Winnicki OSTRO o Trzaskowskim: „Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek”

Robert Winnicki i Rafał Trzaskowski/Fot. PAP (kolaż)
Robert Winnicki i Rafał Trzaskowski/Fot. PAP (kolaż)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skierował do sądu wniosek o delegalizację stowarzyszenia Roberta Bąkiewicza Marsz Niepodległości. Ponadto stwierdził, że manifestacja 11 listopada nie powinna się odbyć. Robert Winnicki przypomniał umizgi Trzaskowskiego do środowisk patriotycznych i pokusił się o kilka słów podsumowania.

– Ja uważam, że takie organizacje jak ONR powinny być w Polsce zakazane – grzmiał podczas konferencji prasowej Trzaskowski. Przypomniał też, że wystąpił z takim wnioskiem „i cały czas prokuratura go bada od wielu, wielu lat”.

– Uważam, że ludzie, którzy nawołują do nienawiści, którzy się odwołują do haseł, do ideologii, która ma znamiona faszyzmu, powinny być zakazane – powiedział. – I tego typu ludzie nie powinni nam kraść naszej tradycji niepodległościowej. Obchody powinny być organizowane przez państwo i samorząd, a nie przez samozwańczych organizatorów pokroju Bąkiewicza – dodał.

Do posunięć Trzaskowskiego, który jeszcze niedawno (w kampanii prezydenckiej) kreował się na patriotę, odniósł się Robert Winnicki.

„Trzaskowski im mocniej łasił się do Konfederacji oraz środowisk patriotycznych przed II turą wyborów prezydenckich w 2020 roku, tym mocniej teraz sobie odreagowuje” – napisał.

„Odreagowuje też fakt, że Tusk mu kazał spadać do kąta. Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek” – podsumował poseł Konfederacji.

Trzaskowski nie chce Marszu Niepodległości. Frekwencja dopisze tym bardziej?

 

15 KOMENTARZE

 1. A co z tymi którzy odwołują się do ideologii komunizmu? Ofiar komunizmu wszelkich odmian jest 5x więcej niż ofiar nazizmu. Smaczku dodaje fakt że nazizm to partia stricte socjalistyczna co wynika nie tylko z programu ale też samej nazwy. Narodowo Socjalistyczna Partia Pracujących Niemiec. Podobne nazwy mają partie których przedstawiciele są europosłami. Więc jak delegalizować to wszystkich panie Trzasku.

  • Smaczku dodaje też postulat upaństwowienia naszego przejawiania uczuć do sprawy niepodległości naszego kraju. Jak u Mussoliniego – „Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu”. Takie upaństwowienie manifestowania to zresztą cecha wspólna wszystkich totalitaryzmów, nie tylko faszyzmu.

 2. Trzaskowski „łasił się do Konfederacji”???? Nie pamiętam. Za to pamiętam akcję #mimowszystkoduda. Trzaskowski pewnie potraktuje ten wpis Winnickiego tak ,jak na to zasługuje-wzruszeniem ramion .I słusznie

  • Łatwo się zapomina to co niewygodne, także łaszenie się Trzaskowskiego. Od grudnia 1981 roku nie wierzę w żadne „mniejsze zło” więc „#mimowszystkoduda” było mi obrzydliwe i skoro nie miałem na kogo głosować to nie głosowałem na nikogo, a także nabrałem sporo niechęci do najgorliwszych tego hasła populatorów, a również nieco niechęci do tych spośród moich znajomych, którzy mu ulegli.

 3. Awatar awarii

  Prezydent miasta i – mało co! – kraju
  Cokolwiek tylko podejmie, to spieprzy.
  Winę na innych zrzucać ma w zwyczaju
  I przekonanie w sercu: jest najlepszy!

  Dawniej „najlepszym” bywał „katolikiem”
  W „chadeckiej” partii. Teraz do komunii
  Nie posłał dziecka. „A jest to wynikiem
  Winy Kościoła.” „Duchem jestem w Unii…”

  Kozy mu zdechły. A „piękne” palety
  Strefy relaksu już nie „upiększają”.
  Na deszczu drewno zbutwiało niestety.
  No, ale „takie rzeczy się zdarzają”.

  • Zbudował „Czajkę” razem z Bufetową
   („Sprawna” spalarnia, i „drożne” tunele).
   I łuki tęczy wznosił wciąż na nowo…
   Te wciąż płonęły, więc zaczął – hostele.

   Miejmy nadzieję, że bardziej uczciwie
   Są zbudowane… Ale, gdy się zdarzy,
   „To co się zdarza”… Wcale się nie zdziwię:
   Dalej awatar „nie utraci” twarzy!

   Będzie podobnie „usuwał awarie”,
   Jak znów „naprawia” obie z gównem rury.
   Będzie się chwalił, że „mamy spalarnię”.
   Mieć, macie… Taniej byłoby z tektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here