Papież Franciszek wprost: aborcja to zabójstwo, nie można być wspólnikiem

Papież Franciszek. / foto: Flickr, Long Thiên, CC BY-SA 2.0
Papież Franciszek. / foto: Flickr, Long Thiên, CC BY-SA 2.0
Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem – powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym w czwartek. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.

Podczas spotkania z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Franciszek podkreślił: Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie – wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób.

Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu – dodał papież.

Następnie zaznaczył, że w bardzo jasny sposób wypowiada się w kwestii aborcji; „to jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem” – stwierdził.

Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie – oświadczył Franciszek.

Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. – To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy – ocenił.

Arcybiskup broni świętości sumienia. „Nikt nie powinien być zmuszany do otrzymania szczepionki przeciw COVID-19”

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

    • BRAWO ? to przecież właśnie i przede wszystkim Papież powinien stać za życiem i nie popierać aborcji. Jego rolą jest też przypominać o tym wszystkim i nieustannie. To oczywiste i nie ma za co bić Mu braw. Ale Papież ma też drugie oblicze . Nawołuje do szczepień preparatami genowymi, zabójczymi , okaleczającymi, nie sprawdzonymi a co najgorsze zawierającymi wyciągi z zabitych podczas aborcji niewinnych istot ludzkich. Dla mnie Papież Franciszek jest godnym pożałowania ukrytym masonem .

  1. Typ ma chyba rozdwojenie jaźni. Obowiązkowo nakazuje wszystkim w Watykanie się szczepić „szczepionkami” powstałymi na bazie komórek abortowanych dzieci, katolikom zaleca, bo nie ma grzechu a tu teraz potępia aborcje? Gość nie wie co gada. Chory człowiek.

  2. ciekawe że ten sam człowiek nakazuje wiernym wyszczepiać się, doskonale wiedząc ,że wielu z nich będzie tymi preparatami zamordowane w chwilę po lub w ciągu najbliższych lat. Podpisał również zgodę na eksperymenty bio z udziałem ludzi, patrz rok temu. Apagae satana, nie chcemy masońskiego klona!

  3. No i doczekaliśmy się, nawet Watykan używa słowa ,,aborcja” na określenie zaplanowanego morderstwa. Taka nowoczesność. Mamy już ,,redystrybucje” zamiast kradzieży, zamiast kłamstwa jest ,,relatywizm”. To jeszcze trzeba wymyślić jakieś postępowe, neutralne słowo na określenie cudzołóstwa. Jakieś propozycje?

  4. Mistrzostwo hipokryzji w ponoć tak delikatnej sprawie, z wykluczaniem niezaszczepionych i przymusem do przyjęcia aborcyjnej wakcyny na terenie Watykanu, a przez to pośredniej współpracy w tym zbrodniczym i gigantycznie dochodowym procederze.

    Czy można być aż tak cynicznym wobec ludzi sumienia.

  5. Dla mnie Franciszek jako papież to jakaś pomyłka. Tu gani aborcje a szczepionki które nakazuje przyjąć swoim podwładnym w Watykanie, a także zaleca wiernym są robione z płodów aborcyjnych. Jeszcze wspomnę że bardziej przejmuje się losem gnębionych muzułmanów niż losem prześladowanych chrześcijan na świecie.

  6. Każdy, kto zachęca do korzystania z produktów aborcyjnych jak szczepionki na kowid, jest wspólnikem tego barbarzyńskiego procederu, do których należy też papież jako jeden z największych propagatorów produktów uzyskiwanych z zabitych płodów, stanowiących swoisty sakrament powszechnej komunii z Szatanem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here