Prezydent Duda przyznaje, że miał Covid-19, szczepił się i nie wyklucza, że i tak ponownie zachoruje

Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda. (Fot. PAP)
Prezydent Andrzej Duda gościł w „Faktach po Faktach” TVN24. W rozmowie z Marcinem Wroną przyznał, że mimo, iż chorował na Covid-19, a potem się zaszczepił, to nie wyklucza, że znów zachoruje, ale nie obawia się tego.

W czasie ostatnich wyborów prezydenckich Andrzej Duda dał się poznać jako osoba, która za szczepieniami nie przepada. W ostatnim czasie jednak głowa państwa zmienia ten image.

W TVN24 prezydent mówiło tym, że chorował i się zaszczepił. Duda nie wyklucza jednak, że mimo to – znów zachoruje.

– Rzeczywiście rozmawialiśmy [z prezydentem Brazylii, którego doradcy są zarażeni koronawirusem], tak spotkaliśmy się, ale ja mogę powiedzieć tak, nie obawiam się panie redaktorze, ponieważ nie tylko, że przeszedłem już koronawirusa dokładnie, prawie że rok temu, bo to był przełom października i listopada i już wtedy miałem antyciała po przejściu, bo to sprawdzono, że są, potem się zaszczepiłem i lekarze gwarantują mi, że w żaden groźny sposób, nawet gdybym się zainfekował to nie powinienem tego przejść – mówił prezydent.

– Podchodzę do tego na zasadzie, no trudno jak się zainfekuje to przechoruję po raz kolejny, ale żadnych groźnych skutków, wierzę w to, dla mojego nie powinno to spowodować – dodał.

Do szczepienia się na Covid-19 Duda zachęcał także Polaków.

– I mogę powiedzieć, że w związku z tym tak, zachęcam do tego, żeby się szczepić, bo to znacznie, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo tego, że nic złego nam się nie stanie nawet jeśli zachorujemy, nawet jeśli zetniemy się z osobą, która jest nosicielem koronawirusa czy jest choro po prostu, to nam się nie powinno nic groźnego stać, najwyżej będziemy mieli jakąś lekką grypę i po tym powinniśmy wręcz szybko wyzdrowieć – mówił prezydent.

Tygodniowy raport resortu Niedzielskiego. Co piąty zmarły na COVID-19 był w pełni zaszczepiony, zakaził się niemal co trzeci

Źródło: TVN24

Prenumerata NCZ! z prezentem

16 KOMENTARZE

 1. Ja przeszedłem koronę rok temu. Ostatnio zrobiłem test na liczbę przeciwciał. Wyszło 55 (reaktywne są od 35). Oczywiście się nie szczepiłem. Lekarka powiedziała że pamięć komórkowa trwa bardzo długo. Może z 10 lat i nawet jak nie ma przeciwciał, to po zetknięciu się z patogenem natychmiast się wytworzą. Szczepienie w moim przypadku nic nie da a może zaszkodzić.

  • Zmień lekarkę.
   Zanim przeciwciała z odporności komórkowej się wytworzą w trakcie infekcji, wirus może zdążyć zabić.
   Zabezpieczenie od początku dają przeciwciała.

 2. Co za błazen, przeszedł korona coś tam i co, umarł? Nawet nikt nie wiedział bo by trombili miesiącami, pewnie nawet sam nie wiedzial tylko zrobił test przed jakimś wyjazdem i mu wyszło. Bardzo dobrze że się zaszczepił! Mam nadzieję że rodzinka też szczepiona

  • Antyszczepionkowy ekspert Szczawiński wyliczył durniom antyszczepionkowym, że ostatnio na 5 zgonów z powodu Covid-19 aż 4 to niezaszczepieni, ale do durniów nie dociera i mimo twardych dowodów działania szczepionki nadal ujadają „szczepionka nie działa”

 3. Prezydent Brazylii nie szczepił się (z tego co mi wiadomo). Mimo to nie zaraził się od swoich współpracowników i nic mu nie jest. Co trzeba mieć we łbie, aby zaszczepić się mając jednocześnie przeciwciała po przebyciu choroby?

 4. Ha ha ha, szczepcie się aż do zgonu tym eksperymentalnym zajzajerem, a i tak się zarazicie kowidową grypą, ha ha.

  To znaczy, że jedyną korzyścią ze szprycy są nopy oraz gigantyczne zyski big pharmy, polityków, mediów i innych prostytutek rządu światowego.

 5. Meluzzi demaskuje: „Duża część zaszczepionych na pewnym obszarze otrzymała fałszywe szczepionki. Jestem pewien, że mi to również zaproponowali!
  Podczas pierwszej próby masowego szczepienia – nieudanej – przeciwko H1N1, w Niemczech wyszło na jaw, że istnieje specjalna szczepionka zarezerwowana dla członków rządu i wojska. Dziennik Bild zrzucił bombę, powołując się na ekspertów, którzy oskarżyli rząd o „oferowanie obywatelom leków drugiej kategorii”

  • To pachnie lipą i aresztem.
   Celebrytów i polityków zaszczepiono przed kamerami roztworem soli fizjologicznej.
   Ja też płuczę oczy i nos takim roztworem.
   Żaden celebryta lub polityk nie zgodziłby się na eksperyment medyczny bez możliwości uzyskania odszkodowania za skutki uboczne. Oni są chciwie kuci na cztery…

 6. „W ostatnim czasie jednak głowa państwa zmienia ten image.”

  Image? I jaki/jakie/jaka znow „image”? Ta glowa zmienila ZDANIE. To (rodzaj nijaki, g) Z D A N I E, k…. w…. mac. ZDANIE rodzaju nijakiego, tak jak ta glowa, ktora nijakiego zdania nie posiada.

 7. Tez miałem Covid, przechorowałem, bezobjawowo :) całkiem możliwe, ze znów zachoruje jak mnie szef w robocie zdenerwuje :) nie są mi do tego potrzebne żadne szczepionki, co mnie leczą lub szkodzą. Wyciągam jeden wniosek: jak rząd który kłamie na każdym kroku „zachęca” do czegoś to jakoś nie wierzę :)

Comments are closed.