To już jest koniec. Ekoaktywiści kończą głodówkę. „Absolutna katastrofa”

Eko-aktywiści urządzili głodówkę w Berlinie/Fot. screen dw.com
Eko-aktywiści urządzili głodówkę w Berlinie/Fot. screen dw.com
Grupa aktywistów klimatycznych ogłosiła w niedzielę, dzień wyborów do Bundestagu, zakończenie strajku głodowego w Berlinie. Kandydat na kanclerza Olaf Scholz (SPD) zgodził się na publiczną dyskusję ws. kryzysu klimatycznego w ciągu najbliższych czterech tygodni – podał „Die Welt”.

„Cieszę się, że strajkujący zakończyli protest i znowu piją i jedzą. Życie jest najważniejsze. Podtrzymuję moją propozycję rozmów po wyborach, dotrzymam słowa” – skomentował Scholz na Twitterze.

Aktywiści z grupy „Strajk głodowy ostatniej generacji” prowadzili strajk głodowy w Berlinie od 27 dni w okolicy siedziby rządu. W sobotę o godz. 11 poinformowali, że zaprzestaną przyjmowania napojów. Jak powiedział jeden z aktywistów Henning Jeschke, w sobotniej rozmowie z „Die Welt”, skandalem było to, że grupa w ogóle musiała podjąć ten kolejny krok w ramach strajku głodowego.

W sobotę około godz. 18 do strajkujących zadzwonił Scholz z propozycją rozmowy, o którą zabiegali aktywiści. Nie ustalono jeszcze konkretnego terminu tej rozmowy – pisze „Die Welt”.

– Znajdujemy się kryzysie klimatycznym, to jest absolutna katastrofa. Ta zapowiedziana rozmowa musi być (…) sygnałem alarmowym dla społeczeństwa, musi spowodować polityczną presję – grzmiał Jeschke.

Najważniejszym celem strajkującym było nakłonienie kandydatów na urząd kanclerza do przeprowadzenia publicznej dyskusji z na temat koniecznych działań w związku z kryzysem klimatycznym. Po rozmowie z Scholzem grupa aktywistów zawiesiła strajk, mimo że celu de facto nie osiągnęła.

Jeschke powiedział na konferencji prasowej, że głodowanie przez 27 dni „jest dużym obciążeniem fizycznym. Nie wiem, co byłoby dalej”. Po zakończeniu protestu 21-latek chce udać się do szpitala na obserwację.

Eko-aktywiści urządzili głodówkę w Berlinie. Warzecha OSTRO: „Tu chodzi o nagrodę Darwina” [VIDEO]

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

9 KOMENTARZE

  1. Nie rozmawiać niech głodują dalej , ale to tylko ustawka dla thebili… globalne ocieplenie to tandetna ściema !!! Czemu te dekle nie strajkują pod kopalniami nazistowskich-niemiec ???

  2. Absolutna katastrofa-mowa nie o tzw strajku, bo ten zakończył się sukcesem.Wszyscy politykierzy skaczą koło ekozjebów i na wyprzódki domagają się rozmów.Absolutna katastrofa- to katastrofa klimatu i umierającej planety. Tytuł jednakowoż sugeruje że powyższy tzw strajk klimatyczny zakończył się katastrofą i ten tytuł skusił mnie do wejścia na stronę.Typowa manipulacja dla klik bitów . Dno.Dno i siedem metrów mułu.Poziom GW czy interii.Absolutna katastrofa.

  3. Mniej smartfonów, mniej nowych samochodów, mniej nowych ciuchów, rowerem a nie samochodem itd. itd. itd. A oprócz tego zakazać wybuchów wulkanów, zakazać Niemcom i Chinom spalanie węgla.

  4. Biedaki teraz będą mogli się najeść do syta syntetycznego mięsa i poprawić szprycą, na chwałę matki ziemi i watykańskiej pachamamy.

  5. Na Grenlandii średnia temperatura całe lato to minus 20 – teraz jest minus 38.
    Oficjalne teorie pochodzenia zimna mówią, że to przez globalne ocieplenie.
    W Australii, w RPA i Ameryce Południowej, w USA i Kanadzie – wszedzie były fale zimna przez to j…..e globalne ocieplenie. Biden i Ochojska, Lempart i Kijowski, Al Gore i Greta – do boju. na barykady. Wspólnie pokonamy to, tylko lud musi zapłacić nam.

Comments are closed.