Profesor Ryszarda Chazan: Czas zakończyć Pandemię Strachu!

Prof. Ryszarda Chazan apeluje, by wrócić do normalności.
Prof. Ryszarda Chazan apeluje, by wrócić do normalności. (Fot. Facebook)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Profesor Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego apeluje na swojej stronie Facebook, by „zakończyć pandemię strachu”.

– Czas zakończyć Pandemie Strachu! – pisze na swoim Facebooku prof. Ryszarda Chazan. – Wiedza plus samodzielne myślenie, to najlepsze antidotum na opanowanie Pandemii Strachu – twierdzi ekspertka.

– Każdego roku jesienią i wiosną infekcje dróg oddechowych stwierdzano u 30 do 50 tysięcy osób dziennie. Nikogo też nie dziwiło, że więcej osób choruje jesienią niż latem –
uważa profesor.

– Wielu chorych miało powikłania, najczęściej były to zaostrzenia chorób przewlekłych układu oddechowego oraz zapalenia płuc. Zapalenia płuc najczęściej zawsze dotyczyły dzieci i osób w wieku podeszłym. Część powikłań wymaga zawsze hospitalizacji. W szpitalach zawsze w tym okresie brakowało łóżek, chorzy leżeli na dostawach a czasem nawet na korytarzu na materacach. Niektórzy wymagali pobytu w oddziale intensywnej terapii, czasem mechanicznej wentylacji, gdzie śmiertelność zawsze jest wysoka – pisze.

Ekspertka dodaje, że nie pamięta, żeby „kiedykolwiek w czasie 50 lat mojej pracy w szpitalu , zamknięto jakąkolwiek placówkę służby zdrowia”.

– Personel medyczny zajmował się leczeniem każdego pacjenta, bez względu na rozpoznanie – dodaje.

– Przywrócenie normalnej pracy wszystkich placówek opieki medycznej jest bezwzględnie konieczne, żeby zapobiec tysiącom zgonów nadmiarowych, do których z pewnością ponownie doprowadzi pandemia strachu –
uważa prof. Chazan.

– Nie wspominam już o skutkach zamykania dzieci i ludzi w domu do których nie ma żadnych racjonalnych przesłanek .
Niestety niepokoi narracja mediów, nakręcająca ponownie spirale strachu –
dodaje.

Na koniec ekspertka jeszcze raz apeluje: Stop Pandemii Strachu!!!

Źródło: FB/Ryszarda Chazan

12 KOMENTARZE

 1. I o to właśnie chodzi, o odciążenie budżetu. Po co utrzymywać nieproduktywnych emerytów i chorych? Oczywiście nikt tego wprost nie powie, ale rządzący zacierają ręce. Potem się szumnie zwolni Ministra Zdrowia, da jakąś ciepłą posadkę z dala od kamer, i będzie ok. A pani doktor niedługo będzie miała bana na Fejzboku.

  • Co z tego, co kto wprowadza, pamiętaj że jest to tymczasowe i nowe wybory mogą odwrócić sytuację.
   Za PO też różne rzeczy wprowadzano, po czym nastąpiła zmiana władzy i cofnięto te zmiany.

 2. Dopóty media będą kłamać, manipulować i straszyć, dopóki rząd im będzie za to płacić. W praktyce oznacza to, że pandemia strachu nigdy się nie skończy (bo pieniędze na ten cel rząd zawsze znajdzie). Jedynym ratunkiem jest zmiana rządu, a to wydaje się niemożliwe, bo nawet totalna opozycja wspiera wszystkie działania władz, które niszczą naród polski. Oni mają różne cele, ale łączy ich środek ich realizacji – pandemia strachu.

 3. No proszzz… rozsądek nie zależy od wykształcenia i nawet profesor może powtarzać to co ja w marcu ub. roku.

  Żal, że dopiero po 1,5 roku, nie mniej jednak.

  A co 200 tysięcy ludzi poszło do piachu, to poszło. Istny Majdanek, c’nie!? Albo Wołyń, że o Auschwitz nie wspomnę, bo tam mordowano nas mniej niż teraz.

 4. Wyciekły maile pracowników Pfizer, do produkcji były wykorzystywane abortowane ludzkie embriony (linia komórkowa HEK293T) , co na to papież ???

Comments are closed.