Sprawa brutalnej interwencji policji na proteście antylockdownowym. Jest decyzja prokuratury

Foto: Twitter OtwieraMY
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
W kwietniu 2021 roku doszło do protestu antylockdownowego w Głogowie, który zakończył się brutalną interwencją policji. Na nagraniach zarejestrowano m.in. moment, w którym funkcjonariusz bił pałką jedną z kobiet, szarpał ją i rzucił na ziemię. Prokuratura Rejonowa w Głogowie podjęła właśnie decyzję ws. postępowania policjantów.

W kwietniu mieszkańcy Głogowa wyszli na ulice pod hasłem „Polaku, dawaj z nami”, żeby zaprotestować przeciwko koronarestrykcjom. Nasz biedny kraj był wówczas pogrążony w „trzeciej fali” lockdownu.

Manifestacja zakończyła się starciami z policją. Grupa funkcjonariuszy z Wrocławia zastosowała wówczas środki przymusu bezpośredniego wobec trzech osób. Najwięcej kontrowersji wywołało nagranie, na którym policjant pałuje młodą kobietę.

Zdarzeniami z Głogowa przez kilka ostatnich miesięcy zajmowała się tamtejsza Prokuratura Rejonowa. Śledczy ustalali m.in. czy funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia podczas interwencji wobec 21-latki oraz dwóch pozostałych osób. Troje obywateli bowiem złożyło zażalenie do sądu, skarżąc brutalność policji.

Radio Elka przekazało, że postępowanie prokuratury zostało umorzone. – Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Status pokrzywdzonych mają w tym przypadku trzy osoby, wobec których policjanci interweniowali – mówiła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Jak dodała, w ocenie sądów, które rozpatrywały zażalenia, zatrzymania tych osób były legalne. – Była to jedna z okoliczności wzięta pod uwagę w tym postępowaniu – dodała.

Nie oznacza to jednak końca spraw związanych z protestem w Głogowie. Wciąż bowiem toczy się śledztwo, w którym 21-latka i dwóch mężczyzn ma status oskarżonych. Tuż przed zatrzymaniem mieli bowiem naruszać zasady porządku i bezpieczeństwa publicznego. Wszyscy mieli też dopuścić się znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Także w kwietniu 2021 roku policja opublikowała z kolei nagranie, na którym widać, jak zatrzymana 21-latka szarpie mundury funkcjonariuszy, a innych prowokuje i wyzywa.

Brutalność policji w Głogowie. Kobieta pobita przez funkcjonariusza [VIDEO]

Źródło: wp.pl

12 KOMENTARZE

  • „Także w kwietniu 2021 roku policja opublikowała z kolei nagranie, na którym widać, jak zatrzymana 21-latka szarpie mundury funkcjonariuszy, a innych prowokuje i wyzywa.”

   Zanim coś się napisze warto sprawdzić kogo się broni.

  • „Także w kwietniu 2021 roku policja opublikowała z kolei nagranie, na którym widać, jak zatrzymana 21-latka szarpie mundury funkcjonariuszy, a innych prowokuje i wyzywa.”

   Gdyby zrobił to ktoś z LGBT klaskałbyś policji? Bądźmy konsekwentni w swoich osądach. Niektórzy nie chodzą na protesty bronić idei tylko szukać zadymy. Policja tylko do trzech osób użyła siły, reszty nie ruszając. Nie daje to do myślenia?

 1. Ciekawe kiedy dojdzie do tego, że taki słownie znieważony, nie mówiąc o fizycznie odepchniętym funkcjonariusz PiSlicji będzie beczeć jak Łochownia, aby bardziej przekonująco kreować się na ofiarę?

  • Nie nazwałbym tego prześladowaniem. Jak wynika z ostatniego zdania została zatrzymana agresywna zadymiara,a nie spokojna protestująca. Gdy jakaś ‚babcia Kasia’ była zatrzymywana prze policję nikt tu nie pisał o prześladowaniu :P

Comments are closed.