Kolejny SONDAŻ: Strata PiS-u, duży wzrost poparcia KO. Sześć partii w Sejmie

Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk. / foto: PAP (kolaż)
Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk. / foto: PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Dzień po dniu mamy kolejny sondaż i nieco inne wyniki. Tym razem mowa o badaniu United Surveys dla Wirtualnej Polski, które pokazuje wyraźne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, ale też znaczący wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że w sobotę przytaczaliśmy wyniki sondażu IBRIS dla „Wydarzeń”, według którego, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę zdecydowanym zwycięzcą zostałaby Zjednoczona Prawica (PiS oraz Solidarna Polska).

Według tego badania w Sejmie znalazłoby się sześć partii, a spadek poparcia zanotowały wszystkie trzy największe formacje polityczne w kraju, czyli ZP, a także KO i Polska 2050 Szymona Hołowni.

Czytaj więcej: Zdecydowany lider i sześć partii w Sejmie. Kto zyskuje, a kto traci? [SONDAŻ]

Nieco inne wyniki przynosi najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski, choć kolejność na pierwszych trzech miejscach, ani liczba partii przekraczających próg wyborczy się nie zmienia.

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, to wedle wyników tego badania, zwycięzcą zostałoby Prawo i Sprawiedliwość, które cieszy się poparciem 35,4 procent. Formacja rządząca zanotowała jednak w ciągu miesiąca spadek poparcia o ponad punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazła się największa partia opozycyjna, czyli Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby głosować 25,9 procent badanych. KO zyskała prawie 3 punkty procentowe w porównaniu do ostatniego badania.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która – gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę – mogłaby liczyć na 9,8 procent głosów, czyli o 1,8 procent punktu procentowego mniej niż w ostatnim sondażu.

W porównaniu do badania dla „Wydarzeń” inaczej prezentują się wyniki tuż za podium. W badaniu dla Wirtualnej Polski czwarte miejsce zajmuje Lewica z poparciem 7,9 procent, czyli o 1,5 pp. więcej niż ostatnio, a na piątej pozycji jest Konfederacja, która cieszy się poparciem 6,7 procent badanych. Prawicowa koalicja straciła 0,4 pp. względem poprzedniego badania.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (Koalicja Polska) z poparciem 5,8 procent respondentów. Dla tej formacji to wzrost poparcia o 0,5 pp.

8,5 procent badanych wskazało, że nie wie na kogo odda głos.

Źródło: wp.pl

4 KOMENTARZE

  1. 8,5 % wogole nie wie na kogo glosowac !!! Osobiscie wcale sie nie dziwie, bo zaden z nich nie ma zaufania do zadnej Partii. Bez wzgledu na przyszle wybory, proces okradania naszego panstwa i tak bedzie trwac wiecznie.

Comments are closed.