmą nasze zadanie”. No więc zainwestowali, teraz muszą spełnić zadanie i wyszprycowac preparatem biobójczym.

 6. Nie pokazujecie bardziej drastycznych nagrań, gdzie zomo katuje dwunastolatkę za brak namordnika, albo leżąca babcie prawie utopili w gazie. Masakra.

  • No u nas jednemj dziennikarzowi uszkodzili twarz a innego wykąpali w gazie więc w meczu Total Ligi Polska – Australia na razie 1:1.

 7. Organizacji im brakuje. Jak się znajdzie dobry dowódca co to pospolite ruszenie ogarnie to każda bitwa uliczna jest wygrana. Psiarni jest zbyt mało. Oczywiscie do czasu użycia ostrej amunicji, ale to już nowy poziom eskalacji zwykle niedługo przed kompletnym upadkiem rządu.

 8. Zamierzają wprowadzić krypto walutę jako obowiązujący sirodek płatności. Ta krypto waluta będzie powiązana z certyfikatem CV19 oraz innymi punktami oceny twojej aktywności.
  Jeśli nie będziesz miał odpowiedniej oceny to twoja waluta zostanie zablokowana i nie będziesz mógł nic kupić ani sprzedać.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie krypto walut z aktywnością człowieka. Szpryca CV19 to znamię bestii 666.

 9. nawet jeśli lut se tego nie życzy i chce umrzeć na vidoc czyli na hologram’19.

  Skąd się takie rządy biorą? Ano zostały przez kogoś wybrane. A jeśli jakiś rząd odmówił zabawy w szczypanki, to mu zabili premiera i już.

  Na tym tle widać jakim niezwykłym zjawiskiem politycznym we współczesnym świecie jest niejaki Łukaszenka, demokrata pełną gębą!

 10. Australia jest na krawędzi wojny domowej. Są nagrania z tego przerwania kordonu policyjnego, na których JEDEN cywil powala bez żadnego problemu kolejno 3 albo 4 policjantów. Wystarczyłoby żeby tacy protestanci się zorganizowali a siły zamordyzmu byłyby bezradne. Szczególnie, że ci zamordyści to damscy bokserzy, którzy potrafią tylko sponiewierać 70-letnią staruszkę i potraktować ją gazem łzawiącym.

 11. To nie przed pożarami, powodziami czy innymi kataklizmami należy chronić Australię, lecz przed koronaskretyniałymi władzami. Protestujący nie powinni konfrontować się z policją, bo ta nie ma nic do powiedzenia. Zastanawiam się, czy to wszystko nie przejdzie w protestowy terroryzm.

 12. Prawdopodobieństwo śmierci z głodu jest równe dokładnie 100%, z powodu COVID jest rzędu 1% a niektórzy twierdzą że mniej. Zatem lekarstwo (pozbawienie pracy niezaszczepionych) jest co najmniej 100 bardziej zabójcze niż choroba i dotyczy zdrowych osób o dłuższej oczekiwanej długości życia.

Comments are closed.