Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami

Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP
Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie – poinformował minister Adam Niedzielski.

Porozumienie zawarto między ministrem zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Minister przekazał szczegóły dotyczące ustaleń ze środowego spotkania. – Przez wiele godzin, bodajże siedem toczyły się rozmowy dotyczące różnych postulatów stawianych przez ratowników, ale też pracodawców zawiązanych ze stacjami ratownictwa medycznego – powiedział Niedzielski.

Szef MZ akcentował, że rozmowy toczyły się w atmosferze dużej odpowiedzialności każdej ze strony. – Była determinacja, by rozwiązywać problem. Rozmowy toczyły się od wielu tygodni i dotyczyły nie tylko kwestii finansowych, ale także kwestii merytorycznych, zmian ustawowych dotyczących systemu ratownictwa – wskazał.

Rozmowy toczyły się w charakterze trójstronnym, to ważne, by problemy rozwiązywać z komitetem strajkowym, ze związkami zawodowymi, ale także z pracodawcami – zaznaczył.

Chcę z przyjemnością zakomunikować, że podpisaliśmy porozumienie, ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy, jest podpisane przez przedstawiciela komitetu protestacyjnego, jak i stronę pracodawców. Ze strony MZ szefem zespołu negocjacyjnego był minister Waldemar Kraska – przekazał Niedzielski.

W kontekście zwiększającej się czwartej fali zakażeń covidowych to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że nie będzie problemów, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie, mówię o braku obsad zespołów ratownictwa medycznego – dodał.

Pracodawca sprawdzi, czy się zaszprycowałeś. Niedzielski: „Przepisy w tej sprawie zostały już przygotowane”

8 KOMENTARZE

 1. Jest porozumienie co do kasy można rozkręcać IV falę na maksa. Już ratownicy będą mogli spłacać kredyty pozaciągane w dobrych czasach II i III fali bo nagle z ponad 10 000 zrobiło się 5 000. Dla nich Covid może trwać w nieskończoność. Gratulacje.

 2. Po co kmiotku cenzurujesz? Nie było żadnych przeklenstw. Czemu cenzurujesz opinię obywatela, stary konuchu? Zmień sobie nika z RP na RU. Chyba zaczne się wam przyglądać

 3. Protestuję przeciwko podnoszeniu pensji służbom medycznym z moich podatków. Nie należy im się ani złotówka za przestępcze zachowania. Im należy się sąd i wyrok. Proszę oddać moją składkę bo ze służb eugenicznych nie korzystam..

 4. Tak patrze… tak kadruje to zdjęcie tego artykułu … siwieje w oczach :D

  Swoją drogą gdzieś już taką gębe widziałem na kadrze filmu 13 Wojownik… nadzianą na pal w wyciągnietym językiem…

  Morderca Milionów ludziu tak zapamietamy my i tak zapamieta Historia Pana Niedzielskiego.

 5. Taaaa rozmowy trójstronne:
  – strona pierwsza medycy
  – strona trzecia ministry i rząd
  – a na stronie drugiej niedziele był w klopie.

Comments are closed.