Przepowiednia „zielonej” polityki?! Niemcy instruują, jak zachować się w sytuacji, gdy zabraknie ogrzewania [VIDEO]

Co zrobić na wypadek braku ogrzewania w mieszkaniu.
Niemcy instruują, jak się zachować na wypadek braku ogrzewania w mieszkaniu. (Fot. screen)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof opublikował film, który przedstawia, jak radzić sobie z brakiem ogrzewania w mieszkaniu. Nagranie ma charakter prewencyjny, a sami Niemcy zapewniają, że nic złego mieszkańcom nie grozi. Nie brakuje jednak głosów, że film może okazać się proroczy.

Wszystko za sprawą tzw. „zielonej polityki”, którą propaguje Unia Europejska i narzuca ją krajom członkowskim.

Następstwem unijnej polityki i walki z globalnym ociepleniem są podwyżki cen energii, gazu itp. Podwyżki już zauważalne, ale to dopiero początek i prawdziwe apogeum dopiero przed nami. Dzieje się tak m.in. za sprawą opłat za emisję CO2, czyli w praktyce opłat za emisję pustego „papieru wartościowego”.

Koszty emisji dwutlenku węgla biją niespotykane dotychczas rekordy, co wkrótce przełoży się na jeszcze dotkliwszy wzrost cen za prąd. A jeśli zdrożeje prąd, to nie tylko zapłacimy więcej w rachunkach, ale zdrożeją praktycznie wszystkie produkty, które są energochłonne. Nie da się bowiem wytworzyć produktu bez prądu, a jakiś procent kosztów wytworzenia każdego produktu, to jest koszt prądu.

Drożeje także gaz. Niedawno ogłoszono trzecią już w tym roku podwyżkę gazu.  Co niektórzy żartują, że kontynuując obrany kurs polityczny z globalnym ociepleniem wygramy, ale w taki sposób, że ludzi nie będzie stać na ogrzewanie mieszkania.

Niemcy pokazują, jak zachować się w przypadku braku ogrzewania w mieszkaniu

Tymczasem Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof opublikował instruktażowy film, który pokazuje… jak przetrwać zimę na wypadek przerwy dostawie prądu lub gazu, co przełoży się na brak ogrzewania.

Na nagraniu pokazano m.in., jak uszczelnić okna folią izolacyjną oraz samodzielnie zmontować mały pokojowy „piec”. Niemcy zapewniają, że takich sytuacji nie przewidują, a film wyprodukowano jedynie z okazji corocznego dnia, w którym przypomina się m.in. jak postępować w sytuacjach awaryjnych, kryzysowych.

Nie brakuje jednak głosów, że to film proroczy. I za kilkanaście lat tak właśnie będzie wyglądać życie Europejczyków po zrealizowaniu wszystkich założeń tzw. „zielonej polityki”.

„Takie warunki zapewnią nam specjaliści od klimatu z UE i ich polscy kolaboranci. A w międzyczasie będą opowiadać bzdury o globalnym ociepleniu” – komentuje film redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer.

28 KOMENTARZE

 1. Z analiz wynika, że w najbliższych latach prawa do emisji CO2 będą kosztować polską energetykę ponad 15 mld zł rocznie. „Polską energetykę” – myślę że akurat w tym miejscu nie trzeba tłumaczyć kto będzie pokrywał te rachunki.

 2. Najważniejszy czynnikiem grzewczym na tym filmiku jest murzyn. Kiedy Twoja wnuczka przyprowadzi do Twojego zimnego domu murzyna, od razu zrobi Ci się gorąco!!!

 3. O to własnie chodzi. Niemiec Klaus Szwab – realizacja wielkiego resetu – głód, smród i zimno. Ilu durni zgodziło się na pakiet klimatyczny, no ilu? Teraz będą udawać, że te spekulacje na giełdzie są dziełem niewidzialnej ręki rynku.

  • Gdy nadejdzie pełnia socjalizmu, braki i zamordyzm, my wrócimy z irytacją, jak do starego, zbyt małego mieszkania, ale ONI – na zachodzie – umrą z przerażenia.

 4. Najniższa temperatura w Belgii -30,1C, a Polsce -41,0C. Jak przyjdzie zima to trzeba zamknąć europejskich komisarzy w domu przykrytym śniegiem i niech się w nocy ogrzewają fotowoltaiką.

  • Dom przykryty śniegiem (grubo przysypany), to akurat bardzo przyzwoite schronienie.

   Jednak proponuję – w przypadku mrozów – zamknąć do tiurmy krzykaczy ocipienia, za to, że nas oszukali.

 5. Każdy budynek czy mieszkanie niedogrzane to grzyb. A jeszcze uszczelnianie okien folią… To są tezy jakiegoś idioty.
  Grzyb wejdzie w mury, meble, ubrania, księgozbiory – wszystko jest do wyrzucenia. O płucach nie wspomnę. Tego g*wna się nie usunie. Nie da się w naszym klimacie nie grzać w zimie. To jakaś kolejna utopia, sączona przez komunistów.

 6. Najbardziej tą starszą hitlerówę – to chyba rozgrzeje ten dorodny Murzyn pojawiający się pod koniec filmiku…

 7. O ile pamięć mnie nie myli, to rok temu Konfederacji promieniowali radością, że PiS wypowiedział złe rosyjskie kontrakty na gaz po 260$ „bo będziemy kupować na giełdzie po cenach rynkowych”. No to kupujemy po 1000$ a Węgrzy po 280$ i cały świat się śmieje z głupoty Polin… :-))))

  • Zapominasz o tym,że jeszcze kilka lat temu mieliśmy wykupić Gazprom za dochody z gazu głupkowego.Ciut później Usrael miał nam dostarczać gaz skroplony po cenach dumpingowych.
   Może ktoś opublikuje nazwiska tych ,wieszczuf’ narodowych.Naimski na I miejscu,co prawda ,niechonorowym’.

 8. Nic nowego, w Polsce za króla Ćwieczka grzało się w izbie krową, lub kozą, która dodatkowo napędzała ogonem kołyskę sznurkową z dzieckiem zamocowaną do belki sufitu. Jak kogoś nie stać na dodatkowe 65€ za tonę węgla, może wrócić do starych czasów i zbierać chrust na opał. Okna drewniane polecam uszczelnić zwykłą watą i taśmą klejącą – sam tak robiłem, co daje około +3 stopnie więcej w pomieszczeniu. Obecnie mieszkania są przegrzane, co indukuje zmniejszoną odporność ludzi.

  • A jak kto nie ma pieca to krowa mu metanu narobi. No i muczy.. ale nie wiadomo o ile podnosi to temperaturę.. u przeciętnego mieszkańca.

   To teraz chyba już wiadomo dlaczego niemcy pchają się kupować polskie kopalnie. Żeby ‚polacy’ mieli od kogo kupować prąd z tego węgla.

   Bo gaz ‚polacy’ kupują jeszcze głupiej.

   • Powód jest ,prosty’.Otóż gaz kupiony u Niemców,pomijając,że droższy to jeszcze zmienia kolor z czerwonego na tęczowy który jest ciężko bo ciężko, ale do zaakceptowania..Tym samym pozbywa się miazmatów komuny. Miazmaty idiotyzmu mamy własne.

 9. smiejmy sie, zartujmy. niestety Niemcownia dokądnie pokazuje co jest planowane. Zbierajmy zasoby, jedzenie, woda, alternatywne zasoby ogrzewania. kupujcie baerie , swieczki, gaz w butlach. nawet wiatrówkę ze srutem… możecie sie ludzie ostro zdziwić… obym sie mylił

 10. …”jak uszczelnić okna… zmontować mały pokojowy „piec””.Znaczy się,gdy się zrobi zimno,pogłowie nimcurów drastycznie spadnie wskutek masowych zatruć gazami spalinowymi.

 11. „Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem. Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło!”
  Oczywiście: palę wyłącznie trzciną lub wierzbą energetyczną albo i pakułami. Nie mają kaloryczności węgla, ale cóż….

Comments are closed.