Najazd Afrykanów na merostwo Screen YT
REKLAMA
Lider LDNA Sylvain Afoua został zatrzymany we wtorek 12 października, rano. Ma to mieć związek z „przemocą” i atakiem na merostwo w Val-de-Reuil. Razem z nim do aresztu trafiły jeszcze 4 osoby.

Sylvain Afoua, który używa pseudonimu Egountchi Behanzin, to szef Afrykańskiej Ligi Czarnej Obrony (LDNA) założonej w 2018 roku.

Organizacja deklarowała, że jej celem jest walka z „antymurzyńskim rasizmem” i promowanie „panafrykanizmu”. Była oskarżana o antysemityzm i „anty-biały rasizm”.

REKLAMA

We wrześniu 2021 r., po kilku incydentach, minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin wszczął procedurę rozwiązania organizacji. Została oficjalnie rozwiązana 29 września 2021 r. Teraz do aresztu trafił i jej przywódca.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Miesiąc temu w Val-de-Reuil doszło do zamieszek z udziałem „Afro-Francuzów” i mniejszości Kurdów. Niepokoje trwały tydzień. W końcu na merostwie pojawiła się setka aktywistów LDNA, którzy zajęli budynek, poszturchując m.in. urzędników, bo chcieli „zwrócić uwagę” na „dyskryminację Afrykanów”. Przy okazji posypali białą mąką mera miasta, co zapewne miało symbolizować jego „rasizm”.

Właśnie po tym ataku, kilku polityków zaczęło się domagać rozwiązania LDNA. Mer Marc-Antoine Jamet napisał na Twitterze: „merostwo Val-de-Reuil było oblężone przez ekstremistyczną i rasistowską grupę 100-150 osób przybyłych z Paryża i innych miast. Trzydziestu do czterdziestu osób fizycznie weszło do ratusza, zerwało ceremonię ślubu wyłamało drzwi, wystraszyło przebywające na miejscu dzieci”.

Teraz w związku z tym incydentem i napaścią na merostwo zatrzymano czwórkę prowodyrów, w tym ich lidera. Rasowe waśnie zaczynają przybierać już obrót przemocy fizycznej. To kolejna odsłona skutków dopuszczenia do niekontrolowanej imigracji.

Czarni aktywiści zajęli merostwo. Ważny polityk domaga się rozwiązania Ligi Obrony Czarnych Afrykanów [VIDEO]

Źródło: Valeurs

REKLAMA