Nagana dla posła Grzegorza Brauna za „będziesz pan wisiał”. Wszystko dlatego, że „nie wykazał skruchy”

Grzegorz Braun/Fot. PAP
Grzegorz Braun/Fot. PAP
Jak informuje PAP, Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą posła Grzegorza Brauna za groźby pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Informację przekazał przewodniczący komisji Jan Łopata (PSL).

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun 16 września w Sejmie mówił o przyszłym „akcie oskarżenia” za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii COVID-19. Przy wyłączonym już mikrofonie poseł Konfederacji ostrzegł siedzącego w ławach rządowych ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami – „będziesz pan wisiał”.

Stało się to okazją do kilkudniowej nagonki medialnej na posła. 13 października Komisja Etyki Poselskiej zajmowała się wnioskiem podpisanym przez 59 posłów o naruszenie przez Brauna art. 6 i 7 Zasad Etyki Poselskiej tzn. zasady dbałości o dobre imię Sejmu i zasady odpowiedzialności.

Według Łopaty, Braun podczas posiedzenia komisji „nie przeprosił za swoją wypowiedź ani nie wykazał skruchy”.
Braun wyraźnie wskazywał kontekst swoich słów, a także swoją dotychczasową postawę wobec programu szczepień i postawę wobec epidemii COVID-19. Wyjaśnienia nie dotarły, bo jak przekazał Łopata, „wszyscy wniosek o ukaranie najwyższą możliwą przez Komisję Etyki karą, czyli karą nagany, podjęli jednogłośnie”.
Wcześniej Braun został ukarany przez Prezydium Sejmu najwyższą możliwą karą finansową: sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 proc. i sześć miesięcy pozbawienia w 100 proc. diety poselskiej.

Wiceprzewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica) w rozmowie z PAP, uznała, że słowa, które wypowiedział podczas sejmowej debaty Grzegorz Braun, wypełniają także znamiona przepisu art. 190 Kodeksu karnego, czyli groźby karalnej, a także narażają na szwank dobre imię Sejmu. Szkoda, że takiej „jednomyślności” w czasami bardziej skandalicznych wypowiedziach niektórych posłów.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie słów kierowanych przez posła Brauna wobec ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury od marszałek Sejmu Elżbiety Witek i od Adama Niedzielskiego. Sprawa się więc nie kończy, a decyzja komisji pewnie będzie brana pod uwagę przez prokuraturę.

Źródło: PAP

25 KOMENTARZE

  • ta buta to jest nic w stosunku do winy Niedzielskiego. Kto odpowie za te zgony, których być nie powinno , bo pan Niedzielski chciał pokazać, ze on wszystko może. Można wywnioskować, ze to zaplanowane zgony? Trzymam kciuki za pana Brauna. A kto i na jakiej podstawie zgodził się na testowanie na polskich dzieciach tego preparatu, na X krajów tylko 3 kraje to zrobiły wśród nich Polska i Niedzielski.Za ile?co te dzieci winne z Domów Dziecka?

  • Dziękuję Ci za Twój komentarz, dzięki niemu właśnie zmotywowałem się i przelałem dwie dyszki na zbiórkę dla Brauna :) Dziękuję jeszcze raz :)

 1. Pełny szacunek dla Pana Brauna. Też uważam że ten bandyta Niedzielskimusi wisieć, ja osobiście bardzo chętnie widziałbym gonabitego na pal aby zdychał kilka godzin za tyle nadmiarowych z jego powodu zgonów

  • to nie obrońcy a współwinni. Oni , jako kluby, dostali kasę do podziału od firm mengele a wielu z nich nadal siedzie w spółkach i komisjach sejmowych gdzie pewnie dalej kasuje na konta np na Bali czy na Cyprze! SPRZEDALI naród za złudę bogactwa /na kontach/ i nietykalności za swoje czyny? To im nie przeszkadza dalej brać Komunię i włazić do NASZYCH ŚWIĄTYŃ, plugawić NASZEGO BOGA! Apage satanas, bękarty iluminata!

   • Mimo wszystko idioci. Przecież po wykonaniu zadania zostaną „zlikwidowani”. A niektórzy może nawet zlikwidowani. Nie wiedzą, że mafia światowa nie potrzebuje świadków?

 2. Brawo poseł Braun. To nie „groźba karalna”. Powiedzieć do przestępcy „będziesz siedział”, a do zbrodniarza „będziesz wisiał” to nie są groźby. Z całego przemówienia jasno wynikało, że Braun mówi o procesie sądowym („gdy Rzeczpospolita wróci z mocą”- coś w tym stylu i „że akt oskarżenia będzie zawierał…”) Ponadto zauważcie, że Braunowi wyłączono mikrofon jeszcze przed ostatnim sygnałem kończącego się czasu. Jak oni się go boją, boją się chyba każdego słowa.

 3. poseł Braun zbierał $ na film o objawieniach w Gietrzwałdzie. Gdzie ten tak mocno zapowiadany film, gdzie kasa z konta 32 8923 0008 0029 5457 2000 0005? Panie Braun, kolejny film robisz, a o wpłacających na film o roku 1877 zapomniałeś? Zwróciłeś pieniądze wpłacającym? Bo to mogę zaraz zweryfikować logując się na konto w banku.

Comments are closed.