„Zerwę pani ten program!” Konfederacja pokazuje materiał, którego boi się rząd PiS [VIDEO]

Robert Winnicki Źródło: Twitter/Konfederacja
Robert Winnicki Źródło: Twitter/Konfederacja
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W czwartek wieczorem Telewizja Republika nie wyemitowała zapowiadanego programu „Otwartym tekstem” Ewy Stankiewicz. Dziennikarka ostro przepytywała w nim ministra Piotra Naimskiego o stan polskiej energetyki. Konfederacja pokazała, co takiego ukryto przed widzami.

Podczas konferencji prasowej Robert Winnicki, lider narodowego skrzydła Konfederacji, wyświetlił na tablecie fragment programu Ewy Stankiewicz, w którym dziennikarka magluje ministra Piotra Naimskiego o Zielony Ład i uległość wobec Unii, a minister w odpowiedzi grozi „zerwaniem programu”.

– W tym krótkim wywiadzie jest wszystko co istotne żeby wiedzieć na temat obecnej sytuacji energetycznej w Polsce. Mamy jasne przyznanie, że to na co rząd zgodził się w Europejskim Zielonym Ładzie to samobójstwo energetyczne Polski – mówił Robert Winnicki podczas konferencji.

To, co słyszymy na nagraniu jest oburzające i pokazuje, jak politycy Prawa i Sprawiedliwości traktują media – również te niepubliczne, ale znane z prorządowej postawy.

– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pyta Ewa Stankiewicz w nieopublikowanym materiale.

– To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki polityki energetycznej i klimatycznej – odpowiada minister Naimski.

– Czy to nie jest wobec tego samobójstwo? Dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – pyta dalej dziennikarka.

– Gdyby nie było tych uwarunkowań, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania – odpowiada polityk.

– Ale dlaczego? – dopytuje redaktor Stankiewicz.

– Dlatego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej – twierdzi Naimski.

– Byliśmy członkami Unii Europejskiej, jak był [ministrem] profesor Jan Szyszko i pilnował interesów polskich – kontruje dziennikarka. – A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w Unii Europejskiej, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził? – dopytuje Stankiewicz.

– Rząd Tuska się zgodził na to… Na ten kierunek – pisowski polityk próbuje grać klasycznym „to wina Tuska”. Dziennikarka jednak nie odpuszcza: – Kiedy był podpisany Zielony Ład? – dopytuje.

– To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy – przyznaje minister Naimski.

– Kto negocjował Zielony Ład? – pyta dalej dziennikarka.

– To różnie…. – odpowiada zbity z pantałyku minister.

Na koniec słyszymy jeszcze ministra Naimskiego mówiącego wściekłym tonem: – Zerwę pani ten program!

W mediach społecznościowych widniał przez jakiś czas prawie dwuminutowy zwiastun rozmowy na oficjalnym profilu Telewizji Republika, ale zniknął.

– Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń – zapłacisz 10 razy więcej za prąd – słyszeliśmy w zwiastunie.

Tomasz Sakiewicz w rozmowie z „Wirtualnym Mediami” powiedział, że może dopuści program do emisji, ale musi go najpierw obejrzeć. Pytanie, czy po obejrzeniu materiału przez pupila władzy, nie zostanie on wykastrowany z najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Dziennikarka TV Republika zadała niewygodne pytania ministrowi. Odcinek spadł z rowerka. „Zerwę pani ten program” [VIDEO]

Źródło: NCzas, Wirtualne Media

43 KOMENTARZE

    • To zależy czy przyjmujesz spadek, jeśli nie, to nie.
     Tyle że robiąc z gojów niewolników troska o ich długi zaprowadzi ich w dyby.

     • niestety długi państwa dziedziczy społeczeństwo
      czy tego chce czy nie
      czy o tym wie czy nie
      przy tym
      elyta u żłobu zawsze jest na plusie
      niezależnie od partyjnych zapaszków
      lud natomiast zawsze płaci
      najpierw bo jest rozwój
      później bo jest niedorozwój

  • Polacy w UE mają spełniać role USŁUGODAWCÓW/ SŁUGUSÓW DLA PANÓW!
   ! Po 1989 roku została zniszczona polska gospodarka którą można porównać do zniszczenia Hiroszimy przez bombę atomową. To co pozostało z polskiej gospodarki „popiół bez diamentu”. Polacy weszli do UE na zasadzie „nie widziała pupa słońca”.
   Wszystkie „polskie rządy” pieniądze podatników wydawały w milionach zł na wewnętrzne i zewnętrzne fanaberie. Obecnie mamy biliony długu i szprycowanie na ostatnią drogę!
   CARPE DIEM!

  • Mają na to mandat dany im przez naród w demokratycznych wyborach! Skoro Polacy chcą by ich wykończono i wykończono ich Ojczyznę, to o co chodzi? Chyba wszystko w porządku, czyż nie?

   • Chcącemu nie dzieje się krzywda, w tym wypadku Polacy modlą się o więcej kłamstw więc je dostają.
    Zatrzymać tego nie można bo zainteresowanych brak, młodzi wezmą zapomogi i 500+ starsi liczą ile do emerytury i tak się to kręci.

     • I dlatego jest potrzebna Norymberga 2.0. Niemcy entuzjastycznie poszli za narodowymi socjalistami, a mimo to ich przywódcy partii i państwa poszli na szubienicę. Podobnie należy podejść do pomagdalenkowych rządów nawet mimo tego, że Polacy na nie głosowali i dalej głosują.

 1. Przecież wiadomo, że rząd PiS-owski reprezentuje interesy ukraińskie, żydowskie, amerykańskie – TYLKO NIE polskie!
  Pisałem to już wcześniej.

 2. PO-KO to zdrajcy z otwartą przyłbicą, przynajmniej nie ukrywają, że Polska im nie potrzebna jak jest Berlin i Bruksela. PIS jak widać się maskował, gotów nas sprzedać za srebrniki.

 3. Ludzie się zmieniają w najbardziej niespodziewany sposób. Gdy porównamy Piotra Naimskiego z 2 połowy lat siedemdziesiątych, a potem w latach osiemdziesiątych z obecnym Piotrem Naimskim widzimy dwie zupełnie inne osoby. To samo z Ewą Stankiewicz, gdy porównamy ją w wywiadzie niecałe 10 lat temu z prof. Wolniewiczem i obecnie w wywiadzie z Naimskim.

 4. Zbyt wielu zmieniło nazwiska na Polskie, ogoliło pejsy i nauczyło się dukać w naszym języku i zaczynają robić to co im wychodzi najlepiej … niszczyć wszystko wokół.

 5. Jedyna alternatywa to przegonić ten Okrągło Stołowy motłoch. Od 1945r. Tak liczny Naród jest Niewolnikiem tak nielicznych. Qui Pro Quo.

Comments are closed.