„Umrę z głodu lub zamarznę.” Szokujące podwyżki za gaz

Kuchnia gazowa. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Kuchnia gazowa. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Podwyżki cen gazu uderzą Polaków mocno po kieszeni. Mieszkańcy gmin Tarnowo Podgórne i Kazimierz napisali petycję do spółki dostarczającej gaz, nie wykluczają też skargi do UOKiK. Podkreślają, że będą musieli wybierać: albo wydać na ogrzewanie, albo na jedzenie.

Podwyżki cen gazu w gminach Tarnowo Podgórne i Kazimierz w województwie wielkopolskim sięgnęły ponad 170 proc.

Mieszkańcy są zrozpaczeni. Napisali petycję do spółki G.EN. Gaz Energia. Wskazują, że to „bandycka podwyżka”.

W mieszkaniu mam 15 stopni, po 40 latach pracy chyba umrę z głodu lub zmarznięcia – mówi w Polsacie News mieszkanka Kazimierza.

Z dnia na dzień zostaliśmy zaskoczeni wzrostem ceny gazu o 170 proc. Wprawdzie na rachunkach odbije się to trochę mniejszym wzrostem, ale i tak jest to ponad 100 proc. – komentuje z kolei wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

W tej sytuacji kiedy wszystko wokół drożeje, ten gaz w tak drastycznej podwyżce to jest dramat. Dla nas jest to niezrozumiałe – dodaje.

Mieszkańcy, oprócz wspomnianej petycji do spółki, nie wykluczają też skargi do UOKiK. Spółka G.EN. Gaz Energia tłumaczy natomiast, że wzrost cen o 170 proc. przerzucony na odbiorców spowodowany jest po prostu wzrostem ceny surowca.

Nadciągają SZOKUJĄCE podwyżki! Sommer o meandrach polityki, która prowadzi do BIEDY [VIDEO]

Źródło: Polsat News

31 KOMENTARZE

 1. Władcy świata już mówili że idzie ciemna zima.
  To dopiero początek horroru, do tego dojdą braki i wyłączenia prądu.
  W Niemczech w tym roku mają zredukować o 10% moc energetyki (węglowe i nuklearne).
  Walka z węglem daje efekty.

 2. 60% gazu mamy z Rosji, cena była ustalona dość dawno i jeszcze obowiązuje, rząd twierdził, że zmagazynował zapasy więc skąd takie podwyżki.

 3. A trzeba było słuchać Stonogi sprzed paru lat:”PiS was będzie bardziej jeb… niż Platforma.Aż was kukle będą swędziały z bólu!”

 4. Chcieli powrotu komuny to mają.
  „Błyskotliwe” pomysły polskich komunistów u władzy w połączeniu z jeszcze „lepszymi” pomysłami europejskich komunistów doprowadziły do tego… Ale patrząc na sondaże bydłu się taki stan rzeczy podoba.

  • Jako skrót myślowy takie stwierdzenie jest do zaakceptowania, ale ono upraszcza problem.
   Myślę, że ten stan rzeczy im się nie podoba, tylko ludzie nie wiedzą czego w zasadzie chcą, już nie wiedzą co to znaczy „normalnie”. Ludzie chcą „raju”, chcą by było dobrze, chcą unikać problemów, ale przyjmując tę zgniliznę, brną w kolejne problemy, bo są niezdolni do zobaczenia konsekwencji założeń socjalizmu.

  • A normalnie jest wtedy, gdy aksjomatem jest „żyj z pracy własnych rąk”. To rozwiązanie – poza tym, że jest jedynym etycznym wg chrześcijaństwa – niesie za sobą same pozytywy. Z tego aksjomatu należy wyciągać konsekwencje, główne to: nie wolno żyć z pracy cudzych rąk.
   Prawdziwi inwalidzi, to stosunkowo mała grupa ludzi i ten problem społeczny wymaga oddzielnego traktowania.

 5. A gdzie tu jeszcze globalne ocipienie?Na kogo tu nałożyć sankcje?Jakoś nie widać żadnego omf dziennikarza,żeby powiązał szczekanie na Putina z cenami.A może jednak warto.Na marginesie,
  jak już będzie bida z nędzą,kupimy gaz rosyjski od Niemców i w ramach solidarmosci prześlemy go na Ukrainę.Naturalnie za darmo jak to mamy w zwyczaju.

 6. Cholera!… Trzeba będzie postarać się o pozwolenie na broń,bo tylko patrzeć jak miastowe będą nocami podchodzić,wyganiać psa z budy i wyżerać mu żarcie z miski.

 7. Dziękujemy wam tow narodowi-socjaliści z PIZ tu i tam jak również dziękujemy wam EUPOstępaki! Dziękujemy wam wszystkim, Q dziękujemy! Mam nadzieję że oni wszyscy dożyją późnego wieku aby cyt i parafrazując tow PUT-ina „można było ich dopaść w domu starców choćby w kiblu” i odpytać o szczegóły!

 8. I to w kraju, który ma ogromne zasoby węgla, którego nawet nie trzeba wydobywać, aby czerpać z niego energię. Czy tu rządzą nierozgarnięte tumany, czy też jakieś sprzedajne kanalie, a może ktoś inny. Ma ktoś jakieś racjonalne wytłumaczenie tego, co tu się dzieje?

   • po prostu, jak już będzie zielono i anonimowo (bo jak niby ma działać 5g bez elektryczności) to trzeba będzie znaleźć tych wszystkich szefów oraz ich rodziny i przeprowadzić kilka rozmów. długich, żywych, ostrych dyskusji o roli odpowiedzialności w życiu każdego człowieka.

 9. Efekt spekulacji na Wall Street, waluta CO2. Durne rządy. Podwyżka administracyjna nie mająca żadnego powiązania z rynkiem. Przestępcy w rządowych ławach.

Comments are closed.