Kompromitacja Sejmiku Małopolskiego. Uchylili swoją deklarację

Zabytkowe Sukiennice w Krakowie.
Zabytkowe Sukiennice w Krakowie. (Fot. Wikimedia Commons/Picasa)
Sejmik Województwa Małopolskiego 29 kwietnia 2019 r. przyjął deklarację w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych. Miała być tamą dla tej ideologii, ale skończyło się kompromitacją.

Radni wówczas pisali:

„Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.

Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski.

Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.

Deklarujemy, że Sejmik Województwa Małopolskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”.

Piękne słowa i deklaracje, z tym, że minęły 2 lata i Sejmik Małopolski w poniedziałek 27 września deklarację uchylił. Za uchyleniem głosowało 16 radnych, tylko siedmiu było przeciw, a wstrzymało się 15 radnych. W 2019 za przyjęciem deklaracji głosowało 22 radnych (PiS), 9 przeciw (Koalicja Obywatelska), a 2 się wstrzymało (PSL).

Wystarczyło, że Komisja Europejska przesłała pisma, w których informowała o możliwości utraty środków unijnych w przypadku dalszego obowiązywania deklaracji z 2019 r. KE uznała, że deklaracja ta narusza prawa mniejszości seksualnych.

3 września zastępca dyrektora generalnego Departamentu Polityki Regionalnej KE Normunds Popens poinformował o wstrzymaniu prac nad programem REACT-EU, który zakładał wsparcie przedsiębiorców i sektora ochrony zdrowia w związku z pandemią. Przekazał też, że zostało wszczęte postępowanie przeciwko Polsce za łamanie praw osób LGBTIQ.

W przypadku Małopolski pomoc z programu REACT-EU wynosiła 33,5 mln euro (ponad 150 mln zł), a fundusze w perspektywie finansowej 2021-2027 ok. 2,5 mld euro (ok. 11 mld zł). No i kasa okazał się ważniejsza od deklaracji…

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

 1. Do 2027 upadający USrAel, UE, KE tyle nie pociągną ale dalej mieszają za pomocą sługusów czarnogłowych z Pis, Po / Ko, Psl i innych mamiąc ich kasą którą tworzą wręcz hurtowo :)
  do tego przyzwolenie na zboczenia typu pedofilia wśród polityków z możliwością nagrywania orgii by szantażować, satanizm i nie istniejące bóstwa typu Lucyfer, Baphomet, Moloch i inne

 2. Dla przypomnienia:
  Marszałkiem Sejmiku Małopolskiego jest komunistyczna PiSda z PZPR dzisiaj leżąca krzyżem w kościele jak nie przymierzając śp. Marian Janusz Paździoch, który wczoraj porykiwał w mediach jak to trzeba walczyć z LGBTQXYZ, złodziej kolejowy, ojciec Chanukowego Dupy – Jan Duda.

  • Pani „mgła” ma racje. To skandaliczne zachowanie i podłość. Nie myślałem, że tak niskie morale i połamany kręgosłup na ma profesor Dupa z AGH ojciec prezydenta wszystkich żydów w Polsce. Szukałem w internecie ale nie można zanaleść listy głosowań. Chciałem dowiedzieć się kto leży krzyżem w kościele i jak głosował !

 3. Co tu się dziwić – sejmik jest mało polski, bardziej jewropejski. Radni zapewne lubią paciakować w popielnik.

 4. Niestety..uzależnienie od wydawania europejskich dotacji potrafi łamać kręgosłupy. Oni już sobie nie wyobrażają innego sposobu rządzenia.

 5. A po co w ogóle uchwalać jakieś deklaracje, które niczego nie wnoszą i tylko dają powód do ataków ze strony KE i LGBTRTV?

Comments are closed.