Krwotok, skrzepy i zgon. Słowenia wstrzymuje podawanie jednej ze szczepionek przeciw COVID-19

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Słowenia czasowo wstrzymuje szczepienia przeciw Covid-19 preparatem koncernu Johnson & Johnson – przekazał w środę tamtejszy minister zdrowia Janez Poklukar.

Decyzję podjęto po tym, jak 22-letnia kobieta zmarła w 14 dni po przyjęciu tej szczepionki.

Poklukar poinformował, że wstrzymanie szczepień preparatem J&J do czasu dokładnego wyjaśnienia przyczyn zgonu kobiety zaproponował słoweński Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Wstępnie wiadomo, że 22-latka zmarła na skutek krwotoku do mózgu i skrzepów krwi. Wcześniej inna młoda kobieta doświadczyła po szczepieniu poważnych efektów ubocznych, jednak udało się ją uratować.

Minister Poklukar poinformował ponadto, że w Słowenii podano ok. 120 tys. dawek szczepionki Johnson&Johnson, a w całym kraju – licząc wszystkie zatwierdzone preparaty – stwierdzono dwa poważne przypadki powikłań na milion zaszczepionych.

Słowenia wprowadziła ostatnio pełną segregację sanitarną. Tzw. zielony certyfikat COVID-19 mogą uzyskać jedynie zaszczepieni obywatele. Bez tego certyfikatu nie można korzystać z większości usług publicznych.

Tak pracownicy Johnson&Johnson mówią o szprycy. Szokujące nagrania z ukrytej kamery [VIDEO]

11 KOMENTARZE

 1. Ludzie to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA nanotoksyna retrowirusowa ktora niszczy odpornosc czlowieka i uzaleznia od nastepnej dawki ale nie chroni przed zadnej grypy.

 2. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
  Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  Pastor Martin Niemöller, 1942, Dachau.

 3. Nie dajcie się zwieść, szczepionki są zdrowe ponieważ nie zawierają cukru ani tłuszczu, są ekologiczne majo wszystko co potrzeba, nano, bio, eko so fit

 4. przepraszam ale wracam d tematow wczorajszych tj emilewicz i eksport import punkt 1 jezlli zbdoje kilometr np za 100 na 10 % to da mnie 110 ajezeli to samo za 200 na 0% to daje nadal 200 bo gdy buduja byle co to wszystko jest spro drozsze a jezeli likwiduje monopol panstwowy i wprowadza wolny rynek i konkurencje to jrst tanio punkt 2 sprzedaje towar na eksport za 10000 zl iptrzebuje na to 100 godz a importuje tez za 10000 zl i

 5. A taka nowoczesna chciała być…
  Rząd jej obiecał, że będzie mogła iść do restauracji, do kina i że na dyskotekę wejdzie.
  Może jej snickersa dali?

Comments are closed.