Rewolta w Australii po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Policja strzelała gumowymi kulami. Kilkaset osób aresztowanych [VIDEO]

Funkcjonariusze policji podczas protestów przeciwko obowiązkowym szczepieniom w Melbourne, 22 września 2021 roku. / foto: PAP/EPA
Funkcjonariusze policji podczas protestów przeciwko obowiązkowym szczepieniom w Melbourne, 22 września 2021 roku. / foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Australii od kilku dni trwają protesty przeciwko przeciwko „nowej normalności” zaprowadzanej pod pretekstem koronawirusa. Mimo środowej konfrontacji z policją w czwartek manifestanci znów pojawili się na ulicach.

W środę policja dokonała ponad 200 aresztowań. Komisarz Policji Wiktorii Shane Patton, wypowiadając się w czwartek dla lokalnych mediów powiedział, że policja uzbrojona w gaz łzawiący i gumowe kule będzie nadal obecna na ulicach.

Nie będziemy tolerować tego, że miasto jest trzymane dla okupu – powiedział Patton. – Mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek zaczyna przeważać, a oni zaczynają się zastanawiać nad swoim postępowaniem i jakie są nastroje społeczne wobec tych ludzi, którzy to robią.

Obowiązek szczepień dla pracowników budowlanych

Protesty są następstwem decyzji premiera stanu Wiktoria Dana Andrewsa, który ogłosił, że pracownicy sektora budowlanego zobligowani są do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 do 23 września. W przeciwnym razie nie będą mogli pracować.

Manifestacje były początkowo organizowane przez pracowników budowlanych, którzy sprzeciwiali się obowiązkowi szczepień nałożonemu na ich branżę. Demonstracje szybko jednak się rozszerzyły, kiedy dołączyły do nich osoby niezadowolone z totalnego lockdownu i zaprowadzania „nowej normalności” pod pretekstem mniemanej pandemii koronawirusa.

Sytuacja się zaostrza. Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Policja strzelała gumowymi kulami. Gorąco w Australii [VIDEO]

Starcia podczas środowych protestów

Podczas środowych protestów policja wystrzeliła w kierunku protestujących gumowe kule, granaty stinger i kule pieprzowe. Tłum skandował „nie zapomnimy” oblegając Sanktuarium Pamięci, które powstało, by uczcić pamięć żołnierzy służących w czasie I Wojny Światowej. Część manifestantów była ubrana w zbroje i hełmy.

Po wielogodzinnym impasie między policją a manifestantami, kiedy służby proponowały protestującym, że pozwolą im odejść, doszło do starć. Funkcjonariusze otworzyli ogień, a w ich kierunku poleciały m.in. butelki, klamki czy piłeczki golfowe.

Policja aresztowała w czasie środowych protestów 215 osób. Rannych zostało trzech funkcjonariuszy, dwóch doznało obrażeń głowy, a jeden został zabrany do szpitala z bólami w klatce piersiowej.

Zastępca komisarza Ross Guenther powiedział: „To był całkowity brak szacunku, że tłum znalazł się w sanktuarium, które jest tak uświęconym miejscem w tym wielkim mieście”.

Co ciekawe podczas protestu policja nakazała kanałom informacyjnym zaprzestanie nadawania zdjęć z powietrza z protestów, twierdząc, że organizatorzy używają przekazu na żywo do unikania policji.

Źródło: menafn.com/dailymail.co.uk/nczas.com

45 KOMENTARZE

   • Z tego co widzę, na razie Australijczycy zachowują się jak dzieci, niestety. Mieli (ogólnie Zachód) nas w d.pie, to poczują czym smakuje komunizm.
    To już jest wojna, a nie żadne „przemaszerujemy w proteście przez miasto”. Strona rządowa nie odstąpi, to jaśniejsze niż Słońce, bo „od socjalizmu nie ma odwrotu”.
    Chyba, że gdzieś na zapleczu szykują się fachowcy – nie znam Australijczyków, ale chyba nie mają krwi jak w niektórych stanach USA. Tam wiedzą, że wolność kosztuje i musi kosztować.

  • Być może tak się stanie. W Europie(i po za Europą) powstają nie tylko stowarzyszenia prawników, lekarzy i naukowców. Myślę, że i wśród policjantów i wojskowych jest też sporo ludzi świadomych.

  • Trzon NWO stanowią USA, Kanada, GB, NZ i Australia.
   W Austral obywatele są rozbrojeni. Dlatego tam ma miejsce najbardziej radykalniy covidowy eksperyment, który ma zrealizować NWO

   W policji i wojsku służą, jako szeregowcy z pałkami, ostatnie łajzy i zbiry, które gdyby nie znaleźli w tych służbach zatrudnienia, to wylądowaliby na ulicy albo w więzieniu.
   Oficerowie i generałowie należą do elity NWO. Nie można na nich liczyć.

   W Polsce, która jest sojusznikiem USA, NWO nazywa się Nowy Ład.

    • Chiny to dalej wielka niewiadoma. Polityczno–administracyjne tradycje Konfucjusza i strategiczno–militarne Sun Zi są tam dalej żywe i aktualne. W takich szerokich ramach trudno zgadnąć do czego Chiny tak naprawdę dążą. Na razie zalewają świat swoimi produktami i kupują ziemię na całym świecie…

 1. W latach 90-tych w Australii miała miejsce konfiskata prywatnej broni na ogromną skalę. Dzisiaj z bezbronnymi ludźmi władza może robić co się jej podoba.

 2. PO i Lewica również chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia. PiS dla chętnych, a Konfederacja jest przeciwko pomimo sami co niektórzy się zaszczepili.

  • Skąd te wiadomości? Przekaz partyjny czy medioogłupienie???

  • Nie myl dobrowolności ze sprzeciwem. Konfederacja, w tym szczególnie Grzegorz Braun, mówią o dobrowolności szczepień, a są przeciwni przymusowi. Nie wiem jak można być zwolennikiem przymusów i stać w szeregu z tymi co plują na krytyków takich opinii i pomysłów.

 3. TEJ, skowidziałej we wszystkich właściwie krajach, z pominięciem nielicznych, np. Białorusi czy Brazylii.

  Potrzebni są instruktorzy i doradcy. ‚Polski’ WOT szkolony był w Izraelu, więc się nie nadaje. Może jednak specjalsi z Białorusi by się nadali. Także nawiązanie współpracy z muł’zumanami i kibolami będzie nie od rzeczy.

  Trzeba tę stęchliznę przedmuchać, bo zaczyna toto ostro śmierdzieć i pozostanie tylko utylizacja.

  • Odważyłbym się i nazwał wprost – mamy III wojnę światową. Nie żadną pełzającą, nie wstęp. Jest przemoc? Jest. Jest egzekwowanie posłuszeństwa na szeroką skalę i nie w jednym czy kilku państwach, tylko w skali światowej? Jest.
   Dotąd uznawaliśmy za wojnę konflikt zbrojny, przy użyciu konwencjonalnej broni wojskowej. A tu mamy niekonwencjonalną i co do zasady to jest napaść na całą ludzkość. I to nie jest jakiś „wybryk”, to będzie się ciągnęło kilka lat, aż ktoś zwycięży.

   • Tylko w ‚polsce’ to ok. 200 tysięcy osób! Za ‚okupacji’ z wyrzutem informowano o zabitych starcach, kobietach i dzieciach. A teraz to główne kategorie ofiar, starcy i kobiety!

    A jeszcze nie wiemy o sterylizujących skutkach szczepień. Ofiar w dzieciach mogą być miliony.

   • Niczego nie można wykluczyć, ale kanalie są wszędzie. Skąd chęć wybielania Australijczyków? To jakaś szczególnie dobra społeczność? 30% niewierzących o czymś musi świadczyć…

    • to byłoby łatwe – bo prywatne armie są angielskojęzyczne…
     trzeba to powiedzieć Australijczykom. Gęby niewidoczne to może być obcy, swój by miał opory

  • Wydawałoby się, że Islam mógłby zaprowadzić zdrowy rozsądek wśród wyznawców bo przecież nie ma szczepionki lepszej od Allaha ale chyba niewielu tak myśli. Najbardziej odporne na covidianska psychozę okazało się murzyńskie podejście bo czarni mają coś takiego, że dopóki nikt nie umiera to wszystko jest ok – są beztroscy z natury. A na covida nie umiera nikt więc w niego niebardzo wierzą

  • Bardzo możliwe, już jak miało dojść do ogólnokrajowego strajku kierowców tirów wywiady NATO obradowały i przygotowywały odpowiedź. Ciekawe co się stało z tym strajkiem.

 4. Jakim trzeba być dupkiem żeby pracować w policji i stanąc przeciwko narodowi. Hanba i wstyd dla calej policji gestapowskiej na swiecie

  • Kasa. Wyobraź sobie że ci ludzie mają rodzinę na utrzymaniu, kredyt na 30 lat. Ciężko zmienić pracę jak umie się tylko pałować. Ja też kiedyś byłem w takiej sytuacji, byłem pachołkiem władzy, ale praca, determinacja i udało mi się wyrwać z systemu.

 5. A co na to PISowscy milicyjni sadyści, podnieca was to, co? Zgodnie z zomowską tradycją po pałowałoby się ludzi na ulicy, co? Rozumiem że pałka was swędzi?

 6. Coś niedawno bylo o policji sprowadzonej do Australii z zagranicy. Moze się ktoś dogrzebie no wtedy zignorowałem a teraz nie mogę znaleźć.

 7. Tak milicja przysięgała strac na straży…. Ble ble ble. Niektore formacje mają nawet bodajże haselko na czole „służyć i chronić” utrzymywani z podatków, strzelają do ręki która ich karmi. Nowe uniformy, prosto z magazynu, wiedzieli co się świeci, musieli wyprodukować i zamówić kiła lat wstecz. Wystarczy bunt generałów wojskowych i polityczne śmiecie pierwsze uciekną do jaskiń.

 8. Polecam serial czarne lustro. Był taki odcinek o tym jak żołnierze mordowali mutantów, a to byli zwykli ludzie tylko żołnierz widział mutanta. Ci policjanci australijscy są jak ci żołnierze.
  Ponadto polecam film Equilibrium, serial Utopia.

 9. Wszędzie na świecie pokazywane są w TV te same obrazki – w związku z „pandemią” – strzykawek z igłami kłującymi mięśnie trójgłowe ludności wprowadzające płyny „szczepionkowe”.
  A czy czasem nie stanie się to zwykłą DEZINFORMACJĄ?!
  Wskazywać na to może wyposażenie w maski policji australijskiej wypuszczonej na ludzi.
  Na razie tylko na sucho, ale na następnym spotkaniu z ludźmi mogą zostać użyte gazy o zapachu moreli, ot tak dla poprawy nastroju…

  • Zapach moreli zmniejsza agresję i poprawia nastrój, ale co tam jeszcze można dodać, to już sprawa tych panujących nad plusami dodatnimi i ujemnymi.

Comments are closed.