Były prezydent Stanów Zjednoczonych trafił do szpitala

Flaga Stanów Zjednoczonych.
Flaga USA. (Fot. Flickr/CC BY-SA 2.0)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Był prezydent USA Bill Clinton trafił na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Irvine w Kalifornii w związku z zakażeniem krwi.

Angel Urena, rzecznik 75-Clintona podkreślił, że hospitalizacja prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001, nie ma związku z zakażeniem koronawirusem. Dodał też, że Clinton jest „bezgraniczne wdzięczny lekarzom, pielęgniarkom i pozostałemu personelowi medycznemu za znakomitą opiekę”.

Z tekstu, jaki Urena opublikował na Twitterze wynika, że Clinton został przyjęty na oddział intensywnej terapii w Centrum medycznym UCI jeszcze we wtorek.

Rzecznik zapewnił, że kondycja Clintona jest „stabilna, a on sam zachowuje dobry nastrój”.

„Dobrze reaguje na podany mu antybiotyk” – zaznaczył.

W niektórych doniesieniach pojawiła się sugestia, że powodem hospitalizacji Clinton jest sepsa, ale informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

CNN zaznacza w swych serwisach, że skierowanie 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych na oddział intensywnej opieki medycznej było podyktowane przede wszystkim chęcią zapewnienia prywatności.

W komunikacie lekarzy opiekujących się Clintonem podano, że nie korzysta on z respiratora, a jego obecny pobyt w szpitalu nie ma związku z jego wcześniejszymi problemami kardiologicznymi czy też z Covid-19.

Bill Clinton, czyli William Jefferson Blythe III Clinton był 42. prezydentem Stanów Zjednoczonych (w latach 1993–2001). W latach 1982–1992 był gubernatorem stanu Arkansas. Wcześniej sprawował funkcję prokuratora generalnego w tym stanie.

 

6 KOMENTARZE

  1. Bill Clinton wygląda coraz gorzej jak trup, gorzej niż Korwin który ma 78 lat czyli 4 lata różnicy
    czyżby lata nie właściwego życia wizyty na wyspie Epstina …
    Hillary 11 września 2016 zasłabła wrzucili ją do samochodu a później dali aktorkę i wciskali że ożyła po 30 minutach :)

  2. Skoro tak bardzo zarzekają się, że trafił do szpitala nie z powodu koronaświrusa, covida czy czegoś podobnego (np. po zaszprycowaniu się), to dlaczego zapewniają, że
    „W komunikacie lekarzy opiekujących się Clintonem podano, że nie korzysta on z respiratora”?

Comments are closed.